Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Utólag hogy tudnám ízesíteni...

Utólag hogy tudnám ízesíteni babámnak a cukkínit?

Figyelt kérdés

Megfőztem, leturmixoltam több adagot és le is fagyasztottam.

De egy adagot meghagytam a mai ebédjéhez, tettem hozzá krumplit és csirkemellet, de annyira ízetlen volt, hogy szegény kislányom fintorogva ette. Mit csináljak vele, hogy legyen egy kis jó íze?


2010. szept. 1. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Talán főzz hozzá egy kis almát, az édes lesz főzve + a többi hozzávaló. Csak egy ötlet, még nem próbáltam.
2010. szept. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
alma, meggy, őszi, ilyesmiket tettem hozzá, zöldségekből tököt, répát.
2010. szept. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is almát tettem hozzá anno, vagy egy főtt fokhagymát kb. 7-8 hónapos korától. Azt mai napig imádja, a spenótot is csak durván fokhagymásan hajlandó megenni.

Vagy zöldfűszerekkel is feldobhatod (pont ma főztem cukkínis tésztát oreganóval, bazsalikommal). Jut eszembe: a paradicsompüré nálunk tuti befutó volt - most is imádja. Azt meg már egész korán lehet adni, én bio p.pürét vettem a mülerben vagy bébiételben is van.

De nem tudom, mennyi idős a kicsid?

2010. szept. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igazán jó ötleteket adtok!

7 hónapos a kislányom. A paradicsommal az a baj, hogy refluxos és attól nagyon sok a gyomorsava, ami visszajön és nagyon kínozza szegénykémet. De a gyümölcs, zöldfűszerek és a fokhagyma nagyon jó ötlet. A krumplit fogom ezekkel megfőzni és úgy keverem össze.

Mindenki zöld kezecskét kapott!

Még egyszer köszönöm!

2010. szept. 1. 22:30
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Talán sózd meg! Nem méreg...
2010. szept. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kapor!!! Az kell a tökhöz, cukkinihez, anélkül semmi íze!

Cukkinit 2féle módon szoktam adni: cukkini+krumpli+hús+kapor (+olaj természetesen)

cukkini+répa+borsó+krumpli+petrezselyem - ebbe rakhatsz később egy kevés hagymát is, akár úgy, hogy belefőzöl egy icipici fejet, és utána kiveszed, vagy úgy, hogy kevéske összevágott hagymát pirítasz olajon, és arra megy a répa+a többi. Utóbbiba is húst vagy reszelt sajtot (8-9 hónapos kortól) rakok.

Ha eszik majd már kenyeret vagy kiflit, akkor azt is csipkedhetsz közé, kicsit megázik benne, az enyém nagyon szereti :)

2010. szept. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én megfőzöm a cukkinit, összetöröm villával, aztán berántom. Rakok bele kaprot is. Van, hogy csirkehúst is rakok hozzá.
2010. szept. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!