Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak nekem furcsa ez a névadás?

Csak nekem furcsa ez a névadás?

Figyelt kérdés

Egyre többször futok bele, hogy egy modern és második névként egy régies nevet adnak.


Pl.

Zoé Terézia

Mira Magdolna

Benett Sándor



2021. aug. 25. 20:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem borzalmas. 🤷‍♀️
2021. aug. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%

Nem csak neked fura.

Akkor szokták ezt csinálni, amikor választanak a szülők egy nevet, ami tetszik nekik, de mégis adni akarják apuka-anyuka-nagyszülő-akárki nevét is neki.

2021. aug. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%
Azért mert a nagyszülők után kapták
2021. aug. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom az első a szülők választása a második pedig örökölt név valamelyik felmenőtől, teljesen egyértelmű szerintem. Nekem is van ilyen ismerősöm, az első neve a kislánynak egy új hullámos divatos név, a második pedig az elhunyt nagymama régiesebb neve tiszteletből.
2021. aug. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%

Mi az hogy "örökölt név".. borzasztó mikor egy családban a 35. Janika születik mert azt örölölni kell...


Nevetséges név összeállítások

2021. aug. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem böven elég egy név egy embernek :) ami a fenti név össze állitasokat illeti szerintem nem találóak.
2021. aug. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%
Nekem sem tetszenek ezek a párosítások. De legalább amikor Benett megunja, hogy a "Beni" kiáltásra rajta kívül még tízen felkapják a fejüket az osztályban, elkezdheti használni a Sándort, abból nem valószínű, hogy lesz még egy.
2021. aug. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%
Utolsó: ez jó. :) Amúgy szerintem is borzalmas ez a párosítás. Ha vki modern nevet akar a gyerekének, akkor a második is legyen az. És fordítva. Vagy akkor inkább legyen egy keresztneve.
2021. aug. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy örökölt név a második. De valahogy diszharmonikus így a modern és a régi.


Az meg végképp fura, amikor az elhunyt nagymama után kapja a nevét, akit nem is ismert. A gyerek nem fog kötődni hozzá, mégis neki kell viselnie a nevét. Másképpen is lehet tisztelet adni. Csináljon egy medált a névével vagy bármi.

2021. aug. 25. 22:15
 10/18 anonim ***** válasza:
56%
9: szerintem meg nincs olyan hogy harmonikus vagy diszharmonikus név, nem kell annyira korlátoltnak lenni, hogy egyfajta mederben ragadjon mindenki. Az meg, hogy ki hogyan gyászol, hogyan tiszteleg az elhunytak előtt az magánügy, nem gondolnám hogy bárkinek is joga van beleszólni, hogy hogyan kellene csinálni.
2021. aug. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!