Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell aggódni a sárgaság...

Kell aggódni a sárgaság miatt, ha amúgy minden oké a babával?

Figyelt kérdés

1 hetes, a gyerekorvos holnap után fog kijönni megnézni. Ma a védőnő volt itt, azt mondta, hogy kicsit sárga a szeme és a bőre is, és lehet, hogy majd kell ébreszteni, hogy egyen.

Tény, hogy elég nyugodt baba, kb csak eszik és alszik, nem sok dolog van vele. De nem tűnik aluszékonynak, azért 2-3 óránál többet nem nagyon alszik egyben. Csak anyatejes, iszsz. Nekem fura, hogy legtöbbször csak 5-10 percet szopizik (mert a fiam korábban 45-60 perceket is cicizett egyszerre). Pisis és kakis pelus van bőven, ma eddig már volt 5 kaki. Csak a védőnő kicsit megijesztett ezzel a sárga dologgal. A súlya is elkezdett gyarapodni, pénteken 3,16-ot mértem, vasárnap pedig már 3,20-at.


2021. okt. 4. 17:50
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Nézd,én úgy tudom,hogy a sárgaság egy elég gyakori dolog,és pillanatok alatt átmegy rajtuk.

Nem olyan hatalmas a gond,ne hagyd hogy mindennel aggasszon.De utálom az ilyen pánikkeltő védőnőket. :D


Nekem azt mondta a védőnő,hogy ha többet teszem cicire,és többet eszik jobban használatba veszi a májat és az epét a többszöri étkezés és gyorsabban elmúlik.Nem tudom,hogy mennyire igaz,egy gyermekem volt neki is 4 nap alatt lecsengett.

2021. okt. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%
Nagy baj nem várható, ne aggódj! De pont azért mondta a védőnő, hogy ébresztgetni kell, mert a sárgaság aluszékonyságot is okoz. Valószínűleg nem azért cicizik csak 5-10 percet a babád, mert jóllakik, hanem éhes még, de mégis belealszik a sárgaság miatt. Megpróbálhatod fölébresztgetni, hátha kér még. Az enyém mindig fölébredt, ha rátettem a mérlegre :-) (koraszülött is a babám, szóval eleinte mindig mértem a szoptatásokat).
2021. okt. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De ha nem lakik jól, akkor mitől hízik meg kakil olyan sokat?
2021. okt. 4. 19:03
 4/9 anonim ***** válasza:

Jól lakik annyi idő alatt is szerintem,főleg ha jól szopizik.Azt is meg kell nekik is tanulni,valamelyik baba nehezebben,valamelyik könnyebben eszik.

Mell függő is,nekem nagyon sok jött és gyorsan,ezért is fájt mindig a baba hasa,hamar tele tömte..


Szerintem semmi baj nincs vele a sárgaságot leszámítva,az is át fog hamar menni rajta.

Később,ha majd eszik-iszik répát/mandarint is be tud sárgulni,de úgy tudom akkor csak a bőre fog :D

2021. okt. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Amikor hazakerültünk a kórházból, egy picit még a lányom is sárga volt, mondta a védőnő, hogy nem vészes, el fog múlni. Tényleg így lett. Viszont ő nagyon aluszékony volt és nem is szopizott sokat. Kiderült, hogy nem volt elég a tejem.
2021. okt. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
5 és nálatok volt egyéb jel is? Pl kevés kaki vagy fogyás?
2021. okt. 4. 20:30
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Hasonló cipőben jártunk. Mikor hazajöttünk 3 naposan, utána még egy kicsit romlott is a sárgasága. Elég határeset volt, hogy visszamenjünk-e vele. Így a képeket visszanézve csodálkozom is hogy nem vittük vissza :D és szintén kevés ideig cicizett, 5 perc alatt lerendezte, és ez azóta is így van, sose lógott órákat a cicin. De a súlya jól alakult, úgyhogy azt mondta védőnő is meg gyerekdoki is hogy várjunk és meglátjuk. Aztán semmi baj nem lett, 11 napos volt, mikor a bőre már egész szép volt de a szeme fehérje még mindig kicsit sárgás volt.
2021. okt. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mind a három gyerek be volt sárgulva, figyeltem rá, hogy az éjszaka kivételével maximum 3 óra teljen el 2 étkezés között és nekünk azt ajánlotta a doki, hogy legyen sokat napon. Mostmár azért nem olyan erős a nap, ha viszed ki sétálni érje a nap az arcát vagy a kezét, de ha nincs túl hideg nyugodtan zokni nélkül is kint lehet. A nagyobbiknak 1 hét alatt teljesen elmúlt, a középsőnek azt hiszem 3-4 nap volt csak, a kicsinél volt most több idő, de napra pontosan 2 hét alatt teljesen elmúlt nála is.
2021. okt. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Tanácstalan_lány ***** válasza:

A baba volt fény terapian? Mi most vagyunk 4. naposak,készültünk haza,de nagyon besargult, betették a fény alá, holnapig biztos maradunk.Ez mennyire lehet gond? Vagy csak elővigyázatos a doki?

Bilirubin szint 3,5.

2021. okt. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!