Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nincs elég játékunk?

Nincs elég játékunk?

Figyelt kérdés
8 hónapos a lányom. Rotáljuk a játékokat (3 darabba szedtem őket, minden nap más csomagot kap meg), így is kiismeri és megunja őket. Szoktunk könyvet olvasni, ruhásszekrényt pakolni, megnézni a háziállatokat. Minden nap sétálunk (többször hintázunk a játszótéren). Mit lehetne még csinálni, hogy ne unatkozzon? Kétszer menjünk le egy nap? Vegyek új játékokat?
2021. jún. 2. 10:19
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Lakásban lakunk, az udvarunk ici picike. Így az udvaron matatás nem opció sajnos.
2021. jún. 2. 10:19
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ismerkedés a többiekkel a játszótéren?
2021. jún. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy unatkozik! Másfél éves korig egy csokipapir, vagy a 3in1 kávé csomagolása is akkora játék volt neki, mint most egy 30 ezer ft-os lego.

Én nem tettem külön csomagokba a játékokat, de nekem úgy mondták, hogy havonta váltsak és ne naponta, annak több értelmét látom, mert akkor újra megörül a rég nem látott játéknak. Amúgy meg ne csinálj belőle gondot, elvan bármivel egy ennyi idős kisgyerek, tegyél műanyag tálat és kanalat az alsó konyhaszekrénybe, fél napig is tudja ki be pakolni. Majd ha már 2 éves, vagy ovis akkor gondolkozhatsz mivel köti le magát, akkor már nem tud minden szeméttel játszani.

2021. jún. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk több játékunk van, mint egy óvodának, de kb hetente egyszer játszik valamelyikkel. minden más sokkal érdekesebb. Az én lányom imádja az énekeket, mondókákat és a képeskönyveket. Nem kell nagy udvar, elég akkora, hogy tudja tépkedni a füvet vagy egy virágot :)
2021. jún. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
99%
8 hónaposan unatkozik? Kizárt. Ilyen idősen bármi érdekes, csak arra kell vigyázni, hogy ne telepedj rá. Ha állandóan te akarod szórakoztatni ahelyett, hogy hagynád a dolgokkal ismerkedni (ez nem azt jelenti, hogy felügyelet nélkül hagyod, csak éppen engeded felfedezni a világot), akkor az gyorsan visszaüt, önállótlan matrica gyerek lesz belőle.
2021. jún. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én elteszek pár játékot és pár hét múlva előveszem, és akkor elteszek egy másikat, de nem naponta.
2021. jún. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
98%
8 honaposan hagyni kell, nem állandóan a nyomában lenni, és szórakoztatni. Tedd le a földre, és hagy menjen. Csinálj olyan polcot neki, ahol kipakolhat, meg ilyenek. Ennyi idősen a fiam kúszott mindenért, pakolt, elvolt játék nélkül is. Mindennek örült.
2021. jún. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg játékunk van (én is pali madár vok, minden sz@rt összevásárlok, és sokat kaptunk is. Na meg a nagytesótól is örököltek)

Minden érdekli őket, csak a játékok nem....

Egy pet palackkal elmötyiznek 10 percet is, vagy egy fakanállal.

Felesleges a sok játék.

Olyan rárgyat adj neki, amit ti is használtok

2021. jún. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem kell csinálni. Ha unatkozik, feltalálja magát és legalább fejlődik a kreativitása. Már így is túltoltad. Ülj le és hagyd felfedezni. Tökéletesen elegendő játéka van, ezt látatlanban is mondom.

Neked kéne mással is foglalkozni és nem csak vizslatni a gyereket. Tedd le, had másszon, te meg olvass valamit!

2021. jún. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is a merőkanál és az üres flakon a 2 kedvenc. :)
2021. jún. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!