Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4hónapos kisfiúnál berepdt...

4hónapos kisfiúnál berepdt fityma. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Nem erőltettem, óvatosan húztam mindig hátra. Már nagyon szépen feljött, védőnő meg is dícsérte, hogy nem lesz vele gond.

Pár napja nem akar hátramenni. Mintha beszűkült volna. Ma sajnos kicsit megerőltettem, mert ha eddig ment most miért ne. 3 helyen elkezdett vérezni. Holnap gyerekorvos mindenképp, de aggódom :(


2021. jún. 23. 19:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%

A legújabb ajánlások szerint a fitymával SEMMIT nem csinálunk amíg a gyerek szobatiszta nem lesz.

Most már vidd orvoshoz, de aztan felejtsd el ezt a huzigalast. Nekünk a doki azt mondta rá se néz pelenkás fitymajara ha tud sugárban pisilni. Ha meg nem az meg nem otthoni huzogatos sztori.

2021. jún. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Az első jól írta nem szabad piszkálni a fitymát! Vidd el orvoshoz.
2021. jún. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Második gyerek. Az elsőnél nem nyúltunk hozzá. Kegyetlen kínokat élt át felrántásnál :(

Most a kórházban javasolták a picinél a húzgálást. De most egy jó ideig tuti nem nyúlok hozzá :(

2021. jún. 23. 19:47
 4/18 anonim ***** válasza:
89%
Az első gyerekednél lehetett alapból valami gebasz, mert ha nem piszkálják, akkor fájdalommentes.
2021. jún. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
3 hat mert ugye kultúrhelyeken nem rángatják érzéstelenítés nélkül. Jezusom. Most komolyan ha az ember normális ellátást akar, akkor mindennel maganba kell menni?!
2021. jún. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
19%

Betadin nem kell doki, és lassan húzogasd, ha most abba hagyod teljesen vissza tapad. Nekem a nagy fiam kukaca szaladt hátra, akkor oldottuk meg, kicsit vérzett, de másnap mársemmi nem volt.

Igen ajánlás szerint nem kell húzogatni, de mért jobb mikor szobatisztán csinálja a doki, hallottam olyat, hogy a gyerek visszatartotta a pisit mert csípte, mehettek ügyeletre.

2021. jún. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

6os igen. Ettől tartok. Visított minden pisinél. Kamillás vízbe kellett ültetnem, hátra húzni, majd bekenni neki. Senkinek nem kívánom ahogy üvölt a gyerek, hogy anya kérlek ne bánts!

Orvoshoz amúgy is megyek, mert oltás is lesz. Úgyhogy a biztonság kedvéért megmutatom.

2021. jún. 23. 19:53
 8/18 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem is csináld neki tovább, óvatosan.

Egy ismerősöm kisfia nagyon megjárta, 2,5 évesen begyulladt neki, mert az anyja nem csinált vele semmit. Nehezen pisilt, mindog visszatartotta. A vége az lett, hogy ügyeletre vitték, ahol kitisztították stb, a helyi érzéstelenítő nem hatott, a gyerek elájult.. hiába a mai ajánlás, hogy ne piszkáld neki, szerintem hülyeség. Nagyon sok gyerek szenved ez miatt, amikor lehet semmi baja nem lenne, ha figyeltek volna rá.

2021. jún. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Igen. Ezt én is így gondolom, főleg a nagyfiam esetéből tanulva. De mitől nem jön neki fel? Nem erőltettem, szépen hátrahúzódott. Most egyik napról a másikra, mintha szűk lenne a bőr. És ugye ennek hatására repedt meg.
2021. jún. 23. 20:42
 10/18 anonim ***** válasza:
78%

Nah akkor elmesélem, hogy a fiam most 16... soha, de SOHA nem nyúltunk hozzá. Mindog elmondtuk neki fürdésnél hogyan kell tisztítani, élettani letapadása volt 7 évesen feljött felrántás huzigálás nélkül magától


Lehet lepontozni frigid kutyák🤣🤣🤣

2021. jún. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!