Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztaltatok a babátokon...

Tapasztaltatok a babátokon olyat, hogy lefelé görbült a szájának csak az egyik oldala?

Figyelt kérdés

Valamikor a bal oldalon a szájának a sarkát lejjebb húzza, mint a jobb oldalán, de néha a jobb oldalon is így csinálja. Vagyis nem egyszerre mozog a szája mindkét oldala. 3 hónapos lesz. Talán rángáshoz tudnám hasonlítani. A szemeivel nincs probléma, mármint azt egyszerre mozgatja. Szopizni is rendesen szopizik. Mosolyogni is szabályosan mosolyog.

Védőnő szerint grimaszol, meg mozoghatnak a fogcsírák. De ilyen hamar?

Aggódom, persze megmutatom majd a dokinak is. Neten semmit nem találtam erről (esetleg tikkelés hasonlít rá).

Járt már valaki így? Mitől lehet ez?



2021. nov. 12. 08:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyik fiunknak ilyen. Kivizsgálták, hogy nem agyvérzés okozta-e, de semmi kórosat nem találtak. Csak a szájánál van asszimetria, így azt mondták, hogy örökölte valakitől, nincs vele teendő, valamiért ott az izmok így működnek. Próbáltuk a dévényt, hátha segít (ikertesóját hordjuk, így mindegy volt, hogy hány gyereketnkezel), de az sem hozott változást. Nálunk az elején csak sírásnál jelentkezett, most már mosolynál is, de evésben, beszédben nem okoz gondot. Olyan mint Sylvester Stallone.
2021. nov. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a válaszodat!


Pont holnap visszük amúgy is Dévényeshez, mert a bal oldalán mintha feszesebbek lennének az izmok. Talán ez is összefüggésben van vele.


Nála akkor jelentkezik, ha nagyon rúgkapál, vagy éhes, vagy küzködik a bukival, vagy ha már türelmetlen. Vagyis nyugalmi állapotban nem vettem még észre nála.


És a te fiadnál is csak pár másodpercre rándul lefelé? És mindkét oldalánál, vagy csak az egyiknél?

2021. nov. 12. 10:11
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A fiammal is volt ilyen. De kb 5-6 hónapos korára elmúlt. Én is aggódtam kicsit de mivel erre sem a védőnő, sem az orvos nem mondott semmit, gondoltam, nincs semmi gond. Amúgy csak az egyik oldalán csinálta és csak néha-néha. Mozoghatnak a fogcsírák, lányom már 4 hónaposan szenvedett vele. Kb akkor múlt el ez a fiamnál, amikor kijött az első foga.
2021. nov. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
1es vagyok. Csak az egyik oldalon csinálta/csinálja. Kezdetben síráskor, most pedig síráskor es nevetéskor, más helyzetben nem csinálta. Nala semmilyen izomtónus eloszlási zavar nem volt, nem volt feszesebb egyik oldala sem, mégis ilyen a kis szája. Azt mondják, hogy genetika, valahol a családban ükszülőknél vagy korábban lehetett ilyen. (Azért náluk mert dédszülőket tudtuk ellenőrizni.)
2021. nov. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

3-as! Az én kislányomnak talán 2 hónaposan kezdett így állni. Ilyen hamar mocoroghatnak a fogcsírák már? A nyála viszont sok már egy ideje.


Remélem nála se semmi komoly, és vagy a fogai miatt vagy genetika. Talán a Dévényes is tud valami megnyugtatót mondani rá.

2021. nov. 12. 12:36
 6/6 A kérdező kommentje:

Voltunk a Dévényesnél, azt mondta, hogy nem hiszi, hogy neurológiai probléma lenne, mert szépen jelen van, figyel.

Talán idegrendszeri éretlenség. Mondjuk pár hetesen szopinál volt, hogy megremegett a szája, meg volt, hogy a lába is remegett, de azokat kinőtte (ezek is idegrendszeri éretlenség miatt voltak). Remélem azért ezt is kinövi!

2021. nov. 13. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!