Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnátok nekem segíteni,hogy...

Tudnátok nekem segíteni,hogy könnyebben menjen a névválasztás a kicsinek?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Még ugyan időnk engedi,de mihamarabb szeretnénk eljutni a végleges döntés mellé a születendő kisbabánk keresztnevében,viszont a párommal eléggé elakadtunk,nagyon sok szép lány és fiú név van a listánkon,viszont nehezen tudjuk eldönteni,hogy vajon melyik is megfelelő egy kisbaba számára,így tőletek szeretnénk tanácsokat,módszereket kérni.Előre is nagyon szépen megköszönöm a segítséget!

2021. júl. 22. 18:48
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Én az alapján keresgélek, hogy passzoljon a vezetéknévhez, és lehessen becézni. Sok olyan név tetszik amit vagy jóformán sehogy, vagy csak bénán lehet becézni, azokat lehúzom.

Lehet, hogy nem a legjobb példa de nekem tetszik az a név, hogy: Marián, de most hogy lehet becézni? Mari? Marcsi? Marika? Ezek egyből mennek a kukába.

Lányokból meg pl a Karina, de az is Kari, Karcsi, Karesz?

Úgyhogy maradnak a listán a jobban becézhető nevek, amik passzolnak a vezetéknévhez, hasonló csengésűek, a fele meg úgyis oda lesz amikor kiderül a baba neme, tehát akkor már talán egyszerűbb lesz választani.


Plusz ami nekem fontos: NEM mondjuk el előre senkinek, hogy ne bizonytalanítsanak el, ne szóljanak bele.

2021. júl. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Nem kell feltetlenül becezni. En se becezem a lanyomat peldaul. Csufolo nevet vagy bece nevet amugy mindenre ki lehet talalni ha arrol van szo.

Talaljon a vezetek nevvel a kereszt nev. Ne legyen ciki a gyereknek felnött koraban sem. En peldaul egy Napsugar nevü babat aranyosnak tartok de felnöttkent nem tudnam ha örülnek e egy ilyen nev valasztasnak.

En olyat valasztottam ami külföldön is meg allja a hejet ha arrol van szo:) es a nev jelenteset is figyelembe vettem de ez nem mindenkinek fontos.

2021. júl. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Első vagyok, pont azzal szerettem volna kiegészíteni, hogy igen, külföldön is kimondható legyen. Nálunk a vezetéknév egy külföldinek bonyolultabba, van benne ZS betű, legalább a keresztnév legyen egyszerűbb.
2021. júl. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi úgy csináltuk, hogy összeírtunk egy listát, aztán szelektáltuk azokat, amik vmelyikünknek nem tetszett. Amik maradtak, azokat megnéztük, hogyan passzolnak a vezetéknévhez. Nyilván azt is figyelembe vettük, hogy ne legyen tucatnév, vagy túlságosan idegen hangzású. Mostanában nagyon divat olyan nevet választani, ami külföldön is megállja a helyét, nem tudom, miért, talán mindenki külföldre akarja küldeni a gyerekét? Mindegy, vkinek ez tetszik. Mi ezt nem vettük figyelembe, ami nektek tetszik, olyant válasszatok.
2021. júl. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Ha valaki szeretné,itt szavazhat illetve reagálhat az általunk választott nevekre : https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak..
2021. júl. 22. 21:14
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

Ami nekem szempont volt hogy passzoljon a vezeteknevvel akkor is ha Magyarorszagon es akkor is kulfoldon fog vegul elni vagy csak cserediakoskodik.


Igy esett ki az osszes KA-ra vegzodo keresztnev mivel a vezeteknev KA-val kezdodik, kulfoldon ez ...Ka Ka.....


Ezen kivul figyeltem h ne legyen nyilvanvalo hulye beceneve, bar aki akarja ugyis csufolja majd vmivel, ne legyen a neveben Cs, sz, zs, ly es lehetoleg ne kerdezzenek vissza mindig, mert tul ritka vagy ketfelekeppen lehet irni, elirni.


Alapvetoen azt gondolom hogy a gyerek magatol legyen kulonleges es nem a neve miatt, plusz elore nem tudjuk de lehet h a gyerekunk epp kerulne a "rivaldafenyt", mikozben egy fura nevvel bebiztositod h ne tehesse. A gimiben es az egyetemi evfolyamomon is en voltam az egyeduli a nevemmel, en nem szerettem hogy mindenki tudja h en ki vagyok.


Neztem gyakorisagot es nem adtam ket keresztnevet h ne szivjon mindig a lekormolesevel. Majd ha nem tetszik neki, megvaltoztatja.


2ev mulva teljesen veletlenul kulfoldre kerultunk es azota is aldom a megerzesemet h nem adtam bonyolult neveket.


Amugy a 3.nal a ferjem kijelentette h az es csak az es mivel tetszett a nev, fejet hajtottam elotte, nem futtattam meg a szokasos szuroimen, ilyen is van.


A listadbol az Izabella listas volt nalunk is.

2021. júl. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk például nem volt szempont, hogy külföldön is könnyen kiejthető legyen a név. :) De nyilván ezt személye válogatja. Mi arra törekedtünk, hogy ne legyen tucatnév, de ne is legyen valami szuper különleges, hogy majd a későbbiekben esetleg gúnyt űzzenek belőle. Mi ragaszkodtunk ahhoz, hogy magyar név legyen. :)
2021. júl. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#7 en sem ertem miert vettem szamitasba a kulfoldet, kanyarban sem volt soha, talan noi megerzes volt. Leginkabb azt gondoltam h ki tudja 20ev mulva hol kot ki, olyan tavoli, viszont el tudom kepzelni hogy nem magyar egyetemre megy.
2021. júl. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Húzzátok ki cetlikről. Legyen mindenből több belekeverve, és mindig rakjátok vissza, és amelyiket a legtöbbször kihúzzátok, vagy lehet mindegyikből egy is akár; lehet az is, hogy az első, amit kihúztok. Vagy az első 3 amit kihúztok, abból végül választotok; stb.

Meg amúgy még pl gondolkodjatok el,hogy milyen kezdőbetűvel képzelnétek, milyen kezdőbetűvel szeretnétek. Akár vizualizáljatok magatok elé egy betűt, hogy melyik lenne a legszebb. Akár direktben többféle betűt is magatok elé vizualizáltok egymás után, és amelyik a legszebb-ben jelenik meg; vagy pedig amilyen betű először megjelenik a szemetek előtt (nem kell fizikailag, csukott szemmel is jó)

2021. júl. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az elképzelt teljes név elé odatettük, hogy "Dr.".


Így választottunk.

2021. aug. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!