Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak olyan babák, akik...

Vannak olyan babák, akik kevésbé forgolódnak?

Figyelt kérdés
A lányom 6 hónapos korára ugyan átfordult mindkét irányba, de nagyon kevésszer csinálta. Éppen hogy pár alkalommal. A fiam most 6 hónapos, de csak az egyik irányba tud, azt is ritkán csinálja. Mástól meg hallom, hogy már 3-4 hónaposan forog. Csak az én gyerekeim nem szeretnek ennyire forogni? Ez normális egyáltalán?

2021. júl. 14. 18:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

3 gyermekem van.

Az első annak ellenére, hogy korababának mínősült 3.hónaposan oda vissza forgott. - ellenben neki mai napig nincs rendben a nagymozgása pedig 6 éves.

A második gyermekem 4 hónaposan fogott oda vissza.

A harmadik gyermekem 7 hónapos 2 hete kezdte aktívan a forgást de leginkább jobb oldalra. Vissza úgy látom még nem éppen tudatosan forog vissza.

Mindhárom lány. Az első folyamat ingerkereső pocakban is darált a másik megfontoltabb komótosabb, a harmadik lusta buddha, pocakban is volt, hogy noszogatni kellett adjon életjelet. 🤷‍♀️

Nem egyformák a gyerekek.

2021. júl. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kislányom is csak hasra fordult 6 hónaposan, vissza nem. Dévényre vittem és kiderült, hogy feszes a válla, a többi része pedig hipotón. 2 hónapig jártunk+tsmt tornáztunk, most 10 hónapos, teljesen rendbejött, mindent behozott. Lusta baba nincs, ha nem forog annak általában oka van.
2021. júl. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elvileg 6 hónap a határ, addigra tudni kell mindkét irányba forogni, lehet érdemes lenne jelezned a védőnőnek, hogy nem tud még a fiad.

Nekem mindketten tudtak 3 hónaposan hasról hátra, visszafelé pedig 4 és 5 hónapos koruk közt tanultak meg.

2021. júl. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A fiam hasra nem tud fordulni. Most voltunk 6 hónapos státuszon, mondtam neki, azt felelte, hogy lehet csak kicsit később fog menni neki. Ennyivel le tudta.
2021. júl. 14. 19:58
 5/5 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Az én védőnőm sem aggódott, én viszont éreztem, hogy nem stimmel valami és igazam is volt. Második gyerekem, láttam a különbséget az elsőhöz képest. Ha nem lépek, most valószínűleg nem mászna, mint a villám és nem lépegetne bútor mellett a kislányom. Szerintem nézesd meg egy szakemberrel, legfeljebb megnyugtató, ha nincs gond.
2021. júl. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!