Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2,5 evesen 2 szava mennyire...

2,5 evesen 2 szava mennyire kellene aggodnom?

Figyelt kérdés

Mostmar kezd aggasztani h a baba es a vauvau az ossz szokeszlete.

Legyszi ilyen beszelj hozza sokat, mondokazzatok basic dolgokat ne irjatok ez nyilvanvalo h baba kora ota igy van.

Tsmtre is jarunk mert a gyerekorvos is azt mkndta h vmi mar kene...

Amugy mindent megert es elmutogat mindent de baba es vauvau ennyi :(

Mar mindenki beszol h hogyhogy nem beszel:( ezert aggodom erte h kellene mar meg nem birom h bantjak vele


2021. júl. 8. 23:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
26%
Szia! Szerintem próbáljátok meg, hogy az egyszerűbb dolgoknál, ha csak mutogatja azt nem veszitek figyelembe. Ismételjétek el neki az adott dolgot néhányszor, és egy idő után rájön, hogy mutogatással nem sokra fog menni.
2021. júl. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Hallását már gondolom vizsgálták, ha nem, gyermekaudiológiára menjetek.

Ha az rendben, keressetek beszédindításban jártas logopédust.

A területi Pedagógiai szakszolgálatban valószínűleg van ilyen ellátás, nálunk pl. anya-gyerek csoportokat szoktak indítani, ha éppen nincs Covid.

2021. júl. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

1.nekem a neurologus azt mondta h meg ne probaljam a “nem ertem mit akarsz” modszerrel ravenni h beszeljen mert sulyosan serul a bizalmi viszony anya es gyermek kozott es en se erzem ezt jonak... azt szeretnem ha elete vegeig azt erezne h en bizony szavak nelkul is megertem minden rezduleset...


2.voltunk hallasvizsgalaton eleg jo helyen es rendben van a hallasa

Szakszolgalat irta ki a tsmt-t es logopediara is jarunk, aztan lett meg a baba es a vauvau azota nem tudunk tovabblepni


Sztem mindent megteszunk amit csak lehet es megse es annyira aggodok mar


Szeptembertol bolcsis lesz 3 napra hatha az hoz vmit... de masfelole meg rettenetes erzes ugy adni kozossegbe h nem tudja elmondani ott majd mit szeretne es nekem se mondjuk ateocitas eri:( de penz nagy ur muszaj mennem dolgozni :(

2021. júl. 9. 00:03
 4/16 anonim ***** válasza:

Hangokat sem ad ki, amikor szeretne valamit (mm-mm, uu-uu, ilyesmit)? A mi gyerekünk 2 év, 3-4 hónaposan kezdett igazán próbálkozni a beszéddel, és most már nagyon szépen beszél. A 2 éves státuszon talán 10-15 szó első hangját mondta, vagy használt valamilyen állandó formulát az adott szavakhoz.

Hogy nálatok komolyabb dolgot jelez-e a szótlanság, az majd idővel kiderül, de lehet, hogy csak a beszéd elsajátítás lassabbik végén helyezkedik el.

Mióta jártok a fejlesztésekre?

2021. júl. 9. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
31%

Mi voltunk ilyen helyzetben.

Ha kér valamit " az ő nyelvén " oda adjátok neki azonnal ? Lehet hülyén hangzik de nekem anno mamám segített amikor a lányom 2 éves 3 hós korában 3 szót mondott a többit csak az "ő nyelvén " azt mondta mamám ne reagáljak azonnal , tegyem magam mintha nem érteném, mert ha mindig azonnal ugrok és

ő látja hogy igy is meg értem nem töri magát hogy rendesen ki mondja, kínzás volt mindőnknek de be jött , most 3 éves már egész mondatokban beszél. Egy próbát meg ér.

2021. júl. 9. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
72%

1!


Nem szabad nem megérteni! Gyógypedagógus elmagyarázta, miért nem.

Egy 5 éves megkésett beszédfejlődésű kislány anyukája vagyok.

2021. júl. 9. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
66%
6os vagyok. A válaszom az 5-ösnek is szól..
2021. júl. 9. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%

Nekem a hugom nem beszélt 1 szót sem 3 éves koráig.

A háziorvos nem aggódott, mindig mondogatta, hogy láttunk már néma gyereket? Nem. Akkor nem kell aggódni....

Elkezdtük hordani szenzomotoros terapeutához, ami azt takarja, különféle gyakorlatokat csináltak. Hintáztak, kúsztak, masztak, ugráltak stb. Lehet kimaradt valami mozgás baba korában, amiatt is lehet ez.

Illetve nekünk is azt tanácsolták, ne értsük meg amit mondaninakar a saját nyelvén. El van kényelmesedve, nem töri magát a beszéden.

Kb 4 hónap után mondatokban beszélt.

2021. júl. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Rengeteget dumal babanyelven es probal is kimondani mindent de nem sikerul
2021. júl. 9. 20:15
 10/16 anonim ***** válasza:
80%

Régi módszer ez a "Ne értsd meg!" és nagyon kockázatos.

Nem azért nem beszél a gyerek, mert nem akar, meg lusta. Neki is egyszerűbb volna azt mondani, hogy "Nem túrórudit kérek, hanem pudingot.", vagy "Segíts megkeresni a lovagvárhoz való felvonóhidat, mert így a katonák nem tudnak bemenni.", mint mutogatni, ööö-zni, és a végén dührohamot kapni, mert nem értik meg.

Ha tudod mit szeretne, mondd el helyette! "Begurult a labda a szekrény alá? Gyere, segítek kiszedni!" Kicsit rá is játszhatsz: Jaj, nem érem el! Hát hol van.... Kell hozni egy seprűt! (Itt figyelheted, érti-e, aztán elmentek együtt seprűért, kicsit még mókázol, hogy nem sikerül kikotorni,

és közben a gyerek 10x hallja a labda szót, hogy a szekrény alatt van, mindjárt sikerül, és a végén "Itt van! kigurult!"

Valószínűleg végig figyelni fog a beszédre(csak addig húzd, amíg bírja türelemmel), és érteni fogja amit mondasz, hiszen arról beszélsz, ami éppen történik. Előbb -utóbb egy hasonló szituációban valamelyik hangsúlyos szót utánad is mondja majd, vagy legalább megpróbálja. Akkor örülj nagyon, és rögtön jelezd neki, hogy hallottad, és érted. "Igen, itt a labda, tessék, odaadom, stb.

Egyébként hogy érted, hogy "próbál kimondani mindent, de nem sikerül?" Van több szava, csak helytelenül, esetleg lerövidítve mondja őket? Mert ha igen, azt beleszámoljuk a szókincsbe. Ha neki a fürdés mindig füfü, a cica meg nyú, azok szavaknak számítanak. Csak az a fontos, hogy adott hangsorral ugyanazt a dolgot jelezze. Persze nem jó, ha két és fél évesen ilyen szavakból áll a szókincse, de ez a szint sok esetben a fejlődés első lépcsője.

2021. júl. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!