Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit beszél a 2 éves...

Mennyit beszél a 2 éves kisfiatok ?

Figyelt kérdés

Tudom , nem szabad általánosítani , siettetni , hasonlitgatni stb .... De mégis mi a " normális " ? Vagy mondjuk úgy az átlag...

Kicsit aggódok a kisfiam miatt , lehet hogy le van maradva a többitől , ami természetesen nem probléma - majd behozza .

Sok kisgyereket látok akik 2 évesen folyamatosan beszélnek.


Nos , az én kisfiam január végén lesz 2 éves tehát most 22 hónapos.

Mindent megért .

Nem tudom összeszámolni hány szava van , de párat felsorolok : Mama , papa , oma ,Opa , szia , nein , ja , danke , bitte , te , ich , du , jetzt, igel , Wasser , heiß , Schnee , kalt , kb 5 állatot tud utánozni , az összes testrészét felismeri, mutatja és mondja ... Nem akarok mindent felsorolni y tehát max 20-25 szót mond , de ezeket is ha csak épp olyan kedve van .... Nem beszél , mondatokat nem tesz össze .


Anyukám szerint már rég beszélnie kellene , vagy legalábbis ennél többet . Amúgy külföldön élünk , 99%- ban németül beszélek hozzá .


2021. dec. 4. 18:58
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
58%
A 2 éves státusz szerint 10 szót "kell" tudnia.
2021. dec. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:
Szerintem csak az hogy nem akar mondatokban beszélni . Mert simán tudna mondani hogy pl. jövök ich komme . Es mégsem mondja . Pedig a szavakat használja . De akkor kicsit megnyugodtam
2021. dec. 4. 19:04
 3/48 anonim ***** válasza:
100%

Én is abban a tudatban voltam, hogy 10 elég. Első gyereknél annyit is kértek. Igaz, azt se hozta, 2 szava volt 2 évesen és borzasztó hosszú fejlesztés eredményeként indult be.

Most második gyereknél a 10 szó a 1,5 éves követelmény volt, 2 évesen pedig 50 szót ÉS mellé kétszavas mondatokat is kértek.

Nem tudta csak az 50 szót. 2,5 éves korára rakott össze először mondatokat. Februárban lesz 3, folyékonyan beszél.

2021. dec. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:

50 szó ?? Nem hiszem hogy annyi meg van . Max 30 ...

És már csak 2 hónap...

Amúgy hogy lehet ezt egy kicsit serkenteni? Nem akarom erőltetni , de például ha többet beszélek hozzá vagy sokat olvasok akkor gyorsabban beindul a beszéd fejlődése ? Nyilván most is csinálom , de lehet többet kellene

2021. dec. 4. 19:19
 5/48 anonim ***** válasza:
81%

20hónapos fiam annyitmond h "nyem,hamm, deje, kéjsz"

Az ikerhuga még ennyit se.

0 szava van.

A nagyobb lányom 2éves 4 hónapos volt mikor elkezdett beszélni. De ő egyből mondatokban.

2021. dec. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
90%
Ne aggódj, ez még egyáltalàn nem probléma. :) Amúgy 22 hónaposan az én fiam is csak 20-30 szót használt, mire mentünk a 2 éves státuszra, már be nem állt a szája. Most 26 hós lesz és 4-5 szavas mondatokat mond. Szóval ilyen is van, hogy seperc beindul.
2021. dec. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:

Érdekes ... 🙂🙂 Akkor lenyugszok , nem erőltetem. Így is egész nap be nem áll a szám ,.már fáj a fejem lassan saját magamtól. 😅

Hagyom hogy a saját ütemében fejlődjön.

2021. dec. 4. 19:37
 8/48 anonim ***** válasza:
39%
Most lesz 2 december közepén. Mondatokban beszél, helyesen ragoz. Nyilván hibai azért vannak. 15 honaposan mindta a mana, vauvau, apa, lampa stb szavakat. Mondatojban 2 honaoja beszél. Pl anya gyere vissza a szobába. Kék ceruza kell az autóhoz. Menjünk boltba , vegyünk kisautót. Az összes szint, állatot, munkagépet tudja, ilyen lanctalpas markoló nehézségűt is. Mindent ismételt ha nem is jól mondta ki, aztán már önállóan. 4ig tud szamolni. Boltba a termékeket pl. Szóval bem tudom, szerintem ő fejlettebb a korahoz kepest.
2021. dec. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:
8 , ez most komoly ??!
2021. dec. 4. 19:52
 10/48 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem kamuzik :D
2021. dec. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!