Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ezek jó nevelési...

Szerintetek ezek jó nevelési módszerek? Előre írom hogy nem vagyok anyuka csak szeretnék rá készülni hogy hogyan tudnék jól felnevelni egy gyereket.

Figyelt kérdés

Olyan válaszok nem érdekelnek hogy "te inkább ne is legyél anyuka" mert nem hiába tettem fel a kérdést, tanulnék....


1. Nagyon kiskorában elkezdeni megtanítani hogy nem a szánkba vesszük az egész sajtot és nyálazzuk össze hanem vágunk belőle egy darabot és úgy.


2. Ha kiönt valamit, segítek neki a kezével és egy ronggyal hogy el takarítsa maga után.


3. Idősebb korban: Muszáj megenni az ételt, ha nem eszi meg, nem kap mást ( nem lesz finnyás) én is így nevelkedtem és mindenevő is lettem.


4. Ha 3x rá szólok erőteljesen hogy mit ne csináljon és akkor sem figyel rám, kap egy kicsit a popsijára. ( hogy oldanátok ezt meg máshogy más módszerrel?


5. Büntetések? Szobafogság? Milyenek vannak még?


6. Először tanuljon,utána játszhat,addig nem telefonozhat,nem tévézhet csak miután kész minden


7. Ha oltásra kell menni vagy valami ijesztő dolog fog történni meglepni azzal hogy utána megyünk mekibe vagy valahova amit szeret.


8. Ha suliban jó jegyet kap, azzal jutalmazni hogy mindig kap egy ajandekot,minden jó jegy után.



2021. okt. 29. 07:52
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
93%

Ez mind szép és jó, Én is (naívan) azt hittem, jajj, majd a gyerekemmel mindent meg tudok beszélni, én majd elmondom neki, hogy pl ne másszon fel a lépcsőn, mert leesik, és akkor Ő majd nem mászik fel. Aha :D

A nagy francokat! Ez max később, idősebb korban működik. Soha nem bántjuk, kiabálni is minimálisan próbálok, hiába tépem néha már a hajam :D

Én már elengedtem minden ilyet, úgyis a helyzet hozza a megoldást, ösztönösen jön, hogy mikor mit kell tenni, mi a helyes :)

2021. okt. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
86%

1. Nagyon kiskorában elkezdeni megtanítani hogy nem a szánkba vesszük az egész sajtot és nyálazzuk össze hanem vágunk belőle egy darabot és úgy.


Tok jó, de mire a gyerek megtanul késsél vágni, már eszébe nem jut osszenyalazni bármit.



2. Ha kiönt valamit, segítek neki a kezével és egy ronggyal hogy el takarítsa maga után.

Ez mondjuk egy másfél évesnél kisebb gyereknel nem fog még működni.



3. Idősebb korban: Muszáj megenni az ételt, ha nem eszi meg, nem kap mást ( nem lesz finnyás) én is így nevelkedtem és mindenevő is lettem.

Szuper, ezzel pont az ellenkezőjét ered el. Hogy te mindent megeszel, az véletlen, a terved épp fordítva fog végződni, a gyerek egy csomó eteltől undorodni fog.



4. Ha 3x rá szólok erőteljesen hogy mit ne csináljon és akkor sem figyel rám, kap egy kicsit a popsijára. ( hogy oldanátok ezt meg máshogy más módszerrel?

A verés nem nevelés.


5. Büntetések? Szobafogság? Milyenek vannak még?

Ki is közözheted, vagy kukoricán terdepelhet, ahh is ez a szint



6. Először tanuljon,utána játszhat,addig nem telefonozhat,nem tévézhet csak miután kész minden

Ez az egyetlen aminek eddig értelme van


7. Ha oltásra kell menni vagy valami ijesztő dolog fog történni meglepni azzal hogy utána megyünk mekibe vagy valahova amit szeret.

Szuper. Aztán ha anyagilag nem fér majd bele valami miatt, akkor jön a hiszti



8. Ha suliban jó jegyet kap, azzal jutalmazni hogy mindig kap egy ajandekot,minden jó jegy után.

Pont mint fentebb.


Innen nézve max 16 vagy, életedben nem láttál még közelről kisgyereket.

