Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit költötök az 1-2 éves...

Mennyit költötök az 1-2 éves gyereketekre havonta? Mennyivel több a kiadásotok?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok, hogy kalkuláljak.



Az én kisbabám most lesz 1 éves, és eddig szinte nem került pénzbe. Anyatejes a hozzátáplálás mellett, de ugye nem mondanám, hogy túl nagy adatokat eszik egyelőre. Még a terhesség alatt vettem mosipelus szettet kb. 60 ezerért, szóval arra sem költöttem, 1-2 kis csomag pelust vettem eddig egy év alatt, hogy mégiscsak legyen otthon, ha kellene (oké, ezt hónapra mondjuk le lehet bontani, hogy eddig havi 5 ezret költöttem volna pelenkára, bár sok benne az egyméretes,szóval még mindig hordjuk tovább őket).


A ruhákat turiban vettem olcsón, nem sokat meg nem havonta, szerintem lebontva az is kb. 2000 forint lehetett havonta. Játékokat nem vettem még, mert babalátogatóba mindent is hoztak anno.


Beteg szerencsére nem volt még.


Mindezt csak azért írom le, hogy ne később kelljen magyaràzkodni, a lényeg, hogy eddig átlag havi 10 ezernél szerintem nem került többe a kisbabám.


De ugye most már ez kicsit változni fog. El akarom választani, hogy jöhessen a kistesó, gondolom egyre kevesebb jó állapotú ruha jön majd szembe a turiban, biztos többet fog enni, és most már azért én is fogok komolyabb játékokat venni, hisz megérett rá, itt jó idő, a kis barátai szeptembertől mennek bölcsibe, lehet, hogy elkap majd tőlük valamit és gyógyszer kell, satöbbi.


Szóval a kérdés, nálatok mennyibe kerül a baba 1 év felett és mikre költötök? Nem vagyunk amúgy szegények, csak éppen építkezünk, ami anyagilag azért mégiscsak megterhelő, és szeretek előre kalkulálni a várható kiadásokkal.


Itt most amúgy elsősorban átlagemberek kiadásaira lennék kíváncsi.



2021. júl. 4. 08:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%
Ilyen igényszinttel nem igazán fog nagyon emelkedni az első közösségig (bölcsi, ovi).
2021. júl. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
33%
Szegény kicsi.
2021. júl. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Szegény kicsi...? :D


Nem értelek.


Van szép tiszta ruhája, pelenkája, ennivalója (most pl. csupa bio a kertünkből), játékai.


Mi más kellene fizikailag egy pár hónapos babának?

2021. júl. 4. 08:49
 4/18 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem a cipő meg fogja dobni kicsit, abból nem érdemes nagyon olcsót vagy használtat venni, évente négyet minimum fogyasztanak.

Játékokra talán kicsit több megy el, de az is lehet használtan venni.

Egyik barátnőm a 11 éves kisfiát még mindig full turiból öltözteti a cipőt leszámítva, szóval sokáig lehet ezt húzni, ha a gyerek nem lázad be ellene.

2021. júl. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%

Sokat.

Mi minden ajánlott oltást beadattunk, így csak az első évre azt leosztva több volt a havi költség sokszorosan. Aztán egyévesen többet evett, mint az akkor 4 éves nővére, sokszor többet mint egy felnőtt, így eleve ez megdobta. ;) Két gyerek mellett nincs időm turizni, nem öröklünk, nőnek mint a gomba, főleg még a kicsi. Cipőből sose vennék használtat, a nagyobbnak ortopéd kell, a kisebb se kaphat olcsó divatcipőt.

A kicsi ősszel 2,5 évesen kezdi a bölcsit, csak a gondozási díj (étkezéssel) lesz 17 ezer.

2021. júl. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
39%

És ilyen forintra kiszámolt életre, plusz építkezés akarsz 2. babát?

Szegény kicsi. Én is azt mondom.

Vagy nagyon fiatal vagy, vagy tudatlan, vagy mindkettő.

Anyukád nem adott tanácsot? :(

2021. júl. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

6-os, ti most amúgy csak kötekedésből írtok ilyeneket vagy nem értem?


Elmondtam, hogy nem vagyunk szegények, csak szeretem előre tudni, mivel számoljak, mert akkor mi is úgy költünk az aktuális építési fázisra. Nincs hitelünk egyelôre, de van egy kis vésztartalékunk és nemsoká saját házunk is, nem halnánk éhen vagy mennénk tönkre egyből, ha most beütne hirtelen valami.


