Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Extrém barátságos babánál is...

Extrém barátságos babánál is kialakulhat a szeparációs szorongás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az én kisfiam 6hónapos, 2hetes kora óta teli szájjal mosolyog mindnekire aki csak hozzászól és ez a mai napig így van, nagyon barátságos mindneki kezében szépen elvan persze le se veszi rólam a szemét de ha nem lát akkor is nevet másra/másokkal.

Ilyen “tipusú” barátságos babáknál is kialakulhat a szeparációs szorongás?

Nem függ össze? Vagy fordulhat egy nagyot és már nem lesz barátságos, mindig mindenkire mosolygós

Köszönöm a válaszokat és a tapasztalatokat!



2021. jún. 29. 21:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is vigyori volt mindigis. Közvetlen, barátságos, szereti a gyerekeket, köszön a boltban meg a játszón az anyukáknak is. Nálunk nem volt túl durva a szepa első körben. Csak ilyenek, hogy én etethettem meg altathattam csak, rosszabb napokon többet volt rám kötve, többször ébredt, de ennyi. Második körben sem drámázott, csak a lábam mögé bújt ha jött bárki ismeretlen szembe az utcán. Most 2 éves, van valami harmadik kör is ezek keverékéből, de összességében jól megúsztuk. Viszont nem volt ő soha leadva, mindig mellettem volt, egész nap együtt voltunk, jött velem boltba, együtt aludtunk ha kellett, szóval így nem tudom, hogy mennyire kellett volna szepás legyen amúgy.
2021. jún. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Igen, ez a babák személyiségfejlődésének a normális része, és az lenne az aggasztó, ha kimaradna.

De valószínűleg egy barátságos babát kevésbé zavar meg ez az életszakasz, mint egy olyat, aki nem tud jól kötődni, esetleg könnyebben kibillenthető a megszokott kis ritmusából, stb.

2021. jún. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A kislányom állandóan, vidám, mosolyog, jó kedélyű. Szerintem még nem is nézett csúnyán senkire. Ettől függetlenül jött egy húzós szeparacios szorongás.. más felveheti, meg vigyorog mindenkire, csak én el ne tűnjek a képből. Emellett aludni sem akart pár napig, inkább ez volt nehéz. Ha elalszik, akkor olyan mintha megint elmentem volna.
2021. jún. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
10 honapos lanyomat kb 5 honapos koratol nem veheti senki kezbe mert maszik ki vissza hozzam az illeto kezebol probalja magat kiturni (kiveve apja meg nagyszulei naluk egybol elvan) kb masfel ora elteltevel o megy az idegenekhez oda baratkozni magatol es ugy mar fel lehet venni de szerintem ez nem szepa hanem ilyen termeszetu. Ha jatszik egy ido utan visszamaszik hozzam aztan megy vissza jatszani kicsit olyan mintha csekkolna. Ha kimegyek a szobabol nem sir, szoval engem is erdekelne hogy vajon ez szepa vagy nem. Boltban mosolyog az emberekre a babakocsibol meg gagyog nekik. Hordozni sose tudtam mert sajnos nem szerette pedig probaltam. Olbe azert keredzkedik fel hogy foglalkozzam vele egyebkent foldi gyermek.
2021. jún. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ki is alakul, teljesen normális, nem kell miatta aggódni, a többség átesik ezen a szakaszon.
2021. jún. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom mindenkire vigyorgott, nem volt probléma idegen helyen, idegen emberek között. Első körben... Most 16 hónapos és matrica. Ha kikerülünk (én vagy a férjem) a látómezőből, probléma van. Nagyon remélem, hogy kinövi, mert egyébként meg vagyok lőve, hogy mit kéne csinálnom...
2021. jún. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam jókedélyű, és kifejezetten barátkozós, integet idegeneknek kínálgatja a kajáját, ha épp van nála, mosolyog, "beszélget".


Viszont fél pár embertől. Akik nagyon magasak, vagy kopaszok, nagyon tolakodóak, és fentről beszélnek hozzá.w

2021. jún. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen és ez így van rendjén. Ennek a szakasznak is megvan a maga szerepe a baba mentális fejlődésében!
2021. jún. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!