2021. okt. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
94%
🤣🤣🤣
2021. okt. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
90%

1. Nem adnék a kezébe kést, hogy azzal vágjon magának. Nyílván én vágnék belőle neki egy darabot, ezt várja meg. Amúgy ha ott lesz körülötted a konyhában, és éppen csinálsz valamit, tuti oda fog menni, megtapogatni, és azt kell is hagyni, ez is egy fontos tapasztalás számára.

2. Szerintem is kb. másfél éves kor előtt ez esélytelen.

3. Nem, nem muszáj megenni az ételt. Egy falatot meg kell kóstolni, az oviban is ez a szabály, de ha nem ízlik, nem kell megenni. Én mindig azt mondom a fiamnak, hogy ha már tele a hasa, nem kell megenni mindent a tányérról, csak azért, hogy elfogyjon. Annyit egyen, amennyi jól esik. Ha nem eszik ebédet, mert nem ízlik, semmi baj, majd lesz uzsonna(természetesen nem 1 óra múlva, hanem a rendes időben).

4. A veréssel egyáltalán nem értek egyet. Az viszont egy jó módszer, hogy ha szólsz valamiért kétszer vagy háromszor, de nem csinálja, akkor annak következménye van. Semmiképp sem a verés.

5. Büntetések: ez majd idővel alakul, hogy milyen lesz a gyereked. Van, akit nem hat meg a szobafogság, mert legalább nyugodtan olvashat. A büntetés soha ne legyen megalázás.

6. Ennek van értelme.

7. Ha oltásra vagy bármi ijesztő helyre kell menni, akkor előtte készítsd fel, mondd el, mi vár rá, mi fog történni, játszátok el, akkor sokkal kevésbé fog félni. Ha ijesztgeted az orvossal vagy ilyesmivel, akár csak viccből is, akkor mindig rettegni fog. Szerintem nem jár meglepi és ajándék azért, mert oltást kapott, max. egy matrica. Egyetértek a kettes hozzászólóval amúgy, ha éppen nem lesz rá pénz, akkor meg majd azért fog ordítani.

8. Nem kell jutalmazni a jó jegyet. Ne azért tanuljon jól, hogy akkor majd kap egy csokit, egy telefont vagy bármit. Ugyanez a rossz jegyekkel is, nem szabad azért sem büntetni. Persze, ha azért kap rossz jegyeket, mert nem figyel, direkt nem ír házit, stb., akkor annak következménye van. De ha becsúszik egy-egy rosszabb jegy, akkor sem dől össze a világ.

2021. okt. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen felesleges szigorú elvekhez és elképzelésekhez ragaszkodni, mert csak te leszel idegroncs miközben próbálod magad tartani hozzájuk.

A saját lelkibékéd érdekében (ami az egész családé is lesz) szerintem ne gondold túl ezt a gyereknevelősdit. Szabályok és határok kellenek, de nem ebben az irányban, hogy ne bolonduljatok meg.

2021. okt. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
94%

Én csak a 3. Es az utolsó ponttal nem értek egyet.

Ha rákényszeríted, hogy mindent megegyen azzal nem tiszteled az ízlését, könnyen evészavarossá válhat kamasz és felnőtt korában. Az ételhez való hozzáállás a későbbi egészségi állapotát fogja megalapozni. Hagyd, hogy szeressen és utáljon valamit, így alakul ki a saját ízlésvilága. Nem baj, ha valamit nem szeret. Nem vagyunk egyformák.

Az iskolai jegyeket én nem jutalmazom. Tanulja meg, hogy magáért tanul, neked se jár a munkádért a fizun kívül semmi. A tanuláshoz neki kell ülni, a megszerzett tudás a jutalom érte, aminek később veszi hasznát. Ne azért tanuljon, hogy meglegyen az új PS játék, hanem azért, mert ez viszi előre az életben.

2021. okt. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem amiatt lettél mindenevő, mert mindent megetettek veled! Csak így alakult ki az ízlésed. Baba korba általában mindenfélét megesznek a kicsik, aztán ahogy nőnek és alakul ki az ízlésük, előjön, hogy ez meg az nem ízlik nekik. Velem többször próbálkoztak, hogy addig nem állhatok fel az asztaltól, amíg meg nem eszem. Hát megettem, de fél perc után sugárban jött vissza. Ez egyszer fordult elő otthon, egyszer a suliban. Na én ezért nem is kényszerítem a gyerekeket. De meg kell kóstolni, adjunk egy esélyt, hátha ízlik.

