Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Még az ilyen hiszti is belefér?

Még az ilyen hiszti is belefér?

Figyelt kérdés

2 éves lányom újabban az arcát és a fejét kezdi el csapkodni ha nem az van amit ő akar...

Vagy akad ennél rosszabb is?


2021. máj. 25. 22:38
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Van ennèl rosszabb is. A fiam 3 ès 4 èves kora között volt, hogy egy òràn àt fetrengett a földön üvöltve. Harapott. Nagyon, vannak sebhelyeim.

2 èves koràig nem dacolt egyàltalàn. Dackorszak òta kulturàltan viselkedik, az àtlagnàl picit akaratosabb. De azt az egy-màsfèl èvet amin àtmentünk a legrosszabb ellensègemnek sem kìvànnàm.

2021. máj. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

#1 van ennel rosszabb is:D

Az en kisfiam is ezt csinalta csak nem egy oran keresztul, hanem 3 oran at. Annyira orditott, higy az ilyenek utan masnapra tokre be volt rekedve. En meg nem tudtam semmit csinalni ellene. Bevittem a szobajaba, mikozben szetrugta az oldalamat. Nem egyszer a bokámat megharapta, meg a karomat.

2021. máj. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is üti magát,de leállítom.
2021. máj. 26. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Ti komolyan hagyjátok, hogy üssön és harapjon titeket a gyereketek? Tőlem olyan maflást kapna, hogy lerepül a feje.


3-4 évesen nem arról van szó, hogy nem tudja mit csinál. Igenis tisztában van vele, hogy fájdalmat okoz. 2 évesen még nem.

2021. máj. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

Csodálom a türelmeteket. Sosem ütöttem meg egyik gyerekemet sem, 1-2 kézre rácsapáson kívül, egyáltalán nem vagyok a dolog híve, de ha akármelyik csak egyszer is megharapott vagy szétrugdalt volna (nyilván nem kisbabaként, hanem ilyen 2+ évesen, amikor már pontosan tudja, hogy az fáj, és direkt csinálja), hát úgy beborítottam volna visszakézből, hogy a fal adja a másikat. Nálam ez tabu, nem tűröm el, hogy üssön-vágjon-harapjon a gyerek, szóval nagyon örülök, hogy egyikük sem csinálta.

Az meg, hogy saját magát bántja, hát... nem tudom, a fiam egyszer vágta magát hátra hiszti közben, de koppant is olyat a feje, hogy többet nem csinálta...gondolom kellően fájt neki. Ezek szerint a lányodnak nem fáj annyira (?), inkább csak figyelemfelkeltés.

2021. máj. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
Közben a 4. leírta helyettem. 😃
2021. máj. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%

Velem olyan volt, mikor még tanítottam, hogy a helyi művelődési házból kellett (volna) visszakísérnem egy 12-13 éves fiút az iskolába tanulószobára, mert nem bírt magával egy előadás alatt. Megállt az út közepén és nem jött. Mikor elfogyott a türelmem és gondoltam, akkor megfogom és úgy terelgetem, akkor meg lefeküdt a földre és ott vergődött, hogy ő nem megy sehova. Nem értelmi sérült gyerekről beszélünk. Repült volna a pofon, de akkor engem tanárként egyből kirúgtak volna jobb esetben, rosszabb esetben feljelentenek. Ilyen világ van sajnos.

Azért írom, mert muszáj nevelni és ha kell, nem csak szép szóval, mert akkor 12 évesen is ilyen lesz.

2021. máj. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Biztos hogy nem fáj "annyira" neki, vagy 2-3x csap oda, engem nem szokott ütni vagy harapni /eddig/
2021. máj. 26. 14:12
 9/9 anonim ***** válasza:
77%
Én aztán birka türelemmel vagyok megáldva, de azt még én sem tűrném el soha, hogy a 2+ éves gyerekem megharapjon vagy rugdosson, az is biztos.
2021. máj. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!