Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tudom, hogy biztonságos...

Honnan tudom, hogy biztonságosan vagy ambivalensen kötődik a kislányom?

Figyelt kérdés
1 éves a kislányom, van egy nagyobb is, és sajnos sokszor elofordult, hogy nem tudtam úgy törődni a kicsivel, második gyereknel már nehezebb csak rá koncentrálni, sokszor voltam kimerült is, ami miatt türelmetlen, feszült voltam. Ezzel okozhattam nagy bajt, lehet ambivalensen kötődik a kislányom?
2021. szept. 28. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

“Honnan tudom, hogy biztonságosan vagy ambivalensen kötődik a kislányom?”


Biztos ismered azt a tesztsorozatot, amikor úgy vizsgálták a babákat, hogy higy reagálnak, ha az anyjuk kimegy a szobából, bejön egy idegen, kimegy az idegen, visszajön az anya...

A biztonságos és az ambivalensen kötôdô gyerekek teljesen máshogy reagálnak ezekre a helyzetekre.


De attól még, hogy osztozik a figyelmeden a gyerek, nem

lesz ambivalensen kötôdô, ez nem ezen múlik, különben mindenki, aki nem elsôszülött, így viszonyulna az anyjához.

2021. szept. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyennek látod, érzed a kapcsolatotokat? Miből gondolod, hogy ambivalensen kötődik?
2021. szept. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretem őt is, ő sokkal anyasabb, mint a nagyobb volt. Nagyon kis mosolygós, nyugodt kislány. Csak például van, amikor én nem tudom megnyugtatni, hagyjam békén, bár ilyenkor többnyire akar valamit, inkább "hiszti" ez ilyenkor. Amiatt merült fel bennem ez a kérdés, hogy nem egyszer voltam vele ingerült, nyilván csak szavakban, mert kimerült voltam. És nem tudom, hogy az ő kis lelke ezt hogyan értelmezte.
2021. szept. 29. 08:07
 4/6 A kérdező kommentje:
A másik pedig, amit nem említettem, hogy én is ambivalens szorongó kötődésű vagyok. Sajnos érzelmileg nem volt könnyű a gyermekkorom 3 éves koromig. És ez sajnos nagyon sok hátrányt jelent az életemben, nem akarom, hogy a gyerekeimnek is meg kelljen tapasztalnia.
2021. szept. 29. 08:10
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy ambivalens kötődésű gyerek folyamatosan rajtad lógma, hiszen azt tanulta meg, hogy az anya kiszámíthatatlanul reagál a jelzésére, hol igen, hol nem, ezért állandó készenlétben kell lennie, hogy mikor fog éppen elérhető lenni számára. Bár 1 éves korban ez sem feltétlen utal ambivalens kötődésre, mivel lehet átmeneti viselkedés is a szeparaciós szorongás miatt.
2021. szept. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*Lógna
2021. szept. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!