Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagyjam neki vagy bajt okozhat...

Hagyjam neki vagy bajt okozhat a korai ülés?

Figyelt kérdés
Kisfiam 6 hónapos, eddig mindent a "nagykönyv" szerint csinált, bár mindent korán kezdett. 3 hósan hasra fordult, 4,5 hósan vissza is, gurulgatott, 5 hósan elkezdett kúszni(nem túl profin, de halad vele, ha akar),utána négykézlábon hintázott, majd négykézláb elkezdett tolatni hátrafele, tehát előre váltott végtagokkal rendesen még nem mászik.Ebből a mászó pózból pár napja kiült. Azért aggódom, mert ez még nem tökéletes ülés. A háta nem egyenes,kicsit előre dől, domború. 2 vagy 1 kézzel támasztja magát, a 2 lába viszont elöl van. Örülök, hogy ilyen ügyes, de a doki mindig figyelmeztetett a gerince támasztására, megtiltotta az ültetést, bébikompot. Aggódom, nehogy emiatt gerincferdülése legyen, nekem sajnos van,nem is kicsi és engem ideje korán ültettek, sajnos :( Viszont ő magától csinál mindent, én nem győzöm kapkodni a fejem 🙉 Apu volt állítólag ilyen, hogy 7 hósan felállt a bútor mellett. Szerintetek hagyjam? Amint lerakom, gyakorolja.
2021. jún. 8. 08:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mintha a kislányom mozgásfejlődését írtad volna. Én hagytam, de a babakocsit, etetőszéket még a teljesen stabil ülésig döntve hagytam. Most egy éves és jár.
2021. jún. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha magától csinálja akkor hagyhatod.
2021. jún. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
2021. jún. 8. 08:15
 4/13 anonim ***** válasza:
Ki fog tisztulni ez az ülés pozíció, csak még tanulja.Nálunk mindent nagyon korán kezdett a lányom.9 hónaposan már járt, úgyhogy rendesen paráztam miatta, de mindig azt mondta az orvos, amit magától csinál azt már tudja és hagyjam had csinálja.Ha pár hét múlva is így ül, akkor esetleg mutasd meg egy gyógytornásznak.
2021. jún. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ezt nevezik félig ülésnek és ha sík felületről érte el, semmi gond. Pár nap vagy hét és egyenesen fog.

Akkor lenne gond, ha nem természetes pózból, pl: pihenőszékben vagy hordozóban kézzel felkapaszkodva, felhúzva magát jutott volna ebbe. Mert támasztott pózból egy reflex vezérli, hogy felhúzza magát, azt nem szabad hagyni.

(gyt)

2021. jún. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Azt elfelejtettem írni, hogy elvittem gyógytornászhoz és azt mondta, hogy hagyhatom, mert nem hipotón, erős az izomzata.
2021. jún. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom. Elso baba, igy kicsit tanacstalan vagyok. Voltunk mar neurologusnal, gyogytornasznal 3 hos koraban, enyhe ferde nyaktartas miatt, de tornaval szepen kimozogta,semmi problema nincs vele azota. A neurologus mar akkor is mondta, hogy nagy baba, atlagtol nagyobb(nem kover, csak hosszu, nagy baba), emiatt talan minimalisan alkati hipoton, de azota a babam racafol a hipoton szora, legalabbis en ugy tudom a hipoton gyengebb alkat, lustabb, rongybabasabb. Na o minden csak nem ilyen, szoval nemtudom egyaltalan hipoton e, nemsokara megyunk kontrollra, kivancsi leszek 🤷‍♀️ Borzalmasan aktiv is, mindig mozog, jatszik, nagyon szepen fejlodik, a doki is megdicserte nemreg. 6 hosan 8 hos babanak nez ki,alkatilag es es mozgasilag is.

Mivel nagy igenye van terre, mindig a foldon van, nem huzuckodasbol ult ki, termeszetesen :) Figyelni fogom, aztan a neurologian ha nem valtozik az ulese, szolok.

2021. jún. 8. 08:33
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A hipotón nem lusta ;) Ne használjuk ezt. A hipotónt az izomtónusa akadályozza a mozgásban, nem pedig szabad akaratából nem ficereg.
2021. jún. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Akkor elnezest kerek.. Nekem a doki igy magyarazta, hogy ha alkati hipoton, akkor az alkatabol kifolyolag lustabb lehet, figyelmeztetett is, hogy ha koverkes lesz, nehezebben fog mozogni, mivel nagy eleve.. De azota sem duci, csak husis, de nagyon is mozgekony szoval nem tudom hogy van most ez a hipotonia akkor nala. Mindenesetre argus szemekkel fogom nezni ezt az ulest, aztan remelem maszni is elkezd szabalyosan, a doki szerint az baj, ha kimarad..
2021. jún. 8. 08:48
 10/13 anonim ***** válasza:
Az én babám egyáltalán nem lusta, sosem volt rongybabás, aztán mégis kiderült, hogy enyhén hipotón, szóval az, hogy mozgékony azért nem jelent semmit. Mi Dévényeztünk miatta 2 hónapot, most 9 hónapos, egész nap megy (kúszik, mászik, feláll), de felülni még nem sikerült, bár már nincs messze az sem.
2021. jún. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!