Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túladagoltam a babát! Lehet gond?

Túladagoltam a babát! Lehet gond?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Félkómásan sajnos 25 csepp Eurovit D-vitamint adtam a babámnak a 25 csepp Espumisan helyett, szinte teljesen ugyanolyan a két üveg. Így 400NE helyett 10.000NE vitamint kapott.

Betelefonáltam a pécsi gyermekklinikára, azt mondták nem lesz gond, de holnap egyeztessek orvossal, hogy meddig nem kell szednie a vitamint.

Tényleg nem lesz gond?



2021. máj. 27. 23:22
1 2
 1/20 anonim válasza:
85%
Én is jártam már hasonlóan, semmi baj nem lett. A doki majd megmondja meddig ne add neki és szépen kiürül a szervezetéből a felesleges adag, amit már nem tud felhasználni.
2021. máj. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Csak tudom, hogy túladagolható, és 1000NE a maximum, ami biztonságosan adható. Ő a tízszeresét kapta, 2 hónapos. Annyira buta és figyelmetlen vagyok...


Mire figyeljek esetleg, honnan veszem észre, ha valami gond van? És olyan esetben mit tesznek?

2021. máj. 27. 23:29
 3/20 anonim ***** válasza:
82%

Nem a gyereket adagoltad túl, hanem a D-vitamint. :)


Pár éve még a sajtóba is bekerült, hogy rengetegen, hosszabb időn át túladagolták, mert akkoriban pipetta volt benne, és azt hitték, egy teljes pipettával kellett adni egyszerre (az egyetlen csepp helyett)…

2021. máj. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
74%

Ha a klinikán azt mondták nem lesz gond, ne aggódj, mással is előfordul. Nem tudom egyébként mik a tünetek, nálunk semmi nem volt, egyszerűen csak egy ideig nem kellett adjak neki.

Szerintem ha hány meg hasonlók, akkor van nagyobb gond, legrosszabb esetben kimossák a gyomrát,de ilyenrene is gondolj. Nem lesz gond, csak figyeld,hogy milyen a közérzete, ha valmai furcsát látsz, vagy láthatóan rosszul van, akkor irány a doki egyből.

2021. máj. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

*Túladagoltam a babának a D-vitamint :)


Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam! Direkt nem mertem rákeresni, mert gondolom a webbeteg meg egyéb oldalak alapján temethetném is a babucit...Remélem nem lesz gond, bár pár óráig még nem merek elaludni :)


25 cseppet adtam neki. Rá se jöttem volna, csak az Espumisannak olyan jó illata van, gondoltam megkóstolom, cseppentek egyet (a gyereknek nem ízlik...). Akkor éreztem, hogy hát ez biztos nem az, valami olajos cucc. Egyébként fel sem tűnt volna az ostoba fejemnek. Bár legalább akkor nem stresszelnék.

2021. máj. 27. 23:38
 6/20 anonim válasza:
72%
Szívesen, ne aggódj. Minden oké lesz 😊 1es voltam.
2021. máj. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
72%
Ne aggódj, nem lesz semmi baj, de ha valami furcsán veszel észre rajta menj dokihoz azonnal.
2021. máj. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%
Nem. Itt azt olvastam, hogy volt, aki simán az üveget megitatta a gyerekével, az ilyenek okoznak problémát inkább, de a D-vitamin első mellékhatása még mindig csak annyi, hogy megemeli a vér kalciumszintjét - abban az esetben, ha van miből felvenni kalciumot. [link]
2021. máj. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
26%
Pár éve még fehér oldat volt a csecsemőknek adható Espumisan, nem tudom, most is az-e, de ha igen, eléggé eltér a D-vitamintól. Ha ritkábban adja a férjed, talán érthető, hogy nem vette észre egyik különbséget sem (más színű matrica, más formájú/méretű üveg, stb.). Ne ostorozd nagyon, most biztos jól megtanulta, hogy legközelebb jobban nézze meg. (3-as hozzászóló vagyok.)
2021. máj. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
87%
A fejét ostorozza, nem a férjét.
2021. máj. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!