Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ebben az esetben a kovetkezo...

Ebben az esetben a kovetkezo a babanal hogy szamoljak ki a csedet es gyedet?

Figyelt kérdés
Elmentem szulni a munkahelyemrol 2,5 eve, most visszamegyek dolgozni ugyanoda, magasagabb pozicioba, magasabb beerert. Viszont nagyon nem szeretnem bolcsibe adni a kislanyomat (koraszulottsege miatt rengeteg fejleszto foglalkozasa van egy heten nem tudnam bllcsibe vinni plussz a minkat is csinalni plussz fejlesztesekre hordani) de hitelre meg szuksegunk lenne amihez esetunkbe kell az en fizum is. Igy bar nem tul etikus de visszamegyek dolgozni kb 1 honapra (nyilvan a munkaltatom nem tudja h csak ennyire akarok visszamenni pusztan a papir miatt a hitelhez) aztan amint folyositottak a hitelt bekozlom h visszajovok gyes-re. Kerdes h ha mostaban ujra terhes leszek akkor nem befolyasolja e a rosszul a csedemet meg a gyedemet hogy csak 1 honapot dolgoztam igaz magasabb fizetessel de keveset.
2021. szept. 10. 07:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Ez hitel csalásnak minősül, plusz 3hónap munka viszony kell és határozatlan idejű a hitelekhez , de utána nem is tudom ,hogy tudnál vissza menni gyesre, mivel írod ,hogy 2,5éves a kicsi így , ha 3hónap múlva meg is kapjátok a hitelt , akkor 2 év 8 hónapos lesz , lesz még 4hónapod,mert 3évtől ovis lesz a gyerköc. De mivel te azt mondod azonnal vissza akarsz menni gyesre , így lehet ,hogy hitel csalást követnél el ,ami elég rosszul nézne ki. Tehát ez így nem megvalósítható.
2021. szept. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez így nem fog menni. (Hálistennek)
2021. szept. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugye tudod, hogyha visszamész dolgozni, akkor már nem él a védettség? Ha a munkáltatódnak nem tetszik, hogy ide-oda ugrálsz, lehet nem fognak rád igényt tartani.
2021. szept. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De mi ezen a csalas? Aktiv munkaviszonyom lenne ami valos, es tudtommal barmikor visszamehetnek gyes-re a munkabol. Terveink szerint mire betolti a 3at a gyerekunk terhes leszek ujra szoval nem baj h lehar a gyes.
2021. szept. 10. 14:07
 5/11 A kérdező kommentje:
Sajnos a munkaltatom nem tul jofej finoman fogalmazva es nem kapom vissza a regi a munkamat, masikat ajnlott ami mellett lehetetlen lenne megoldanom a fejlesztesekre hordast. Igy nem sok valasztast hagyott a fonokom…
2021. szept. 10. 14:09
 6/11 anonim válasza:
100%

No akkor mondom, miert nem fog ez menni. MINDEN bank 3 havi jövedelemigazolást kér minimim, van ahol 4-5-6 havit. A HR ezt akkor tudja 3 hónapra kiállítani, ha le is dolgoztas azt a 3 hónapot és meg is történt 3 utalás. Ezután elviszed ezt a papírt a bankhoz, hogy elbírálja a hitelkérelmedet. És a bank felhívja a megadott HR kapcsolattartót az adott cégnél, hogy visszaigazolja az adatokat, amik a jövedelemigazoláson szerepelnek. Sokszor ez 1-2 hétbe is beletelik. Tehát még a telefonhíváskor is aktív munkavállalónak kell lenned, különben a HR-es megmondja, hogy már GYESen vagy, és ugrott is a hitel. Osszegezve: ha a bank 3 havi jovedelemigazolast ker, akkor minimum 3, de inkabb 4 hónapig dolgoznod kell, és utana beadni a fizetes nelkuli szabadsag igenylot ujra, miutan pozitivan elbiratak a hitelt es mar tuti nem keresik a munkaltatodat.

Viszont ahogy korabban irtak, ha visszamesz, mar nem vagy vedett. Ha nem fogadod el az uj munkakort, vegkielegitessel megszunik a munkaviszonyod.

(HRes vagyok, tobb szaz jovedelemigazolast adtam ki hitelhez)

2021. szept. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok de mi kaptunk olyan ajanlatot a banktol amiben ha a ferjemmel mind a kettonk jovedelmevel beszallunk akk nem kell megvarni a 3 honapot😜
2021. szept. 10. 20:54
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha ilyen roppant magabiztos vagy, akkor csak csináld. Azért remélem azzal is számolsz, hogy a hitelt nem csak felvenni, de később fizetni is tudni kell és ha így állsz hozzá a munkáltatódhoz, akkor lehet nem kell majd oda visszamenned. A csed és gyed számítása gondolom így is az utolsó ledolgozott 6 hónap fizetéséből lesz számolva.
2021. szept. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez már csak a mese habbal rêsz, amikor a kérdező nem képes elfogadni, hogy nem fog menni a terve.
2021. szept. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem mese habbal nem is tudom more celoztal ezzel pontosan. Foleg h SENKI nem valaszolt arra amit valojaban kerdeztem😅
2021. szept. 10. 21:48
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!