Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyibe kerül egy kisbaba...

Mennyibe kerül egy kisbaba egy hónapban?

Figyelt kérdés
Lehet hülyén hangzik a kérdés, de fogalmam sincs. Nem keresünk túl jól a párommal, de szeretnénk gyereket. Tudnom kéne, hogy nagyjából mennyi a költség úgy mindent összevetve? Ez persze sok mindentől függhet, de egy átlag esetre gondolok.

2021. nov. 18. 16:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%

Ha szoptatsz és mosipelusoztok, plusz megkaptok minden ruhát a tesód gyerekeiről, akkor kb nulla.

Ha eldobható pelus kell, tápszeres, van valami kisebb-nagyobb betegsége, amire gyógyszer vagy fejlesztés kell, akkor akár 100e is lehet egy hónapban.


Nekem 3 egészséges, anyatejes és 1 beteg, aki emiatt tápszeres is lett és gyógyszert szedett másfél évig, a 3-ra szerintem nem költöttünk annyit összesen, mint az egy betegre.

2021. nov. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

Sajnos ez alapján nem tudom megmondani mert a pelenka ügyileg is már mindenki más, én az auchanos pelenkával elvagyok sőt szerintem van olyan jó mint a pampers ,libero stb..

Ha tápszer kell sajnos nem lehet tudni melyik lesz jó valamelyik baba tejfehérje allergiás lehet vagy ki kell kísérletezni melyik jó, bár én szoptatok.

Kiságyat mi vettünk de így utólag nem vennék 52 ezerért ami később ágy kis szekrényel mert nem is használjuk

Vettem ezen felül babakocsit, 1 hónapig volt jó.

De nekünk a pelust 2 hónapra 8400ft.(2*84db)

Szoptatok az nem kerül semmibe , kb a ruha ami most költség

2021. nov. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Nekem egy eltérő fejlődésű (nem súlyos betegség, nem óriási eltérés, de folyamatos fejlesztést igényelt, amit az állami rendszerben nem kapott meg, amellett is rengeteg ktg volt) és egy anyatejes egészséges gyerekem van.

A nagyobbra átlagosan elment csecsemőként havi 100 ezer. Mai inflációval lenne 150-180 is.

A kicsire pedig önálló elindulásig nagyjából elég volt annyi, ami kijött volna a gyes+csp-ből is, ha csak annyit kaptam volna.

2021. nov. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%

Ez teljes mértékben attól függ, hogyan éltek és mik az igényeitek.


Mi - ahogy az első írja -, mosható pelenkázunk és anyatejes a babám, illetve kaptunk is bőven ruhákat kisbabát barátainktól, úgyhogy csak néhányat vettünk turiban. Az első félévben tényleg alig költöttünk rá, egy kevés eldobható pelust vettünk meg popsitörlőt. Játéka az van, amit kapott eddig ajándékba, szerintem egyelőre bőven elegendő. Beteg nem volt még.


Jelenleg 8 hónapos, és most mondom azt, hogy elkezdtünk rá költeni, pl. minden napra kell neki gyümölcs, illetve kinéztünk 1-2 játékot, mert végre lesz értelme megvenni neki. De igazából ez sem hatalmas összeg.


Szerintem jövő tavasztól lesz már többe, amikor cipő kell, addigra el akarom majd választani, hogy jöhessen a kistesó, így kell majd táp szerintem, és nyilván többet is fog enni, mint most.


Na de, hogy reális legyek, ha pelenkát, tápszert, gyógyszert kellene vennem neki, akkor biztos benne lenne havi 30-40 ezerben. Illetve, sosem lehet tudni, nem születik-e olyan betegséggel, hogy havi 100 elmenjen kezelésekre, szóval nem lehet arra alapozni, hogy ennyiből kijön a baba.


Mi sem vagyunk szegények, csak nem látjuk értelmét a felesleges fogyasztásnak, inkább félrerakjuk azt a pénzt.

2021. nov. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

Hát,kb egy pelenka havi csomag 5-12 ezer közé tehető.Én mindig pampers és libero pelust használtam,de van sok jó,elég változóak az árak.Ki kell tapasztalni kinek melyik válik be még márkán belül is.

De van mosható pelenka is.


Ha szoptatsz és nem tápszerezel akkor 6-7 hónapos korig kis hozzátáplálást leszámítva semmi költséged az ételre.K vitamint és D vitamint adunk a babáknak,utóbbit folyamatosan,K vitamint azthiszem 6 hónapos korig kellett.K vitamin volt 3000 körül és benne volt az összes adag,D vitamin 1000-2000ft közötti és elég sokáig elég.

Popsi krémet is lehet venni patikában,popsi törlőt sem feltétlenül a legdrágábbat kell venni.


Ruhákat csomagban használtan is tudsz venni,van aki olyan ruhákat árul ami sose volt 1-2 alkalomnál többet a babán.Én ajándékoztam el olyat is ami soha nem volt a babán,mert megvettem de túl kicsi volt,és vissza vinni már nem tudtam.(blokk nem volt,téli overál).

De azok sem vészes áruak ha nem a legdrágább baba boltban állsz meg (pl Brendon..).H&M,C&A is árul gyerek ruhákat.Valaki szereti a Kik,Pepco és hasonló boltokat is,ott is vannak jók bár én ott sosem vettem.


