Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más 9 hòs babája is ilyen...

Más 9 hòs babája is ilyen vakmerő,akaratos? Ez ìgy ebben a korban okè viselkedès?

Figyelt kérdés
Első baba,nem tudok viszonyìtani,a körülöttem lèvő anyukák babái nem ilyenek, mèg nem tartanak itt. Egyèbkènt fizikailag is nagy baba,doki szerint is(80-86 a ruhamèrete,de nem kövèr,9300 gramm).Mozgásfejlődèse elèg gyors volt,már 2 hònapja mászik ahogy kell,ül,egy hònapja feláll,s már lèpeget kapaszkodva. Mindenhol is felhùzza magát,akár a falon is,ajtònál,konyhabùtor fogantyùba,etetőszèknèl ès odèbb is lèp.. Azt is műveli,hogy egy kezèt elengedi,s ùgy kapaszkodik,nevetve. Le tud ereszkedni bárhonnan,nem huppan,szèpen lejön. Van egy fa tárolò ládikánk,megtanulta felnyitni(állva). Önveszèlyes mutatványokat csinál,felmászik egy kis bőr puffra,ùgy,hogy a feje lelòg,lábai a levegőben. Konyhaszekrènyt állva kinyitogatja.Mindig amit nem szabad:cserepes virág,állò lámpa,TV taperolása,függöny tèpès stb. Egyedül a konnektor nem szabad-ra hallgat,minden másnál kiröhög kb ès csinálja. Pelenkázás kèsz rèmálom, sz@ros seggel hasra vágja magát,ellenáll,totál leizzadok,mìg vègre rendbe rakom. A játèkai rövid időre kötik le,mindig adok neki valamit pl teás dobozka,edènyek,album,csipeszek,ezekkel tovább eljátszik,de amúgy sokszor jön ès kapaszkodik belèm,nèha a megfőzès is kihìvás,ott álldogál a lábamnál folyton a konyhában ès hát sokszor muszáj beraknom a járòkába,mert fèlek,hogy elesik. Sajnos nèha kapcsolok neki egy rèsz Bogyò ès Babòcát,mert nem bìrok haladni,nagyon figyelnem kell rá mindig. Règebben eljátszott hason egyedül fèl òrát is. Amúgy ügyes nagyon,tapsol,rárakja a rùdra a karikákat,magában iszik,eldobja a labdát a maga mòdján,megèrti a dolgokat. Imádom,de megmondom őszintèn irigy vagyok a barátnőimre,az egyik fia mèg csak kúszik,nincs sok gondja vele,azt hittem ez a nem tudok nyugiban pisilni menni időszak kèsőbb fog elèrkezni,nekem 7 hòs kora òta szaladozás a napom ès a nem szabad lemez... Elnèzèst,ha hosszùra sikeredett.
2021. szept. 14. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Gyors a mozgásfejlődése. Én megértelek. A két éves lányom, és az egy évesem fiam, dettó ugyanez. Mondjuk ők lekötik egymást. Sajnos ezt csak túl él i lehet 😅
2021. szept. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Felfedez. Teljesen normális.
2021. szept. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Te nagyon agyament vagy,utolso,jot nevettem :D amugy mivel ekem olyan nincs,nem meregetem plane nem hozzad ;P
2021. szept. 14. 19:33
 4/4 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, amit írsz. Az én lányom 13 hónaposan még mindig ilyen. Mintha csak magunkról olvastam volna :). Bár az ő mozgásfejlődése lassabb, mint a te gyermekedé. Ha jól emlékszem vissza, az enyém is 8-9 hós kora körül kezdett nagyon akaratos lenni.

Elmúlik ez is velük, ahogyan minden más is korábban. Én ezzel biztatom magam. Mert bizony kemény dolog, ha a járókában nincs el (ő üvölt benne 3 perc után), de azon kívül mindenhová követ és kapaszkodik a lábamba.

2021. szept. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!