Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4hónapos tápszeres kisfiam...

4hónapos tápszeres kisfiam nem akar vizet, teát inni mit tegyek?

Figyelt kérdés
2021. jún. 18. 08:08
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Akkor nem iszik, nem értem miért baj ez?

Teát meg pláne ne itass vele, minek? Ha a babavizet elfogadja ok, ha nem, meg ne eröltesd.

2021. jún. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
A tápszer vízből van. Teát a 2 évesem soha nem ivott és még él.
2021. jún. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Nem igényli, hagyd. Majd a hozzátâplálás elkezdése után adj neki vizet. Mindkét gyerekem csak akkor kezdett jobban iszogatni, mikor már váltottunk ki étkezést.
2021. jún. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azt olvastam kiszáradhat, ha nagyon meleg van és nem iszik
2021. jún. 18. 09:13
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
A tápszer elég folyadék neki. Van baba, aki igényli mellé a vizet, de a tiéd láthatóan nem. Nem fog kiszáradni.
2021. jún. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%

Ha megissza aa mennyiséget tápszerből, nem kell neki víz, teq meg pláne nem.


Mennyi tápszert iszik?

2021. jún. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Így van, a tápszerben van elég folyadék. Ha nem fogadja el, nem szomjas. A fiam (5 hónapos) csak akkor iszik vizet, meleg van, akkor is csak pár kortyot. A lányom kb féléves volt, amikor már igényelte a folyadékot.
2021. jún. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
61%

"Azt olvastam kiszáradhat, ha nagyon meleg van és nem iszik"


De hát ő iszik. Napi 5-6-x-szer megiszik mittudomén másfél deci vizet, amiből a tápszert készíted neki (nyilván nem tudom, mennyit eszik egy adagra, csak írtam valamit). Bőven elég neki. Az enyémek is csak akkor kezdtek el említésre méltó mennyiségű vizet inni nappal, amikor már javában hozzátápláltunk, és csak reggel meg este ittak tápszert. De még akkor is számold majd bele, hogy a gyümölcsnek, zöldségnek is van víztartalma, az ebéd leturmixolásához is vizet használsz, egy adag tejpép is pl. elnyel egy deci vizet...stb. Semmi bajuk, soha nem száradtak ki, 5 és 1 évesek.

2021. jún. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%
Képzeld el úgy, mintha te meginnál naponta 5-6-7 tányér levest. Szerintem te sem biztos, hogy igényelnél rá vizet (max a só miatt).
2021. jún. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!