Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen ruhákat érdemes venni...

Milyen ruhákat érdemes venni egy újszülöttnek?

Figyelt kérdés

Első baba, közelről évek óta nem láttam csecsemőt, úgyhogy teljesen vakon vagyok. Tavaszi babának milyen ruhadarabokat érdemes beszerezni első körben és mekkorákat?

Mikor vásároltátok meg az első ruhatárat?

Mi az a ruhadarab, ami cuki-cuki, de funkcionális szempontból abszolút baromság megvenni?


2021. nov. 14. 21:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
31%

Vastag kinti overal meg jol jön. Arra a puha anyagura gondolok, en egyböl 62est vennek, vagy 68.

Rövid ujju badik alolra

Hosszu uju badik

Rugdalozok

Kis nadrag, zokni vastagabb

Ezekböl mind 5 darabot vennek 56, 62,68 meretekben. Gyorsan nönek de azert mi a kis mereteket is ki hasznaltuk mert 50 centivel született a lanyom.

Kis pampo a labara

Vekony sapi 1 2

Vastag sapi kintre 2 db

Takarok amik puhak 2, 3 db

Textil pelus 7 8 db

Baba feszket mi nem hasznaltuk ki

2021. nov. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%
A legtöbb baba 56-ossal kezd. Az enyém kb 2 hónapos koráig hordta, de ismerek olyant, akié 2 hetesen kinőtte. Mi szinte minden ruhát kaptunk, a nővérem másfél évvel korábban szült, de szinte csak bodyt és rugdalózót adtam rá. Mikor még azt sem tudtam, hogy fogjam meg a babát, ezeket volt a legkönnyebb ráadni.
2021. nov. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
74%
A tavasz mit jelent pontosan? Márciusi babának vennék vastag sapkát meg overált meg bundazsákot, de a május végi, június eleinek biztos nem. Én a biztonság kedvéért vettem 2-3 50-es bodyt és rugdalózót is, mert bár 49 cm-rel született, az 56-osokba úgy nézett ki, mint egy lelenc.
2021. nov. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
38%
A bunda zsak tenyleg jo. Es meg összel es telen is fel tudod hasznalni jövöre. Most lab zsaknak hasznaljuk amit tavaly telen vettem
2021. nov. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
82%

Áprilisi babám volt, én overált nem vettem.


Az elején szinte csak body+rugdalozó kombiba öltöztettem, ez volt a legkényelmesebb.


Volt pár nadrág is, a talpatlanokat nem igazán használtam, mert a legkisebb zokni is nagy volt arra a pinduri lábra :)


Nekem végig mondták, hogy kis babám lesz, úgyhogy készültem 50-es ruhával - pont 50 cm-es született és még 3 hétig hordta őket. Most 6,5 hónapos, 74-esnél tartunk, talán karácsonyra belenő a 80-asba, de nem tuti.

2021. nov. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem a legegyszerűbb a body-rugdalozó. Semmi egyéb. Én használtan vettem 56os ruhát, a csomagban minden volt, de csak ezeket adtam rá, és 1 hónap után kinőtte. Szóval nem vásárolnék nagy mennyiséget, mondjuk 5-5 darab és kész. Hidd el, úgyis kapsz majd ajándékba, és úgy se fogod rongyosra hordatni az első pár garnitúrát. Ha meg mégis neadjisten kevésnek bizonyul (nem fog), akkor veszel még pár darabot később.


56-62-68ig vásárolnék max, utána megvárnám, hogy mekkora lett és milyen évszak van. :D

2021. nov. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
80%
56-os body és rugi, más nem kellett, pedig vettem pólót, nadrágot, zoknit, stb., nem használtuk.
2021. nov. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
59%

+1 arra, hogy csak rövid ujjú body + hosszú ujjú pamut rugi.

Március legelején született a második gyerekünk. Volt ugyan vastag overálja a nagytesórol, de soha egyszer sem került rá.

Átmeneti polár overál kellett csak.

+ Volt hordozóba köthető takarónk, ami körbeölelte, plusz a hordozónak tartozék lábzsákja, így hoztuk haza is a kórházból.

Egy héttel a szülés előtt még térdig ért a hó, egy héttel később meg húsz fok volt.

2021. nov. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
51%

Body (hosszú, rövidujjú), rugdalózó, nadrág (puha, gumi nélküli derékkal a kényelmesebb pl h&m) a talpas nadrág is praktikus, nem kell külön zokni. Sapka, overál (a monello csillag nagyon praktikus)

Ami szerintem teljesen felesleges, az a farmer (merev), a rövid derekú pólók felcsúszik), pulcsik, ingek, kislánynak szoknya (amíg nem áll, a nyakában köt ki).

Én folyamatosan vásároltam adok-veszek csoportokban, bababörzén. Ezek a pici méretek nagyon jó állapotban cserélnek gazdát, hiszen nem mozog benne a baba. Árban pedig a töredéke az újnak. 5 db-os h&m body szettet vettem 1500 ft-ért, ami a webshopban 5990.

2021. nov. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
84%
Az en babam honapokig bodyban es rugiban elt, szezononkent volt 2db harisnyaja meg 2 csinos nadrag es 2pulover es minket teljesen jol kiszolgalt. Nyilvan ahogy jon be a meleg, majd lengebben oltozteted, de szamomra teljesen haszontalanok a derekon felcsuszo polok, a kapucnis puloverek es azok a nadragok amelyeknek nem patentos az alja es emiatt teljesen le kell vetkoztetni alul a pelenkazashoz, ami also hangon napi 8alkalom. Pizsamara mindig kapott halozsakot es hordozaskor (akar babakocsi akar hordozokendo a legegyszerubb a bundazsak (ha hideg van), szoval azok a cuccok amik tetotol talpig befedik es mondjuk egy cippzarral megoldod a fel/levetelt. Most nagyon leegyszerusitettem de egy ujszulott azert hacsak nem 40fokba erkezik meg nem rendelkezik vmi sok zsirral ami melegitene.
2021. nov. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!