Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A túl gyors mozgásfejlődés...

A túl gyors mozgásfejlődés okozhat valamiféle problémát a későbbiekben?

Figyelt kérdés

A kisbabámnak viszonylag gyors a mozgásfejlődés: születésekor már megtartotta a fejét, de ez betudtam annak, hogy egyébként is nagyon erős baba volt :)


Viszont 3 hónaposan már oda-vissza forgott, 4,5 hónaposan kúszott és kutyázott, 6 hónaposan mászott, most 7 hónapos és már másfél hónapja felkapaszkodik és állásba húzza magát a kiságyban, szék lábában, bárhol. Ülni is tud, nem teljesen stabilan, de ül.


Én semmit nem erőltettem természetesen, sosem ültettem vagy járattam, nem is vagyok benne biztos, hogy jó dolog az, hogy 7 hónaposan már az állásnál tart.


Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?



2021. nov. 20. 18:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az èn gyerekem mèg hamarabb kezdte a nagymozgàsokat. Finommotorikàja fejlődött az àtlagnàl lassabban. Idegrendszere is nehezebben alkalmazkodott bizonyos dolgokhoz. Hangos zajokat, nedves ruhàt a testèn, ha rossz helyen volt a ruha varràsa azt nem viselte el. Ha kiborult, akkor volt, hogy egy òràn àt üvöltött.

Àtlagnàl korabban lett èjjere szobatiszta, de àtlagnàl kèsőbb szokott le a biliről.

Beszèdfejlődèse àtlagos volt, szókincse àtlagon felüli. Nagyon kèsőn tanult meg egyedül öltözni.

Kudarcokat kerüli, inkàbb nem kezd el valamit, mìg nem biztos benne. Pl. kèsőn kezdett biciglizni, de azonnal kètkerekűn, ès szinte soha nem esett el vele.

2021. nov. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Az én fiam fél evesen 1 héten belül felült es kapaszkodva felállt.

A gyors mozgásdejlősésből nekem lett problémám. Futhattam utána folyamatosan míg más anyukák beszélgettek a.padon.

2021. nov. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a beszésfejlődés indult emiatt be később.
2021. nov. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
19%
Idegrendszeri érettlenség jele lehet például.
2021. nov. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sem indult még be a beszéd. 2 éves múlt.

Szavakat mond, mindent megért és megérteti magát.

Védőnő mondta, hogy várjuk meg a 2,5 évet és ha addigra nincs áttörés (nem indul a beszéd), akkor fejlesztő.

2021. nov. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%

Nálunk a korai fejtartás és forgás, majd a rohamos mozgásfejlődés feszesség miatt volt. Dévényesnél jártunk párszor, mutatott otthon végezhető gyakorlatokat is, így a mászás után picit belassult a mozgása, bár még mindig picit féloldalas (egyik keze ügyesebb pl.). Most egyéves, szavakat mond, rengeteget gagyog, most kezdi gyakorolni a lépegetést.


Szóval szerintem esélyes a feszesség, ha ennyire rohamos a mozgásfejlődés (én is naivan azt hittem, hogy csak ügyes), és ha túl gyorsan csinál dolgokat vagy kimarad pl a mászás, azt követheti idegrendszeri éretlenség vagy lassú érés (lásd: beszéd, tanulás). Én lehet, utánajárnék picit a helyedben.

2021. nov. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Beszédkésés, idegrendszeri éretlenség. 2.5 évesen jelentkeztünk fejlesztő központban, továbbítottak szakértői bizottság felé a kód miatt (csak így kap ingyenes fejlesztést), de bejött megint a covid, kb leállt az egész folyamat. Úgyhogy magánúton tsmtzünk, és keresünk mellé beszédindító logopédust is hamarosan. 2 hónap múlva lesz 3 éves, rengeteget fejlődött, de így is csak szavai vannak + néha 2 szavas mondatok. De sajnos legtöbbször csak visszamondva mondja és kb. mi értjük csak a beszédhibák miatt. Lehet szimplán csak lusta, mert inkább mutogat, az kényelmesebb neki.
2021. nov. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha gyakorolta a mozgásformákat és szabályosan végezte őket, akkor valószínűleg nem kell ördögöt festeni a falra.


Max az szokott lenni a baj, ha a gyerek végigrohan a fejlődési lépcsőkön, és nincs ideje szabályosan gyakorolni a mozgásformákat.


Nekünk anno a tsmt terapeuta azt mondta, hogy 1-2 hónap kúszás, ugyanennyi mászás legyen megy szabályosan, utána álljon ha akar.

2021. nov. 21. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!