Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak sem fordult ennyi...

Másnak sem fordult ennyi idősen oldalra a baba?

Figyelt kérdés
4,5 hónapos a kislányom, de még nem fordul oldalra sem. A védőnő szerint le van maradva. Én úgy vagyok vele, hogy fejlődik a saját tempójában, ez még nem hatalmas elmaradás. 2naposan a fejét emelte és forgatta hason. 3hónaposan alkartámasszal hasalt. Amúgy is 1 hónappal korábban született. Volt valaki akinek ennyi idősen még nem fordult oldalra sem?

2021. máj. 31. 11:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A lányom utált hason lenni, nem is erőltettem a hasaltatást. Naponta 2x leraktam pár percre, hogy azért erősödjön a háta, de már volt, hogy még le se raktam ordított. 5 hónapos múlt mikor elkezdett forogni, de akkor intenzíven. Utána meg alig akart megmaradni a hátán. Szóval fejlődnek a maguk tempójában.
2021. máj. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Igazából itt az oldalrafordulást mondja a védőnő, hogy 3,5hónaposan a hátáról oldalra kellett volna fordulnia

Hát én leteszem a lányom a hátára, és inkább "fellökdösi" magát a játékig, mintem utána forduljon😂

2021. máj. 31. 12:45
 3/16 anonim ***** válasza:
Az én kislànyom egy hónapos kora óta az oldalára fordul. Viszont nekem azt mondta a védőnő, hogy egyes mozgásfejlődési szakaszok ki is maradhatnak. Lehet, hogy ő nem fog oldalra fordulni, hanem mondjuk forogni fog.
2021. máj. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
55%
4-5 hos korra elvart az oldalra fordulas, ugy tudom. . Az en fiam 3,5 hosan mar hasra fordult, most fel eves es mar negykezlab hintazik, serult katonasan, de kuszik,de ez eleg gyors tempo szerintem is. 2 baratnomnek van 5 hos babaja, az egyik a mult heten fordult hasra, a masik meg semmit sem csinal. Ha nagyon aggodsz, vidd el egy gyogytornaszhoz, en magamat ismerve aggodnek. En ugy probaltam osztonozni, hogy eloszor melle rakva tettem jatekot, majd magasabbra, a feje fole. Eloszor tekeredett, de hetek mulva sikerult, billegett mindket oldalra, majd hasra fordult. Onnantol szinte allandoan hason van.
2021. máj. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom is csinált mindent, amit leírsz Kérdező. Sőt, ő fordult oldalra is már 4 hónaposan, 5 hónaposan pedig hasra. Aztán itt megállt. 6 hónaposan, amikor még mindig nem fordult vissza, elvittem Dévényeshez. Kiderült, hogy feszes a nyaka, a többi része pedig hipotón. 2 hónapig jártunk Dévényre, és mai napig tsmt tornázunk (9 hónapos lesz). Mostanra nagyjából behozta a lemaradást, de kellett hozzá a fejlesztés. Én megnézetném a helyedben, pláne, hogy koraszülött, náluk sűrűn előfordul izomtónus probléma. Veszteni nem fogsz vele, ha nincs gond, feleslegesen nem fogják kezelni, hiszen alig lehet bejutni, olyan sok munkájuk van.
2021. máj. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Próbálom játékkal ösztönözni, de háton csak ellökdösi magát a játékig😅 felnyomja a popsit és a derekát, és ellöki magát a lábával...😅
2021. máj. 31. 14:02
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, picit le van maradva. Ha nincs valtozas egy honap mulva sem, tornara vinnem.
2021. máj. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%

Az enyem is le volt maradva, tornara hordtuk, de ennyi idosen mar mindket oldalra fordult hatrol.


7 es voltam.

2021. máj. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm:)
2021. máj. 31. 15:01
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
A deveny anna oldalan lattam, hogy ha haton kozlekedik ennyi idosen az aggodalomra adhat okot..Szepen le van irva abrakkal mit mikor kellene tudnia a babanak es az is od avan irva, hogy mi az, ami nem jo, es pont ez is koztuk volt, hogy nem oldalra fordul vagy hasra, hanem haton kozlekedik....
2021. máj. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!