Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nincs babaillata a babámnak,...

Nincs babaillata a babámnak, inkább savanyú szaga van. Miért?

Figyelt kérdés

Születése óta nincs babaillata, csak ezt a savanyú ecetes szagot érzem... 2naponta cserélem az alvós textiljét, ruházatát reggel este. Nem arról van szó hogy bukik és tej rászáradna. Egyszerűen alapból büdi. Esténként fürdetem gyógyszertárival. Mindent ugyanúgy csinálok mint a nővérénél és mégsem ugyanaz... Lehet azért mert besárgult? Vagy fiú baba? Vagy mi miatt?? 3 hetes. kezdetektől ez van. Jövő héten megyünk orvoshoz megkérdem majd őt is.


Másik probléma, hogy én is büdös vagyok... Ugyanazt az ecetes savanyú szagot érzem magamon is. (fürdök reggel este, minden nap tiszta ruhát veszek fel, deo, stb szóval nem igénytelenségből fakad... ) de meddig lesz ez?? Mit tegyek ellene?



2021. szept. 25. 09:50
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Mikor tisztítottad ki a mosógépet? Hogyan száradnak a ruháitok? Az is okoz savanyú szagot
2021. szept. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
1%
Oltva vagy?
2021. szept. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mosógépet születése előtt mostam ki. (Férjem, nagylányom nem budi)


Nem oltattam, de voltam kovidos 5 hónapos terhesen. Viszont a szaglásom nem ment el. Nem arról van szó hogy bezavart az idegrendszerembe, s fantom szagokat érzek.

2021. szept. 25. 10:04
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

Nálam a babaillat kimerült a popsikrémek illatában. Egyébként csak tejszag volt, rajtam, a gyereken, a ruhákon, az ágyunkban, hiszen gyakran úgy keltem, hogy a melltartóbetét ellenére hatalmas folt éktelenkedett a lepedőn.


Keserű mandulára emlékeztető testváladék, őszintén utáltam ezt az időszakot. A hozzátáplálásnál mérséklődött a dolog, a ruhatáramat egy az egyben lecseréltem addigra, annyira beleivódott mindenbe ez a szag. Főleg, ha még le is hányt egyszer-kétszer.


Kitartás, nem tart örökké a dolog.


Öblítők közül nagyon jók ezek az aromagolyók, én pl. Lenort használok, de talán a Silannak is van ilyenje. Nagyon intenzív illata van, mosás, szárítás után is hetekig jó az illata a ruháknak. Sajnos csak később fedeztem fel. Tudom, hogy sokan ódzkodnak a vegyszerek használatától kisbaba mellett, de nem hiszem, hogy a régi hypos pelenkamosást überelné az öblítőhasználat az egészséget illetően.


Ehhez még annyit tudok hozzátenni, hogy sokat számít, ha a gyerekruhákat külön mosod, ha van időd, kicsit áztathatod őket mosószappanos vízben.


Fontos, hogy te jól tudd magad érezni a bőrödben, csak akkor tudsz örömmel viseltetni a baba iránt is.


A hormonok is előidéznek erőteljes testszagot, szóval ez elmúlik majd. Ami még befolyásolhatja az illatodat, az az étkezés. A sok hús, káposzta, kelbimbó, brokkoli, fokhagyma, egyéb intenzív fűszerek, bár nagyon egészségesek, intenzív, savas kipárolgást okoznak.


Nekem kb. fél év után normalizálódott a helyzet. Másfél éves kora óta aztán egyik napról a másikra megundorodtam a hústól, utána tényleg semmi kellemetlen szagot nem éreztem magamon, még a lábam sem tipikus lábszagú.

2021. szept. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Reflux? Még ha vissza is nyeli a mini bukást, lehet egy kis hányás szaga.
2021. szept. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha szoptatsz akkor lehet, hogy a savanyú tejszagot érzed. A nyakán a kis hurkákat rendesen megmosod, kitörlöd? Mert ahogy szopizik (tápszernél is) lefolyhat és bepállik a redők között. Nekem erre külön felhívták a figyelmet. Magadon is érezheted ha folyik a tej esetleg és a melltartód vagy a ruhád olyan lesz.
2021. szept. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A baba akkor is savanyú szagú, ha megizzad. Az pedig könnyen megtörténik. Az hogy te "büdös" vagy, úgymond normális. Velem is ez volt. És mindez a hormonok miatt van,helyre fog jönni idővel. Pont a minap olvastam egy cikket, miszerint a női test erősebb szagot áraszt, vagy ad ki, hogy a babának könnyebb legyen megtalálni az anya mellét a szopizás miatt. Nekem kb 6 hónapba telt hogy ez az erős testszag elmúljon. Amúgy miért gyógyszertárival fürdeted? Van valami különösebb oka? Nem próbáltál valami természetes baba fürdetőt? Be linkelem amit ni használunk, nagyon jó, és kis enyhe illata is van.


[link]

2021. szept. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

Az én babám is kissé büdös volt az első pár hétben. Szerintem beizzadt, összeizzadtunk, ahogy összebújtunk. Hétfőn lesz 6 hetes, talán úgy 4 hetes koráig volt "szagos". 😅 Szerintem ilyenkor még nem tudják úgy szabályozni a hőt, ezért sem olyan jó illatúak.

Az én babám lány, ő is be van sárgulva, a kisfiam is anno be volt sárgulva, mégsem éreztem soha büdinek, ezért én a sárgasággal vagy a nemével nem hoznám összefüggésbe.

2021. szept. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A neme miatt biztosan nem. Második gyerekünk fiú és csak neki volt babaillata. A nagylány refluxos volt, bukás, hányás borított mindent.
2021. szept. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked ecetszagod van, az lehet a kiszáradás jele. Iszol elég vizet? Szoptatás mellett 3 liter víz kell naponta, nehéz tartani, van, hogy én is elfelejtek napokig rendesen inni, olyankor nekem is ecetszagom van. Nem lehet, hogy a babádra csak “ráragad” valahogy a te szagod és azt érzed?
2021. szept. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!