Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehetne meggyőzni a...

Hogy lehetne meggyőzni a bátyámékat nem jó amit csinálnak?

Figyelt kérdés

A covidban született a babájuk, most volt egy éves. Az orvoson kívül sehová sem vitték, nem viszik sétálni, nem mehet hozzájuk senki sem. A két nagyszülő is havi egyszer a kertben megnézheti. A baba egy évesen nem tud ülni, nem vezettek be neki csak pár dolgot. Védőnő szava szent, amiket mondtak eddig még sót sem tettek semmi nem hogy mást. Glutén, meg semmi gyümölcsöt nem kapott a cukor miatt. Embereket ugye alig látott, folyton sír.

Tudom úgy nevelik, ahogy szeretnék de rossz hallani anyától mennyire megviseli ez. Meg sem foghatja.

Hogy tudnék segíteni neki?


2021. máj. 25. 19:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%

Sajnos az ilyen típust nem lehet meggyőzni.

Sajnálom anyukádat h ezt ezt kell látnia, de nem tud segíteni.

2021. máj. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%
Ha a védőnő szava szent lenne ahogy írod, akkor nem csak pár dolgot vezettek volna be eddig hanem kb már azt kéne egye amit a szülők. A glutént már kb 6 hónaposan ki kellett volna próbálni. Azt sem hiszem el, hogy egy évesen nem tud ülni és ezt a védőnő hagyja szó nélkül. Szóval ez inkább kamu, mint igaz. Vagy nagyon túlzol.
2021. máj. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
69%
Anyukád nem tud már mit kitalálni, hogy unokázhasson végre, így elkezdte kritizálni őket. Nem biztos hogy ennyire rosszul csinálnak mindent. De ha igen, akkor is joguk van hozzá, az ő gyerekük, az ő felelősségük
2021. máj. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%
Sehogy, az ô dolguk. Anyukádnak sincs joga beleszólni, neked meg még annyi se.
2021. máj. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%

Én ezt nehezen hiszem el. Főleg, hogy védőnői utasításra történne mindez. Olyat még a legkeményebb cukorellenes anyáktól sem hallottam, hogy gyümölcsöt ne adnának a gyereknek. Pedig benne vagyok sok csoportban, ahol még a három éves gyerek sem kap hozzáadott cukrot, de gyümölcsöt mindenki , még a legóvatosabbak is elsőként vezetik be. A védőnők is azt ajánlják a hozzátáplálás kezdeteként. A régimódiak is, meg azok is akik a legújabb ajánlásokat követik.

Az, hogy nem tud ülni, nem gondolom, hogy a szülők hibája. (Már ha tényleg így van). Alighanem valami gond van a mozgásfejlődéssel, amit szakember tud korrigálni. Nekem mindkét gyerek magától tanult meg ülni, semmilyen szerepem nem volt benne. Nem is értem mit lehetne tenni ezügyben. Gondolom nem arra gondolsz, hogy ültetni kellene, mert az pont hogy káros.

Ha a védőnő úgy látja, hogy a gyerek mozgásfejlődése elmarad a normálistól, akkor mindenképp tájékoztatni fogja a szülőket, hogy mi módon, vagy hol lehetne fejleszteni. De ezt nem a gyakorin fogja bárki is megállapítani az alapján, hogy nem ül. Ha van helye mozogni (mint írtad, kert is van) akkor egy egészséges gyerek mozgásfejlődése magától is rendben szokott menni. Véleményem szerint ennyi idősen az ide-oda mászkálás sem létszükség, ha amúgy adott hogy otthon friss levegőn szaladgáljon. A gyerekek ilyen korban még úgysem játszanak együtt.

2021. máj. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
61%
Nem tudod őket meggyőzni,nekem hugomék ilyenek. A gyerekük sajnos pont ez miatt,teljesen gyagyás lett. 8 éves de fél az idegenektöl,a hangosabb zajoktól. Az apján anyján kívül senkit nem ismer szinte. Majd ök is rájönnek,ha a gyerekük ilyen antiszociális lesz. Az ilyentöl mind elvenném a gyereket.
2021. máj. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
85%
1 évesen nem tud ülni? Akkor ott komoly gond van.
2021. máj. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
85%
5 sajnos én ismerek pedig olyat ahol a szülő tehetett róla. 1 évesen kúszáson kívül nem tudott semmit a gyerek. Küldték is dévényeshez. Pedig semmi baja nem volt valószínű, csak az anyja annyira fosott hogy baja lesz, hogy mindig kézbe, kompba, pihenőszékbe, járókába volt
2021. máj. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Tényleg nem tud ülni magától, mert mindig kitámasztják.

Egy éves oltást mikor megkapta, akkor ott javasolták vigyék el fejlesztésre, gyógytornára. De ő szerintük nincs gond.

Nem kellene elhozniuk hozzánk de legalább anyát engedné be. Nem úgy nem viszik mint pl vásárolni, hanem szó szerint néha kiviszik az udvarra, de sosem sétalnak vele, nem tologatják. Le sem rakják pl a fűre ruhára de még a padlóra sem.

2021. máj. 25. 20:51
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát majd akkor a gyerekorvos vagy a védőnő fog szólni az illetékeseknek ha ez így megy tovább. Sajnálom szegény kicsit.
2021. máj. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!