Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Esküvőre meghívást kaptunk,...

Esküvőre meghívást kaptunk, de pont akkor lenne a babánk 1,5-2hónapos. 260 km-t kéne utazni, valaki bevállalt így meghívást?

Figyelt kérdés
Én arra gondoltam, hogy menjen csak a férjem, én otthon maradnék a babával, hisz olyan picike lenne még akkor, de mégis képviselne minket. Vagy bevállalható, hogy elmegyünk ketten és a babát addig nagyszülőre bízzuk?

2021. máj. 20. 21:01
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ kinek az esküvője, alapból nagyon szűk azok köre akikére elmennék ha az minimális kellemetlenséggel is járna, mivel nem érdekelnek, az ingyen étel meg engem soha nem motivált. Ha nagyon közeli családtag vagy barát akkor menjen az a szülő egyedül akihez kapcsolódnak, ez teljesen vállalható. Ha a nagyszülők kompetensek és vállalkozó szelleműek akkor simán ott is lehet hagyni, de arra készülj fel, hogy ha szoptatni fogsz akkor egy napos ilyen program után szét fognak durranni a melleid és olyan fájdalmaid lesznek, hogy muszáj lesz fejned az esküvőn.
2021. máj. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
81%
En ezt tentative-re raknam azzal, hogy a ferjem biztos megy en meglátom. Az sem mindegy pl hogy csaszar lesz e. Meg hogy mennyire fog megviselni az első pár hét. Van akit nagyon megvisel. Van akit kevéssé.
2021. máj. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
36%

Déli határon lakunk.

3 hetes babával Budapestre mentünk.

5 hetesen Balatonra.

Minden hétvégén kirándulunk ezen kívül 150km-es körzetben. A baba élvezi, autóban és a babakocsiban is jól alszik. Én meg megtanultam bárhol (de nem nyilvánosan) szoptatni. Nem borítjuk fel az èletet miatta :)

2021. máj. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
55%
Covid idején persze, hogy vidd körbe az újszülött gyereket az országban a legnagyobb tömegig ahogy 3 mondja, hadd másszon mindenki bele az arcába meg fogdossa körbe az új jövevényt, hol van a józan ész...
2021. máj. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
72%
Jelen pillanatban,a vírus miatt semmi esetre sem vinnék el egy ekkora babát,és valószínűleg a férjem sem menne,hiszen felesleges kockázat.Nekem 4 igény szerint szoptatott gyermekem van,a nagyszülőre bízás így ki volt zárva,de az anyai ösztönöm nekem azt sem engedte meg,ekkora babánál,hogy rövidebb időre otthagyjam őket,nemhogy egész napra.Udvariasan elmondanám ezt az ifjú párnak,ha normálisak akkor megértik,ha nem,az meg nem az én problémám.Ha közeli rokon, akkor a nászajándékot előre elvinném,vagy elküldeném.
2021. máj. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Én is afelé hajlok, hogy nem :/ csak megértik
2021. máj. 20. 21:42
 7/28 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es, lehetnél kicsit kevésbé agresszív ;)
2021. máj. 20. 21:43
 8/28 anonim ***** válasza:
45%

4-es, a Balatonon mégis ki mászik az arcába? vagy Budapesten, fent a hegyekben? Elmondom neked, kevesebben, mint pl. a Tescóban.

Nem fogom bezárni a gyereket. Én is be vagyok oltva, a férjem is, a baba szoptatás által hozzájut ellenanyagokhoz.

2021. máj. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
69%
Nem mennénk, kizárólag testvér esetén.
2021. máj. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
81%
Tavaly lett volna az esküvőnk. Az unokatesóm felesége a tervezett dátum előtt másfél hónappal szült, és még jóval az esküvő előtt jelezte, hogy nem fognak jönni pici babával. Nem volt ebből semmi gond, természetesen megértettem és nem is vártam volna el, hogy útnak induljanak olyan picivel meg a kétéves nagyobbikkal. Az esküvőnk a covid miatt el lett halasztva. Jövőre már remélhetőleg meg tudjuk tartani, amire ők is jönnek majd.
2021. máj. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!