Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Le fog esni a köldökcsonk...

Le fog esni a köldökcsonk száraz része. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kisbabám egy hetes. Sajnos a tápszer miatt szorulása lett, sokat sír, feszül a hasa. Most láttam, hogy a köldökcsonk száraz része egy ilyen hasfájós sírás közben beleakadt a pelenkába és le fog esni. Alatta viszont még bőven ott van egy ilyen szürkés fehéres köldökzsinór darabka. Nagyon aggódom hogy baj lesz belőle és hétvége lévén gyerekorvos sem lesz. Vigyem vele ügyeletre?
2021. nov. 26. 18:20
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Nekünk 1 hetes korában már teljesen leesett. Kenegesd alkohollal. Nem lesz semmi baja.
2021. nov. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Mi is alkoholt használtunk 4 éve. Most a védőnő az Octeniseptet ajánlotta.
2021. nov. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Nekünk csak az octeniseptet mondták a csecsemős nővérek is meg a védőnő, háziorvos is. Tartsd szárazon, nem lesz gond.
2021. nov. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

8 és 3 éve én is alkoholt használtam. Hamar le is száradt mindkét gyereknek.

Most a kórházban nekunk ia az octaniseptet javasolták, de ezzel valahogy nem látom, hogy haladnánk bármit is.

2021. nov. 26. 20:18
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Mert ugye az alkohol szárítja, az octeniseptben meg azt hiszem nincs alkohol, vagy nem olyan tömény, ez egy fertőtlenítő. Tapasztalatom ugyan nincs még vele, de ha nem látod, hogy használna, és megnyugtat, óvatosan kend át alkohollal. Nagy bajt nem csinálsz vele, max.most más az ajánlás a köldök kezelésére.
2021. nov. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a védőnő, hogy semmit ne használjak rá. Ne fedje a pelenka, és ellenőrizzem naponta. Mind 3 gyerekemnél 3-4 nap alatt leesett, és nagyon szépen begyógyult.
2021. nov. 27. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Dettó mint a 6-os, semmit nem tettem rá,csak szárazon tartottam, figyeltem a fertőzés/gyulladás jeleket, lehajtottam a pelust. 6. Napon esett le
2021. nov. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
25%

Octeniseptet használj inkább. Az alkohol felszívódhat a köldökcsonkon keresztül, nem javasolt.

Nekünk is hamar, kb 1 hetes korában leesett, én is megijedtem, hogy baja lesz, de nem volt gond.

2021. nov. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!