Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél éves gyermeketek,hogyan...

Másfél éves gyermeketek,hogyan viszonyul a nagyszülőkhöz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Picit hosszú lesz,de szeretném ha segítenétek


Van egy másfél éves kislányunk

Férjem szüleivel,apósomékkal vannak problémánk,vagy lehet csak mi reagáljuk túl? Ebben kérjük a segítségeteket


Apósomék nevelőszülők,5 nevelt gyermekük van

Mi városban lakunk,ők 7 km távalobb,egy kis faluban

Anyukánk velünk van,hálIstennek,nagyon jó viszonyban vannak a férjemmel,rengeteget segít anyukám,ha el kell mennünk valahova,akkor nyugodt szívvel arra az 1-2 órára itthon hagyjuk a kislányunkat


Már akkor éreztem,hogy valami van,mikor bejelentettük,hogy jön az unoka,abszolut nem örültek neki apósék,semmi reakció nem volt

Nem vártam,hogy a nyakunkba boruljanak,de egy kis mosolyt,elvárna az ember


Mikor megszületett,hazahoztuk a kislányomat bejöttek megnézni

Mondták,hogy mostmár gyakrabban fognak jönni...

Jött a férjem keresztanyja is,meglátogatni a kislányunkat,és megsértődtek,hogy mire fel jöttek?!

Fel sem hivtak az első pár hétben,hogy hogy van az unoka,esetleg a férjemtől kérdezték


Teltek a hónapok,jött a virus is

Nem nagyon mászkáltunk sehova,de apósékhoz többször átmentünk

De amikor átmentünk,állandóan csak a nevelt gyermekek voltak a fő téma,hogy mit vettek nekik,mit csináltak,hogy mi van az oviban,suliban stb.

Teljesen közömbösen viselkedtek a kislányommal,szia babuci,szép vagy,és ennyi,nem is akarták megfogni,mint más nagyapa,vagy nagymama..


1 éves szülinapja volt a kislányunknak,meghivtuk őket ebédre,mert ugye az egész 2020 év a virusról szólt,szerettünk volna egy ebéddel "kedveskedni" amire az volt a válasz,hogy ők nem csináltak a gyerekeiknek még tortát sem,sem ebédet,hogy ők annyira ezt nem akarják...nem akarják tartani az unokájuk szülinapját

Én teljesen kiakadtam,és nem az ajándékról van szó,hanem abszolut semmit nem akarnak,nem akarnak semmiben részt venni, ami az unokájukkal kapcsolatos...

Azóta is ez van,ha kimegyünk anyóshoz oda sem megy,nem beszél hozzá anyósom,csak nézi,a kislányom fél tőle,nem is akar közeledni

Más idegenekkel,akiket soha nem látott,odamegy hozzájuk,mosolyog,játszik velük,nah anyóssal semmi kontaktja nincs,após meg nyomul,néha kiveszi a kezemből,és sirásra áll a szája...


A nevelt gyerekekkel el van,főleg a legidősebbel,aki 20éves,megy játszik vele,labdáznak,anyós meg após ül,és csak néznek,semmit nem kérdeznek róla

Csak a nevelt gyerekek,mindent csak nekik,minden róluk szól


Nekünk ez rosszul esik,látom,hogy a férjem is kellemetlenül érzi magát e miatt,hogy ilyenek a szülei...

Tényleg,nem pénzt várunk,vagy ajándékot,mert mi mindent megadunk,megveszünk a kislányunknak,hanem normális nagyszülő unoka kapcsolatot,mert a gyereknek szüksége van a nagyszülőkre is,hogy a gyermek élményekkel gazdagodjon,a kis huncutságok,játékok,a gyerekeknek ez a legfontosabb


Ha ott vagyunk,egy pohár vizet nem adnak,szégyen nem szégyen vinnem kell vizet a kislányunknak,hogy tudjak adni neki vizet,ha szomjas,szóval ilyen durva a helyzet


Azt szeretném kérdezni,hogy mi reagáljuk túl? Vagy mit tegyünk? Vagy éreztessük velük,hogy nekünk ez nem oké? Ne menjen át a férjem 2naponta?mert elvárják,hogy menjen,még akkor is,ha nem akar

Ugy érzem az orrunknál fogva rángatnak minket,de nem tudom,mit lehetne ezzel kezdeni


Mi mindig itt vagyunk nekik,ha szükség van ránk,a férjem,ha após dolgozik,átmegy a városból,a faluba,hogy elvigye a gyerekeket az oviba,ami ott van anyóséktól 1,1.5 kmre...mikor ezt elmeséltem a barátnőmnek,teljesen kiakadt rám,hogy mi nem vagyunk normálisak

Volt,hogy én nekem kellett átmenni,hogy anyóst elvigyem a dokihoz,ami ugyanott,a faluban van...más szerint,ez nem normális dolog,hogy ezt csináljuk,miközben ők teljesen hidegen hagyják az unokát

Más nagyszülő kedveskedik az unokáknak,de ők még egy db banánt,vagy körtét nem adtak a gyermek kezébe,semmit,nem szorulunk rá,de ez számunkra nagyon nagyon furcsa...