A kezdés valóban sok,de a havi költség elég elenyésző még akkor is,ha tápszerezel,ki is lehet íratni hogy olcsóbban vedd meg őket gyermekorvossal.

Eleinte is azért sok,mert ugye kell a babakocsi,a babaágy,a fürdetőkád,és ha szükségét látod akkor kényelmi eszközök mint pl a sterilizáló,a hintaszék,a külön bölcső/babaöböl,a kenguru/hordozókendő..

De ezeket is használtan is be lehet szerezni jó áron és szinte sértetlenül,nem mindig kell a legújabb dolgokért beszaladni a boltba mikor máson ott van feleslegben.Nekünk is úgy lett tovább adva a kiságy,hogy semmi hibája nem volt.

110.000-be vettem,egy tábla milkáért adtam el,plusz higiéniai okokból a matracot nem adtam hozzá.szinte hibátlan 2 babakocsim is (peg perego) 10-10 ezerbe ment el,pedig az egyik 129,a másik 185 ezer volt (futó babakocsi + 3 részes).

Örültem,hogy viszik,hiszen csak rajtam maradt volna,másnak meg hasznos volt még a jó állapotú cuccom.:)

2021. nov. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
46%

Nem csak az a kérdés itt, mennyibe kerül egy hónapban...

Ugye rengeteg mindent előre meg kell neki venni. Ágy, matrac, babakocsi, ruhák a kezdeti időszakra, kád és fürdetési cuccok, pelenka, ha lelki békét akarsz akkor légzésfigyelő is, ez egy nagyon visszafogott lista. Lehet használtan venni mindent, de hogy mennyiért az egyes dolgokat, az ezeregy mindentől függ, többek között attól, merre laktok. De már ezek a tételek szerintem 80-100ezer körül vannak használtan is.


Arról nem is beszélve hogy a te terhességed alatt is kellenek dolgok - ruhák, vitamin, esetleg gyógyszer, kombinált teszt stb. És akkor persze állami ellátásba kell menni terhesgondozásba, ami sok időt elvesz, várni kell, stb.

Benne van a pakliban hogy kiesel a munkából valamikor, táppénzen kevesebbet kapsz.

6 hónap csed, ha jogosult vagy rá, akkor nem rossz, de ha eddig se kerestél jól, nem az lesz a megváltás. Utána meg a GYED, ami megint alacsonyabb, mint a fizetésed.

Emellett ahogy írták, nem lehet megmondani, hogy tápszeres lesz-e a baba, vagy lesz-e olyan gondja ami miatt bőven kell rá költeni egy hónapban.


Na meg ahogy írták, ahogy nő, egyre többet kell rá költeni (cipő, játék, ruhaféle, étel...).


Én úgy gondolom, hogy (jó)pár százezret muszáj félretenni - egyrészt alapvetően egy háztartásban a hirtelen költségekre, de egy babánál meg pláne annyi minden bejöhet már a terhesség alatt is, ami borítja a költségvetést, és ha hónapról hónapra éltek, megtakarítás nélkül, akkor netto felelőtlenség még gyereket vállalni.

2021. nov. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
9%

Van egy 2és fél évesem illetve egy 2 honaposom.


Ha anyatejes, akkor a kaja semennyibe. Ha kezdődik a hozzátáplálás és nem üveges bébikaját adsz neki, akkor kb az sem számottevően sokba, én mindig a mi kajánkból szedtem ki amit ehet.


Pelus. Mi a lidliset vesszük (vagyis vennénk, naggyal is azt használtuk, de most a rokonok jól elláttak minket) magyjából egy 10ezerből kijön popsitörlővel.


Ruhát nem hogy a kicsinek, még a nagynak se nagyon vettünk, rokonoktól "örököltünk". Pedig megtehetnénk, csak nincs rá igy szükség.


Ami kell még a vitamin, gyogyszerek, popsikrém, fürdető, ilyesmik. Ez sem számottevő összeg.


Ha tápszeres lenne, na az zsebbenyulósabb, de ezt ugye előre nem lehet tudni.


Kiságyat használtan vettük a nagynak 20ezerért, most a kicsi abba alszik. Babakocsit is használtan, az 30volt, szintén a nagyrol van meg.


Játékok, na azok kicsit húzósabbak...


Majd ha elmegy oviba, na akkor lesz drága a gyerek, addig én nem mondanám.

2021. nov. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%
Nagyjából mindent felsoroltak, részletesen nem olvastam el minden kommentet, lehet, hogy írta már valaki de vannak szabadon választható oltások is: rota 20.000/db, bexero:30.000/db. Ezeket pici baba korban kezdeni kell és nem csak 1 db kell belőlük viszont érdemes beadatni. Arra is lehet vagy 150.000-et számolni kezdésnek. Hirtelen kellhet bármilyen baba kompatibilis gyógyszer, fogzásra krém. Ezek sem olcsók. Ha elkezd járni új cipő, új szandi (én nem spórolok ezen, cipőből nem kap használtat, most 1 éves).
2021. nov. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
43%
Valaki mssélje már el, a 7-es miért lett lepontozva??!
2021. nov. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
33%
9, heten pontozták nullára, így az összes véleményt nem képviselhetem, de szerintem azért nem hasznos, mert attól még hogy ő nem fizet, nincs ingyen a gyereke, mások fizetnek helyette. Akinek nincs rokon, hogy ajándékokkal halmozza el, ruhákat örökítsen, az nem tud így spórolni.
2021. nov. 20. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!