A büntetésnél nem tudom, mire gondolsz, elég tág fogalom. Lehet az is, bünti, ha rosszul viselkedik, akkor nem nézheti meg a mesét. Vagy h hiszti van a boltban, akkor semmit nem kap.

A feltörlés maga után jó ötlet, de csak egy bizonyos kor felett, amikor már megértik, mi történt. H az én lányom kiborít valamit, mondom, hogy semmi baj, hozzon egy rongyot, törölje fel. Ez bárkivel előfordulhat, felnőttekkel is. Kivétel a veszélyes dolgok, pl üvegpohár, tányér. Olyankor azt mondom, álljon félre és ne nyúljon semmihez, majd mi összeszedjük. Ha elég idős lesz, majd akkor szedheti ő is.

A 4. Pontod eléggé életkorfüggő. Egy 1-2 éves gyereknél a 3-szor rászólás még nem lesz elég. Ilyenkor tanulnak. Pl nyúlkál a tv-hez, elhúzod a kezét onnan, de lehet, hogy nem 3-szor, hanem 13-szor és mondod, hogy nem szabad! Most tanul. Max eltereled a figyelmét. Ha egy 6-7 éves hyerekre szólsz 3-szor és csak csinálja, amit nem szabad, akkor akkor már érdemes kitalálni valamit. Egy kamasznál meg megint más.

2021. okt. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
89%

Ezek a pontok olyan kis szegmensei a nevelésnek, ráadásul vannak elég rossz részei:

- mindhárom gyermekem egyformán etettem, mégis teljesen eltérő az étkezéshez való viszonyuk, és más a "kipróbálásra" való hajlamuk is.

-sosem ütünk meg gyereket.

-Büntetés: gyerektől függ, mit él meg annak. Ha a középső eltiltást kap a telefontól, tévétől és a játékoktól, az nem büntetés. Ha nem kap új konyvet, vagy nem engedném kreatívkodni, na az igen. A nagynak az lenne a büntetés, ha le kéne ülni nyírni, ragasztani.

-nem az ajándékért tanul. Nem is tudom elképzelni, milyen összegre gondolsz. 8. osztályos a nagyobbik gyerekem, már több mint 30 ötöse van idén, és még csak két hónap telt el. Mondjuk nálunk a kitűnő bizonyítványért sem jár plusz ajándék. Megdicsérem, büszke vagyok rá, de ennyi.

-"először tanuljon, utána játszhat"- ez nálunk nem működik. Hazajön az iskola és edzés után, eszik, kikapcsolódik, utána tanul.

Gondold végig. Harmadikos gyerek, 8-fél 4-ig iskola, aztán másfél óra edzés, 6 körül ér haza. Hadd pihenjen már...

A nyolcadikos szintén heti kétszer 7 órája van, a többi 6, utána előkészítő (központi felvételi, nyelvvizsga). Hazajön leghamarabb fél 4-kor, de inkább 4, és addig folyamatosan tanult. A házi feladat előtt muszáj valami mást csinálni, nem is képes másra.

2021. okt. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
97%

1. Nagyon kiskorában elkezdeni megtanítani hogy nem a szánkba vesszük az egész sajtot és nyálazzuk össze hanem vágunk belőle egy darabot és úgy.

Add neki eleve felkockázva, és probléma megoldva, de az egészen kicsi gyerekek mindent a szájukba vesznek. Ez nem neveletlenség, hanem normális fejlődési szakasz, amit maguktól elhagynak.

2. Ha kiönt valamit, segítek neki a kezével és egy ronggyal hogy el takarítsa maga után.

Rendben.

3. Idősebb korban: Muszáj megenni az ételt, ha nem eszi meg, nem kap mást ( nem lesz finnyás) én is így nevelkedtem és mindenevő is lettem.

A "muszáj megenni az ételt" nincs rendben, a "ha nem eszi meg, nem kap mást" az oké. Ne tömd. Hadd döntse el ő, hogy megéri-e annyira finnyázni, hogy éhes maradjon, ebből többet tanul, mint az erőltetésből.

4. Ha 3x rá szólok erőteljesen hogy mit ne csináljon és akkor sem figyel rám, kap egy kicsit a popsijára. ( hogy oldanátok ezt meg máshogy más módszerrel?

Ez örök vitatéma, szerintem ezzel nincs gond. Privát véleményem, hogy a popsira cspásnál sokkal gázabb nevelési módszerek vannak. Mi nagyon szeretetteljes légkörben neveljük a gyerekeinket, sok szempontból kifejezetten lazák vagyunk, de a popsijukra kaptak, ha kellett. Nem tört össze a lelkük.