Itt volt a gyereknap is,semmi,át sem jöttek,hogy játszanak,vagy egy sétára,semmi


Ne haragudjatok,hogy hosszú lett,kérlek irjátok le,mi a véleményetek erről,mert tanácstalanak vagyunk

Szeretném tényleg,hogy vad idegenek is véleményeznék ezt,mert akik tudják ezt,teljesen kiakadtak


Hálásan köszönjük nektek a válaszokat



2021. jún. 1. 13:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
Csak nagyon ritkán találkoznék velük, amikor muszáj, ők se kiváncsiak rátok, bunkok nagyon amúgy, én nem pazarolnám rájuk az időt.
2021. jún. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%
Egy percig nem foglalkoznék velük a helyetekben. Biztosan nem hurcolnám a gyerekeiket és nem mennék hozzájuk 2 naponta (leginkább egyáltalán nem). Ne haragudj, de igaza van a barátnődnek, tényleg nem vagytok normálisak, hogy ezt így lenyelitek és még ugráltok is nekik.
2021. jún. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%
nem reagálod túl, ez nem normális. én minimálisan látogatnám őket, és a gyereket nem hagynám náluk soha. minek? nem kíváncsiak rá, majd látják akkor mikor titeket is. nem is fáradnék beszámolni semmilyen eseményről ami a ti életetekben történik.
2021. jún. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
69%

Nem ez van

Anyósom 200km-re lakik.. nem egy klasszikus nagyszülő a gyerekeknek, hosz èvi 3-4 alkalommal talalkoznak..

Egyébként teljesen normális.

Anyukám meg a 3. Biztos pont nekik..



Szóval nem reagálod túl.

Egy szalmaszálat nem tennék keresztbe, nemhogy mi vigyük 7km-rel attèbbról a gyerekeket egy sétaútnyi távolságra..

2021. jún. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennék hozzájuk egész egyszerűen. A férjed is minek megy 2 naponta de komolyan?! Le se szrnám hogy mit akarnak. Majd ha kíváncsiak rátok akkor átmennek hozzátok. Tök meg szorítsátok havi-kéthavi 1 délutánra a találkát.
2021. jún. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
*Ti
2021. jún. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, finoman szólva ki vagytok használva. De gondolom ez nektek így tökélesen megfelel, mert amúgy a sarkatokra álltatok volna rég és csak annyi energiát fektettek volna bele a kapcsolattartasba amennyit ti is kaptok.
2021. jún. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
68%

Nekem anyósom hál isen messze lakik. 1 óra kocsival.

2éves a fiunk, eddig 5x látta... 1x a kórházban, mikor direkt kertem mindenkit, oda ne jönnek be, majd otthon fogadom őket. Mindenki megértette, ő nem. Utána eljöttek kb mikor 3 hós volt a fiunk, este 8ra, fürdésre beállítottak. Kb fel ora utan tessékeltem is haza őket.

Azt úgy 1 éves koráig valamikor 1x mi voltunk ott, akkor is kb fél óra utan eljöttünk. Se egy pohar vizet nem kaptunk, semmit. Adjak a gyereknek kólát, mert az van...

A gyereket sosem fogta meg, csak nezte és ennyi.

1éves volt a fiunk, mikor volt az esküvőnk. Csak a tanuk párjai, a babysitter és a fotós volt hivatalos.anyós csak ertesítve lett, hogy lesz, ne a facebookról tudja meg. Ezt meghivasnak vette, beállított, majd kicsapta a balhét, mert ő akart a szertartás alatt figyelni a fiunkra, aki természetesen ordított a kezébe, ezert elvettem tőle a gyereket, és visszaadtam barátnőmnek. Megsértődött, duzzogott, hazament.

Ennek 1 éve. Azóta annyit nem kerdezett, élünk e még. Most ismét terhes vagyok, ferjem felhívta, elmeselte neki, annyi volt a válasz, kár volt engem ismét felcsinálnia, menekülni kellett volna tőlem....



Én 1x nem kerestem, nem is fogom. Ferjemet 1-2 alkalommal hívta, segítség vagy pénz kellene, arra jók lettünk volna.

2021. jún. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
51%
Hasonló helyzetben vagyunk anyós nem jön csak igéri , de iszonyúan meguntuk :) amikor megszületett a kicsi 2hónapja nem jött megnézni csak 2-3hét múlva és akkor is azért , mert a szülinapja volt és hozott magának tortát,hogy megünnepeljük :D és azt hallgattuk, hogy nem köszöntöttük fel csak telefonon milyenek vagyunk! Ennyi azóta se jött nem is kell és nem is érdekel :) szerintem engedd el vannak mások akik szeretik ,nem a Te dolgod ez,majd ha meggondolják magukat nyitva lesz az ajtótok :) Mi se haragszunk én megmondtam , ha érdekli tudja mi a számunk tudja hol lakunk. Ennek ellenére mi 1-2havobta elmegyünk mind az 5-en( már 3gyermekünk van) , mert Én ragaszkodom ahhoz , hogy tartsuk a kapcsolatot , de ha nem lennék szerintem soha nem találkoztunk volna :D nem viccelek tényleg nem...
2021. jún. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Sajnàlom, hogy ilyenek ès jogosan esik rosszul.

Beszèljetek velük egyszer, de ha nem, akkor nem. Nem kell erőltetni.


Nàlunk a fèrjem szülei, főleg anyòs a màsik vèglet, teljesen rànktelepszik, muszàj hatàrokat hùznom. De tudom, mennyire szeretik a lànyomat.

Az èn szüleim is lelkes nagyszülők, viszont idősebbek, ìgy làtom rajtuk, hogy fizikailag kevesbè bìrjàk. Ôk itthon jàtszanak vele/ főznek nekünk.

2021. jún. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!