Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka aki...

Van itt olyan anyuka aki megbánta a gyereket/gyerekeket? Ha igen miért? Mi az amire nem számítottál a gyerekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2021. jún. 26. 13:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Igen, megbántam. A fiam autista, tönkrement az életünk. Anyagilag, érzelmileg kikészültünk. És az is probléma, hogy erről nem szabad beszélni, mert elítélnek.
2021. jún. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
#1: Milyen jó, hogy ilyen őszintén leírtad! Megértelek. Csak ha valaki ilyet elmond akkor rossz ember.
2021. jún. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

Nekem meg a lányom autista (alacsony átlagos IQ-val), és sokszor átfut az agyamon, hogy mennyivel könnyebb lenne, ha csak a másik gyerekünk lenne.

"Természetesen" bűntudatom van utána, és rettegek hogy a csúnya gondolataim miatt az lesz a bübtetésem, hogy az ép gyerekemet is éri valami.

2021. jún. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Az enyémnek nincs hivatalosan baja (nem is vizsgálták mondjuk), mégis néha eszembe jut, hogy de könnyű lenne csak a tesójával. Elképesztően nehéz gyerek, minden energiám leszívja. Már iskolás, születése óta abban reménykedtem, hogy majd a következő életszakasz könnyebb lesz vele, hát nem lett. Jó lenne élni is, nem csak túlélni a napokat, de már annak is örülök, ha van 15 perc csend az életemben.
2021. jún. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Én nagyon nehezen kezdtem el kötődni. Kb. 8 hónapos korában úgy igazán. Lehet csak szülés utáni depresszió volt, ki tudja.
2021. jún. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

Nem bántam meg összességében, most 11 éves ép értelmű, enyhe auti gyerekkel. De volt egy időszak, olyan 3-6 éves koráig, amikor nem láttuk, hogy mi lesz ebből az egészből. Akkor sokszor gondoltam rá, hogy milyen lenne az életünk hármasban a nagyobb tesójával.

Most már látom, hogy egyenesben van, nincs vele több gond, mint egy átlagos gyerekkel, max egy plusz óra naponta, amit foglalkozni kell vele másokhoz képest, önellátó felnőtt lesz belőle. Szóval most már egyáltalán nem bántam meg, szerencsések vagyunk.

2021. jún. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%

Nem bántam meg pedig nemis jövünk ki már annyira a férjemmel.

Még pici és minden energiámat felemészti, plusz én is túlizgulom . Max annyit bánok hogy nem picit hamarabb született mondjuk 1evvel hamarabb vagy pár hónappal később mert nagyon rosszul időzítettuk a költözést, pont a baba születése után 1honappal. De nem teljesen tőlünk függött mert vett lakás és az előzőek lassan költöztek ki.

2021. jún. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nem is bántam meg... de a férjemmel sajnos vannak gondok és emiatt sajnálom kicsit őket, nem szeretném bántani öket azzal hogy végignézik amig a szüleik szét mennek....ebből a szempontból könnyebb lett volna nélkülük. Félek hogy egyedül nem is fogom azt az életszínvonalat fent tartani amit megszoktak, nélkülözniük kell majd. Persze ki tudta hogy ez lesz....10 éve még olyan tökéletesnek tűnt minden
2021. dec. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

Egy kicsit igen,munkám miatt mar terhesség alatt itthon voltam,és igen azt gondolná az ember milyen jó,hogy nem kell dolgozni,de engem már ez is nagyon megviselt,eléggé befordultam. Meg egész végig azt kellett hallgatni, hogy mit nem csinalhatok és mit nem fogok tudni majd a gyerek mellett,és hogy 'milyen szép kövér lettem'. Szóval nekem már terhesseg allatt az járt a fejemben,hogy biztos kellett ez nekem?

Nem is volt meg az a nagy boldogság szülésnél sem,csak azt éreztem végre túl vagyok rajta.

Azóta küzdöttünk az alvással rengeteget,ami borzasztoan kimeritő,most kezd alakulni a dolog 3 hónaposan,úgyhogy mi még szerencsések vagyunk,mert sok helyen olvastam hogy mások évekig küszködnek ezzel.

Tejem se indult be rendesen,pótolni kellett,de azt is hallgattam hogy az én hibám,nem próbálkozok eleggé,pedig ettem,ittam minden 'csodaszert'. Hát el is apadt.

Mindennap monoton,magányosnak érzem magam,bezárkózva. Minden ami eddig kis dolognak számított,mostmar csodának számít (pl.egy hosszabb zuhanyzás).

Reménykedem hogy később jobb lesz, és nem akarom hogy érezze rajtam úgyhogy igyekszem,ellátom rendesen,foglalkozok vele csak az érzéseket nehéz irányítani.

Két éves korában pedig biztosan bölcsibe viszem,szerintem neki is jobb lesz a tarsaság és nekem is jót tesz majd ha visszamehetek dolgozni. Testvére biztosan nem lesz.

2022. nov. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
87%
Én otthonban dolgozom de én be is adnám intézetbe ha auti lenne, minden tiszteletem hogy ti bírjátok, nekem elég belőlük a napi 8 óra.
2022. nov. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!