5. Büntetések? Szobafogság? Milyenek vannak még?

Na, ilyet sose csinálnék. Erre írtam, hogy inkább kapjon a popsijára, mint hogy bezárjam a szobájába.

6. Először tanuljon,utána játszhat,addig nem telefonozhat,nem tévézhet csak miután kész minden

Ha napközis, jó eséllyel minden készen van, mire hazajön. Ha nem az, akkor hazajön tök fáradtan, nem fogom rögtön a lecke elé parancsolni, hadd pihenjen már egy kicsit. Egy felnőtt ember is jó eséllyel leül egy kicsit munka után, és nem azonnal kezd takarítani, vagy mit tudom én.

7. Ha oltásra kell menni vagy valami ijesztő dolog fog történni meglepni azzal hogy utána megyünk mekibe vagy valahova amit szeret.

Ezt mi is csináltuk, ezzel nincs gond.

8. Ha suliban jó jegyet kap, azzal jutalmazni hogy mindig kap egy ajandekot,minden jó jegy után.

Ezt azért ne, mert ha jó tanuló, kész anyagi csőd. Én mondjuk az ilyen direkt jutalmazásnak éppen úgy ellene vagyok, mint a büntetésnek, nem kutyát idomítunk.

2021. okt. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
79%

Itt csak 1 dologgal értek egyet, azzal, hogy addig amíg nincs kész a lecke, nincs szórakozás, de ezt is max tini kor elejéig. Utána már késő nevelni ilyesmire ha eddig nem rögzült, és nem is kell ennyire a seggében lenni.


Mindent leírtak a többiek, én csak a 3-as pontodhoz szólnék hozzá.

A férjem finnyás gyerek volt és átverték, kényszerítették evés közben. Olyat etettek vele amit nem szeret. Olyan szintű undor alakult ki benne bizonyos ételekkel, hogy a nevüket se mondja ki. Most annyira megemberelte magát, hogy hozzáér az uborkához ha ő van a gyerekkel és kaját készít neki, nem pedig a villával tolja oda neki, hanem megfogja. Konkrétan pszichés esetet csinált belőle az anyja.


De sok ilyen példám van, unokatesóm fia nagyon finnyás, a húga meg mindenevő, és ugyanúgy lettek nevelne. A finnyás gyerek konkrétan az asztalnál hányja el magát ha hájra harap a húsban.

Én nagyjából mindenevő vagyok, de volt már hogy öklendezem kajától, amit körülöttem két pofára faltak.

Nem szeretem különösebben a paradicsomlevest, a menzásat külön utáltam. Egyszer a menzán a tanárnéni addig nem engedett felállni az asztaltól, míg nem eszek 5 kanállal legalább. Sírva, öklendezve legyűrtem, utána egész nap hányingerem volt.

Szerintem azóta se ettem paradicsomlevest, és émelygek ha rágondolok, pedig ez csak 1 alkalom volt. Pedig paradicsomos húsgombócot eszek, bolognai spagettiben is eszek paradicsomszószt, tehát nem azzal van a bajom.


Ami még nagyon szemet szúrt, hogy jutalmaznád minden egyes jó jegyért.

Tanulni nem a jutalomért kell, hanem mert érdekli, hogy legyen jövője, hogy később lehessen jó munkahelye, hogy értő olvasással megszeresse a könyveket, hogy boldoguljon az életben.

Ha csak a csokiért, maviert tanul egyrészt egy idő után megunja az ajándékokat, másrészt egy kis Dudley Dursley lesz, harmadrészt elfelejti amit tanult, mert nem azért tanulta meg mert érdekelte.


Ha mégis jutalmazni akarsz, akkor ne ajándékkal, hanem matricával. Vegyél egy matricás könyvet, és sok sok matricát, akit magadnál tartasz. Amelyik tantárgy nehezen megy, mondjuk matek ahhoz tartoznak a legszebb matricák. Így van kis ösztönzés, mintha ötöst kapna, csak szép csillogós, különleges. Csak el ne felejtsd megszerettetni vele a tanulást is közben, mert 10 évesen legkésőbb cseszheted a matricákat, nem fogja érdekelni. Addig kell velük megszerettetni a tanulást.


Hány éves vagy? Tininek tűnsz.

2021. okt. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!