Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet donga lába a fiamnak?

Lehet donga lába a fiamnak?

Figyelt kérdés
Féléves, nem forog egyik irányba, a védőnő azt mondta, talán kicsit később indul be nála. Anyósom viszont olyanokkal riogat, hogy lehet, donga lába van, mert szerinte furcsán állnak a lábai. Én nem vettem észre semmit és eddig sem a védőnő, sem a gyermekorvos nem mondta, hogy bármi rendellenesség lenne a lábával. Meg elvileg újszülöttként már észrevették volna a kórházban. Szóval szerintem nincs ilyen baja (legalábbis bízok benne), de most eléggé elbizonytalanodtam. Főleg, hogy azt is mondta anyós, hogy a felmenők közt volt,aki furcsa, speciális cipőt hordott,de azt nem tudni,mi volt a baja, mert akkor még más volt az orvostudomány. Mit tennének a helyemben? Beszéljek védőnővel, orvossal? Egyáltalán valóban lehet rá esély, hogy donga lába van és eddig senki nem vette észre?

2021. júl. 21. 09:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A dongalábat a kórházban automatikusan észrevették volna.

anyós buta mint a föld.

2021. júl. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Keress rá a dongalábra a képek között. Rá fogsz jönni, hogy ha azzal született volna azt észreveszik.

Anyóst pedig hanyagold.

Dévényeshez vidd el, mert lehet izomgyengeség vagy letapadás ami miatt nem forog

2021. júl. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem a donga láb miatt aggódnék, az butaság. Az viszont, hogy nem forog egyik irányba már inkább aggasztana, annak a legtöbbször oka van. Nálunk is ez volt, elvittem Dévényeshez, a válla feszes volt, a többi része enyhén hipotón. 2 hónap kezelés és 3 hónap tsmt torna kellett, hogy rendbe jöjjön.
2021. júl. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Jajjistenem, omnitudor anyós.... :-D :-D :-D


HA se a kórházban, se a gyerekorvos nem látott rendellenességet, miért aggódsz????

2021. júl. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Megszólalt a gödörből a lyuk.. nem kell az anyóssal foglalkozni hülyeségeket beszél. Inkább tornáztatni vidd, hogy a forgáson segítsenek.
2021. júl. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el a dongalábat észrevennéd.
2021. júl. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A forgás hiánya engem is aggaszt kissé, nem is értem, a védőnő miért vette félvállról. Vagy megint beszélek vele, vagy esetleg a gyermekorvossal beszélek.
2021. júl. 21. 14:13
 8/8 anonim ***** válasza:
A dongalab nagyon feltűnő, manapsag a legtöbb esetben észreveszik mar a méhen belül az ultrahangon. Amiatt ne aggodj, hogy az van neki. De szerintem a forgas hiánya miatt, es ha "furcsa" a lábtartása, vidd el mindenképp felméretni, akár devenyes, ortopedia a lába miatt, fejlodesneurologia, fejlesztohazakban baba mozgasvizsgalat, ezek lehetnek hasznosak. Legjobb esetben is megnyugtatnak, hogy minden rendben, vagy ha fejlesztés kell, akkor javasolni fogják.
2021. júl. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!