Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha ujra befullad?

Mit tegyek, ha ujra befullad?

Figyelt kérdés

Kislanyom 2 eves es nathas, ma be is fulladt annyira kohogott, kozbe hanyt vmi trunyit annyira kohogott, nem kapott levegot nagyon ijjeszto volt es csak alvas kozben jon elo :( az orvos felirt gyogyszert sinupret meg fenistil csepp, orr leszivas, sterimar, inhalalas…. Megis megtortent:(

Rettegek az ejszakatol, foleg attol h ha ujra fullad rossz vege lesz :( mi lesz ha nem tud levegot venni? Nagyon felek


Tettem be a szibajaba parasitot, maxon megy, remelem ez meg segithet


Van tippetek meg?


2021. aug. 21. 20:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Aludj ott vele, hogy azonnal tudj reagálni, ha gáz van. Ablak legyen nyitva, ha lehűl, max betakarod kicsit. Nem lesz gond!
2021. aug. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az miert jo ha az ablak nyitva van?
2021. aug. 21. 20:55
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Friss levegő,több oxigén. :)
2021. aug. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én lanyomnak pl segitett a köhögő rohamokon a hűvösebb levegő. Én is csak azt tudom ajánlani amit előttem irtak, nyitott ablak, eukaliptuszos parologtato, illetve nálunk bejön még ha megemeljuk a matracának a felrészét. Ilyenkor én is ott alszok mellette matracon.
2021. aug. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Koszi, ki is nyitottam

Nagyon felek

2021. aug. 21. 21:04
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Először is nyugodj meg. Én egyszer egy ilyen miatt rohantam vele kórházba furcsán nyelt és köhögött,taknyos volt. Vörösödött a feje,nem kapott levegőt. Bent próbáltam elmagyarázni,hogy mi történt de nem értették igy bent tartottak. Azon az éjszakán épp kivittem leszívni az orrát,amikor megint megtörtént és az ápolók csak néztek,hogy miért pánikolok. Mondom emiatt hoztam. Azt mondták ne aggódjak,nálunk felnőtteknél is előfordul ilyesfajta köhögés amikor ott van valami de nem jön fel. De ugye mi sem fulladunk meg és a közelében sem vagyunk. Szóval ha rájön megint egy ilyen,ne pánikolj, vedd fel és simogasd a hátát. És inhalálj neki salvus vízzel,sűrűn szellőztess.
2021. aug. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ugató köhögése? Hideg levegő kell amúgy, takard be és menj ki vele hideg levegőre. Lehet krupp lesz.
2021. aug. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

7. vagyok

Ha fullad, akkor menj ki vele. A Ha krupp, akkor a hideg levegő hatására kitágula légút és könyebben vesz levegőt. Megnézetném egyébként.

2021. aug. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
15 évig voltam asztmás, szinte mindig éjjel jöttek a rohamok, nekem már egészen kicsi koromban is csak az segített a köhögő rohamokon, ha w alakban (térden) ülve picit előre dőlve a kezeimre támaszkodtam. Tudom, hogy ő még pici és valószínűleg nehéz lesz ezt neki demonstrálni, de hátha segíthet. És fontos, hogy teljesen megnyugodjon (el múljon a köhögés), mielőtt újra fekvő pozícióba kerülne, mert különben kezdődik az egész elölről. Legalábbis nálam így volt. :/
2021. aug. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az orrából a torkán lefolyó orrvaladékot hányja ki ilyenkor nálunk. Orsziporszi elalvás előtt, párologtatás, natúr csipkebogyó tea este, nyitott ablak és kicsit emeld meg a fejénél a matracot hogy magasabban legyen a feje alvás közben. Meg persze figyeld éjszaka hogy jól van-e. Egy kis székre a fejéhez közel, úgy hogy ne érje el én egy tálban forró kamilla/hársfa főzetet is teszek párologni. Nálunk olyan a padló a szobájában, hogy nem ázik el, így még ki is szoktam önteni a földre több pohar vizet, minél magasabb legyen a páratartalom éjszaka, 60% felett ilyenkor. Pár nap és rendbe jön. Jobbulást!
2021. aug. 22. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!