Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy viseltétek, amikor beteg...

Hogy viseltétek, amikor beteg volt a babátok?

Figyelt kérdés
4 hónapos babám belázasodott, taknyos, éjjel-nappal sír. Ez az első megbetegedése. Én is kivagyok, folyton arra gondolok, mit rontottam el? Annyira sajnálom szegényt, látom rajta hogy szenved. Eddig semmi különösebb problémánk nem volt, még csak nem is hasfájós :(
2021. nov. 18. 23:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Mit értesz az alatt, hogy mit rontottal el?
2021. nov. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát gondolom nem magától szedte össze, pedig mindig jól felöltöztetem, sosem fázhat, én is gyakran mosok kezet, odafigyelünk hogy ne hordjunk haza semmit.
2021. nov. 18. 23:20
 3/13 anonim ***** válasza:
55%

Én ezt nem éltem meg egyszer sem (tudom, szaranya vagyok, egy okkal több).

Tettem mindig a dolgom, de sosem kapott el ez a jajj, most mi lesz, szegény, jajj, szenved... pedig van 2 is, és szeretem őket, de ez nekem kimaradt. Sőt, 3-4 nap nem alvás után már sokszor magamat sajnáltam, mert ki volt a nemlétező tököm is. Hát, ilyen is van.

2021. nov. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Első vagyok. Én sem akadtam ki ezen soha. Tudtam hogy pár nap és minden rendben lesz. No para. Csak pihenjel te is eleget, az fontos. Jobbulast.
2021. nov. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

Nyugi. Nem rontottál el semmit. Ebben a hűvös időben jobban terjednek a betegségek. Hiába öltözteted fel, a levegőben benne van. Ez olyan mint az hogy most kezdte a fiam a bölcsit. Mindig jól felöltöztetem, kap vitaminokat. Mégis egy hónap alatt másodjára beteg. Ez van.

Amúgy nekem ismerős az érzés hogy jajj szegény. Én is mindig úgy sajnálom mikor szenved meg olyan kis esetlen. Az én mindig vidám kis energiabombám csak ül bágyadtan. Rossz nézni szegényt

2021. nov. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az első gyerek első náthájánál nekem is ilyesmi volt. Aztán a második szívbetegen született és rájöttem, mennyire túldramatizáltam a dolgot. Hozzáteszem a mai napig borzasztó látni, ha bágyadtak a láztól vagy hisztisebbek azért, mert fáj valamijük. Hát ilyen ez. 😊 Szerintem, ha 30-40 évesen lesznek betegek, azt is ugyanilyen rossz lesz látni.
2021. nov. 19. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
42%
Ha a gyerek beteg, akkor leginkább is nem magammal foglalkozom, hanem a gyerekkel. Neked nem kell sehogy "viselni", kezeld a gyereket a legjobb tudásod szerint és ahogy az orvos mondja. Elég nagy luxus ebből lelki problémát csinálni magadnak, hogy "mit rontottál el". Elég nehéz a gyereket szenvedni látni, nem kellenek ilyen felesleges nyavalygások, ne foglalkozz ilyesmivel, ez hülyeség.
2021. nov. 19. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
30%
Fogytam 4 kg-t mert enni se volt kedvem. Első gyerek,pramami is vagyok. Alig aludtam mert állandóan néztem,kap-e levegőt rendesen mert hanyatt fekve fuldokolt a takonytól és ki se tudtam szívni. Aztán köhögött is. Minden szar eszembe jutott (kruppos,allergiás etc). Szóval én rosszul. Ha már a 4.gyerek lenne biztos lazábban vettem volna de így megviselt.
2021. nov. 19. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%
Nem vagyok egy mindenen szenvedő paramami alkat, beteg lett a gyerek annak ellenére hogy rendesen felöltöztettem mindig és még anyatejes is volt, hát akkor beteg lett ez van, nincs élet betegségek nélkül sajnos. Én jól voltam fizikailag és mentálisan is, felhívtam a gyerekorvost, elmentem gyógyszerért, kezeltem, gondoztam, sokat szeretgettem, jobban lett, magunk mögött hagytuk a nyavalyát, kész. Mit kell ezen meg mindenen vekengeni sosem értettem, ez segít bárkin is? A gyerek tuti nem gyógyul meg hamarabb attól, ha az anyja egy idegroncs azért mert ő beteg lett. :D
2021. nov. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
19%
És ez a sok empatikus ember gyereket nevel. Egy újabb empatikus generációt. Zseniális! De legalább nem lelkiztek rajta. Nem nektek fog fájni, ahogy ez se nektek fáj, hanem a kérdezőnek, de hát ti miért vekengenétek rajta, nem?
2021. nov. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!