Szerintem mások ezerszer bizonytalanabb anyagiakra vállalják a gyereket, tartalék nélkül, albérletbe, tehát továbbra sem értem, miért kötekedtek. Pláne, mert nem is ez volt a kérdés.


Most hadd ne érezzem már magam rosszul, mert nem kellett tápszert vagy gyógyszert vennünk, meg annyira más dolgokat sem. Mostantól majd fogunk, hisz mint látod, erről szól a kérdés.


Boldog babám van, akinek mindene megvan, nem kell sajnálni.

2021. júl. 4. 09:42
 8/18 anonim ***** válasza:
77%

Én nem vagyok használt dolog ellenes,de talán kicsit leegyszerűsítetted a kiadásokat.

Mi is beadattuk/adatjuk az összes választható oltást a kicsinek, vittük pl babaúszasra, 1x kellett dévènyes (többször végül nem, csak állapotfelmérés megnyugtatás miatt küldött minket a dokinő). Játékokat hiába örököl unokatesóktól csak veszek neki én is, meg fogok is.

Az enyém tápszeres, de ok ez ugye nem érint minden babát.

Pelusból eldobhatót veszek neki, és soha nem a legolcsóbbat. Törkőkendő popsikenőcs szintén.

A ruhát meg ha veszek hasznaltat, azt más anyukáktól és jó minőségű next hm george stb ami nem 200 ft, szóval igazából használt ruhára is el lehet költeni több pénz ha megnézed, hogy milyet veszel.

Még soha nem adtam össze, de folyton adódik valami amit veszünk neki.

2021. júl. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
78%

Fogalmam sincs, de sokat. Összes ajánlott oltás, ami már alapból többszázezer, Dévény torna, játékok, cipők (ruhákat örököltünk nagyon sokat így arra eddig viszonylag keveset költöttünk, kb 40ezret)

Pelenka, tejpép, gabonapep, tejital. Szoktunk gyumolcstasakos pureket is venni, ha kirándulunk akkor azt visszük magunkkal. Szerintem csak a havi DM költés 15ezer. Emellett voltak drága holmik is amik menet közben kellettek, pl új autós ülés. A nagyobb kiadások már adottak lesznek a kistesónak de nála is kell majd egy új (2.) ISO fix talp. Emellett babakötvénye van.

Hát, inkább nem akarom kiszámolni hogy mennyi. Az aktuális helyzetben érzem ha akkor épp nem fér bele a plusz egy játék.

Az egészsége pedig nem kérdés, nem is számolgatunk az ilyen költések miatt mert mindenképp kifizetjük azt amire szükség volt.

2021. júl. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
67%

Cipő ne legyen használt, ahhoz ragaszkodj az elveid mellett, fontos a fejlődéséhez, hogy ne egy olyan cipőbe bújjon bele amit valaki már előtte a saját mozgása alapján járt ki.

Azon kívül minden hasonlóan képlékeny.

Nyilván van ami elkerülhetetlen és kötelező kiadás, mint az oltások.

Létezik az Ingyen baba című könyv, az nagyon jó tanácsokat ad, hogy mit totál felesleges megvenni.

Én a barátnőm gyerekein látom, hogy mennyire roppant felesleges játékboltot csinálni a lakásból, mert kb minden csillogó villogó színes éneklő stb játék csak arra jó, hogy lépjen vele kettőt aztán eldobja ha meglát valami hasonló kincset mint egy üres kartondoboz. Persze nem vagyok a játékok ellen csak a temérdek játékmennyiség ellen.

Nekünk anno nem volt 1000 féle játék otthon, amit nagyon szerettünk abból kaptunk kicsit többet én pl pónikat, a húgom babákat. Ragaszkodtunk is hozzájuk és hosszú évekig eljátszottunk velük, a mai napig megvannak, mert nem kellett anyánknak havonta egy félháznyi megunt játékot feldobni a vaterára.

Ui. saját babát most tervezzük, de 9 fiam volt bébiszitterként + van 3 unokaöcsém és egy unokahúgom.

Nekem tetszik amit képviselsz, a használt dolgokat én mondjuk leöröklésként tudom elképzelni a nagyobbaktól, a turi távol áll tőlem de a cserebere nem, ha tudom honnét jön. 1 évesen még a gatyádból sem fog kienni, ha mégis az inkább szerencse mint probléma :)

2021. júl. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!