Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell annyira sterilnek...

Miért kell annyira sterilnek lennie mindennek?

Figyelt kérdés

reggel lefejtem a tejem, és a tárolóba tettem a hűtőbe! És szerintem már vagy 2 hete főztem ki a tárolódobozt, azóta nem volt használva. Csak most elővettem, mert nem akartam, hogy kárba menjen a tejci. Na, szóval, minden egyes alkalommal ki kell főzni a szívót, cumisüveget, tárolót amikor használom? Nem elég mosószeres meleg vizzel elmosni? Kb hetente kifőzőm a többit!

Köszi, egy 5 hetes kislány anyukája


2008. dec. 11. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
szerintem nem kell minden alkalommal sterilezni, elég ha kimosod, és csak néha kifőzöd.
2008. dec. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Annyiszor főzd ki ahányszor megnyugtató számodra.

Én a következőképp cselekedtem:

Kifőztem mindent az első használat előtt aztán viszont látásra.

Igaz szoptattam,kézzel fejtem,teát,vizet nem fogadott el így nem volt gondom a cumisüvegekre sem.

Cumiját melegvízzel,mosószerrel elmostam ha piszkosnak gondoltam.

Hozzátápláláskor az edényeit is a miénkével együtt mostam.

13 hósam viszont amikor áttértünk a babatejre akkor kb hetente 1x kifőztem a cumisüveget.

Nekem nem volt gondom így sem.Volt beteg,de a nagyobb hozta az oviból,nem a cumitól kapta el.

2008. dec. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi
2008. dec. 11. 12:07
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

Ismered ezt a mondást?


Az első gyereknek leesik a cumija, anyuka rohan kifőzni.

A második gyereknél is megtörténik, anyuka elöblíti.

A harmadiknál lenyalogatja

A negyediknél: Csöpi, hozd vissza a cumit!


Szóval szerintem többet árt a túlzott sterilitás, mint ha eszik egy kis bacit a gyerek. A steril környezettől van ennyi allergiás gyerek, merthát szerencsétlenek nem találkoznak kórokozóval, aztán mikor összefutnak eggyel, túlreagál a szervezetük. Én is azt mondom, nem kell minden használat után sterilizálni, elég, ha alaposan megmosod mosogatószerrel, forró vízzel, és néha kifőzöd.


( azért persze Csöpit ne vesd be a gyereknevelésbe :-)

2008. dec. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
:))
2008. dec. 11. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!