Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Harmadik gyerek vállalása?Mily...

Harmadik gyerek vállalása?Milyen hátrányai lehetnek?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Elsősorban azokhoz a szülőkhöz szólna a kérdésem,akik 2 kis korkülönbséggel született(Nálunk jelenesetben egyik 6,a másik 5)gyermeik mellé harmadikat vállaltak.Mennyiben másabb 3 gyerekkel úgy,hogy két nagy,és egy pici?Sok negatív hatással van a nagyokra a pici,vagy inkább elvannak vele,mint egymással?Férjemmel már tervezzük a harmadik gyereket,viszont még nem beszélgettem olyan emberekkel akinél ez így van.

2021. okt. 20. 12:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%

pár hét múlva több infoval tudok szolgálni :D

Nekem van egy 8 és egy 5,5 éves lányom, illetve 31 hetes vagyok a fiammal.

Egyelőre annyit tudok, hogy a lányok nagyon nagyon várják. Pedig ok ketten borzasztóan össze vannak nőve, és egész nap együtt vannak.

Én már az elejétől mindogattam nekik, hogy nem lesz annyi idom rájuk, ha meglesz a kicsi, de hála istennek már most is annyira önállóak és olyan jol elvannak “egyedül” együtt, hogy egyáltalán nem zavarja őket. Simán el is pilledhetek 1 oracskara délután ok elvannak.

Nem hiszem, hogy őket meg fogja viselni a kicsi érkezése, de ezt onnan tudom, hogy ismerem őket. Tudom mire hogy reagálnak. Azt sajnos nem tudom, hogy nálatok milyen lesz a helyzet. :)

2021. okt. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%
4 és 3 évesek mellé született a harmadik, olyan könnyen és gyorsan beilleszkedett a családba, hogy az első szülinapja előtti héten megszületett a negyedik is. 😄
2021. okt. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm,és gratulálok a gyerekekhez mindenkinek!1-esnek Boldog babavárást!
2021. okt. 20. 17:15
 4/12 anonim ***** válasza:
47%
Le leszek pontozva...de szerintem a legnagyobb hatranya a nagyobb gyerekeknek lesz. Minden gyerek megerdemelne hogy jusson ra ido. Evekig o legyen csak. Igy szegenyek el lesznek majd maguknak biztos...de soha nem ertettem hogy minek kell 3 apro gyerek egymas utan.ja...CSOK
2021. okt. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igazad van,de nekem például nincsenek testvéreim,így ezt nem tapasztaltam
2021. okt. 20. 18:52
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
5 gyerek közül vagyok a legnagyobb, soha nem éreztem magam elhanyagolva… csok pedig nincs sem anyukáméknak, sem nekünk.
2021. okt. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%

èn 3. gyerek voltam (nem volt csok meg hasonló) 9 èv van bàtyàm, 6 nővèremtől (lett volna màsik kettő de anyum elvetèlt).

A legrosszabb az volt, hogy bàtyàm cuccait kaptam meg mindig (szinte semmi újat)

mindig ő hozzà hasonlítottak, tanulàs, magatartàs... "Persze a bàtyàd". Csak úgy tudtam kitűnni, ha rosz voltam. Dohànyzàs, alkohol, buli (drog szerncsère kimaradt). A legrosszabb az hogy mai fejjel ràjöttem, hogy úgy tudtam volna kitűnni,ha megmaradok önmagam...

20 èvesen elköltöztem 130 km re.

most 30 èvesen:

Anyummal nővèremmel jó a kapcsolat. Bàtyàmmal hèbe hoba talizunk. Nővèrem kèt gyerek, fèrj, lakàs, nekem lakàs, 1-ső gyerekkel vàrandós felesèg. Bàtyàm a csalàdi hàzban egyedül....

2021. okt. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%

Még “csak” egy babám van, tapasztalattal nem tudok szolgálni, de az elképzeléseim alapján, ha mindegyikre tudsz minőségi időt szánni, illetve nevelni, gondoskodni róluk, nem gondolnám hogy gond lehet. És persze mivel minden gyerek más, így mindegyiket a saját módján, technikával nevelni, nem összehasonlítási alapon. Meg hát iszonyat sok türelem ezeket így véghez is vinni.


Ismerősök körében van 4 gyermek, akik igaz már felnőttek, de soha nem láttam, hogy bármelyik is hátrányt szenvedett volna bármiben is. Megkapták az igényeikhez igazított gondoskodást, és persze anyuka birkatürelmét.


Én mondjuk még egy babát szeretnék a párommal, de várnánk fiam 2 éves koráig, mert úgy érzem nekem csak úgy menne. Fiam sok törődést igényel, amit persze egyáltalán nem bánok.

2021. okt. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%

Jaj 4-es,tipikus vagy!

Csak is a CSOK miatt lehet 3-4 gyere valakinek?


De nem szeretem ezeket az előítéleteket!

2021. nov. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Igen igy gondolom. Mert latom a kovetkezmenyeket. Regen sem tudtak minosegi idot szanni a sok gyerekre persze tisztelet a kivetelnek. Most a csok ezen a helyzeten rengeteget ront. Nagyon sok olyan emberrel dolgozom akik a nagy gyerekvallalas heveben anelkul kerultek valamilyen krizishelyzetbe gyerekkent (amit felnottkent sem sikerult megerteni es feldolgozni) hogy a csalad a nagy szaporulatba felfogta volna hogy miattuk lett a gyerek problemas vagy esetleg kesobbiekben yult olyan szer utan ami potolta a meg nem kapott figyelem szeretet megertes torodes stb hianyat...pont
2021. nov. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!