Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányomat nem érdeklik a...

Kislányomat nem érdeklik a játékok. Van még másnál is így?

Figyelt kérdés

Másfél éves, és amióta megszületett kb tíz másodpercig köti le egy játék. Már mindenfélét próbáltunk.

Esetleg fazekakkal vagy műanyag ételdobozzal elvan egy ideig, de azzal se annyira.

Mindig levisszük, amikor csak lehet, de már szinte egész nap nem vagyunk itthon. Minden házimunka elmarad, főzés is kapkodva.

Valamivel le kéne kötni, hogy el tudjam végezni a feladataimat, és utána menjünk le. Férjem elviszi, ha van dolgom, de így meg egész nap nem is talizunk csak egy-két órát.

Mese se érdekli, nem köti le. Csak a mozgás. Nem baj, csak jó lenne egy pici idő itthon a lakásban is.

Más anyukák mindig mondják, hogy az övé magába eljátszik, míg megfőz. Hát én nem tudom, mit csinálok rosszul.


2021. jún. 14. 12:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%
Nem tudsz kint főzni az udvaron? Nekünk van kinti gázrezsó, elektromos sütő, nyáron azt használjuk meg sokat grillezünk. Közben a gyerekek is elvannak kint és oda tudok figyelni :)
2021. jún. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
Igen, nálunk is ez van. Viszont van egy trambulinunk, azon szeret ugrálni, ha kapcsolok zenét, és van egy felfújható gumilova is, azon üget. Szereti pakolni a hagymát, tésztát, egyéb zöldségeket. Néha odaáll mellém egy sámlira, amikor mosogatok, vagy töltök vizet egy fazékba, és abban pancsol, öntögeti. Van, hogy felrakom magam elé a pultra, amikor hámozok, aprítok, tésztát gyúrok. Próbáltam rávenni, hogy rajzoljon, homokozzon, de a bútorokat firkálja, a homokot megeszi... nem nagyon van időm, egyszerű ételeket készítek, a többit megcsináljuk együtt, vagy amikor már alszik. (Tologatja a porszívót, ki-bepakol a mosógépbe, törölget, helyére viszi a lábosokat.) Amikor a férjem átveszi, akkor meg inkább kifújom magam kicsit, esetleg hajtogatok. Hogy együtt is legyünk, mostanság gyakran éjszakázunk.
2021. jún. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Ide sem érdemes válaszolni, csak a lepontozás megy.
2021. jún. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%

Ne haragudj, de egy 1.5 éves gyerekről beszélünk!

Az 5 éves státiszon kérdés eljátszik e 20 percet..

Na te most egy 1.5 éves örökmozgó felfedező gyerektől várod el, hogy eljátszon mint egy 3 éves.. A legtöbb gyereknél amúgy amelyik nem többberes ott rontják el, hogy azt hiszik folyamatosas szórakoztatni kell a gyereket.

Nekem az első gyerekem többemberes, még is meg tudtam oldani mellette a napi teendőket, ha nem aludt bevontam. Főzés közben is.

Egyébként azt egyáltalán nem tértél ki mit csinál a gyermeked ha épp nem szórakoztatod?

Ilyenkor szokott a 2.szepa is beköszönteni.

2021. jún. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%
*arra nem tértél ki 🙄 bocsi telefon 🙄
2021. jún. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
17%

Persze, 5 éves koráig teljesen normalis, hogy egy gyerek 20 percre sem tudja lekötni magát :D


Enyém is másfél éves, elég kreativ ahhoz, hogy kitudjon találni valamit, hogy ne unatkozzon addig amíg főzök, takaritok. Amikor nappali szex van addig mese a kiságyban.


Nem kell mimdig felette ugrálni, viszont rengeteg dolgot meg kell neki mutatni, hogy mit hogyan csinálhat ahhoz, hogy tudja alkalmazni is egyedül. Egy kisautoval is lehet többféleképpen játszani.


Ráadásul az enyém nem áll meg egy percre sem ha kint vagyunk, maszik fel mindenhova de azért mivel születésétől kezdve van idő amikor "magára van hagyva" igy nagyon ügyesen feltalálja magát.

2021. jún. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%

Nem azt írtam, hogy nem lehet el 5 éves korig a gyerek 20 percig magában, hanem azt, hogy ez 5 éves korra elvárás.. Értő olvasás..

De egy 1.5 évestől ne várja már el, hogy fél vagy egész nap egy maga el legyen mint a befőtt.

2021. jún. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%
Akartam egy normalis valaszt irni, de aztan meglattam az “amikor nappali szex van addig mese a kisagyban” valaszt es kiegtem😂😂😂😂
2021. jún. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%

Azért mert ez Krisztikeee! Hiányzott!


Nappali szex alatt bevágni a gyereket a szobájában a kiságyba, mert napi 3 kell. Utána meg az egész család "programozik".


Egyébként ha elvan a gyerek magában, ha nem, én megcsinálnám a napi teendőket. Az enyém is unatkozik, menne minden felé, és olyankor mikor anya nem hagyja a dagadt ruhát másra akkor szétpakolja a konyhát.


Bújik a fenekembe, tol el a mosogatótól, hisztizik, de neki is ennie kell, muszáj főzni, mosogatni. Rendet este szoktam rakni, míg pancsolnak az apjával.

2021. jún. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Derjaderja ***** válasza:
74%
8. Igen, én is 😂😂
2021. jún. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!