Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan ettessem ha nem eleg a...

Hogyan ettessem ha nem eleg a tejem?

Figyelt kérdés
A babam ma 3 hetes es 70-90 milit szopizik 3 orankent.De mostanaban meg mindig ehes marad,fejem is de mar kevesebb is kezd jonni.Most probaltam a tapot hogy potoljam,de hogy is jo, ha szopi utan adom vegy elotte vagy egyszer anyatejet kapjon utana,kovetkezo evesnel meg tapot? Es az elkeszitett tapot ha nem issza mind meg dobjam ki vagy odaadhatom a kovetkezo etetesnel?
2008. dec. 13. 20:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

szia,

ez testsúly függő is, de szerintem a 90 gramm 3 hetesen nem rossz. Persze ha éhesnek látod, adj pótlást. Próbáld gyakrabban ciciztetni, úgy több lesz a tej. Szerintem a hozzátáplálással csak a tejed fog csökkeni és előbb-utóbb teljesen elapad. Próbáld ki a homeopátiás bogyeszt, a Ricinus Communist, nekem nagyon jó volt és nem is drága. De hogy a kérdésedre is válaszoljak: igen, előbb szopizzon, aztán ha úgy látod, hogy kevés, adj tápszert, de előbb mindig kapja meg az összes tejet, ami van. Ami megmaradt azt sajnos ki kell önteni, nem szabad újra melegíteni. Bár amikor 1 hónaposan kórházban voltunk ott úgy csinálták, hogy reggel elkészítették a tápszert, lehűtötték és amikor kellett újra melegítették, azt mondták, évek óta így csinálják és nincs vele semmi baj. Igaz, ott az anyatejet is mikróban majdnem felforralták nekem... remélem tudtam segíteni.

2008. dec. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindig csak szoptatás után adjál neki tápszert, különben egyre kevesebb tejed lesz!

De:

Attól, hogy kevesebbet tudsz fejni, az még nem jelenti azt, hogy nem elég a tejed. Valószínű már többet eszik, mint mondjuk 2 hete, és ezért tűnik úgy, hogy kevesebbet tudsz fejni.

És honnan gondolod, hogy éhes maradt? Egyáltalán minek méricskéled? Nem kellene, ez csak arra jó, hogy ideges legyél tőle.

Ha növelni akarod a tej mennyiségét, akkor feküdj be néhány napra a baba mellé, és szoptasd igény szerint, ne csak 3 óránként, hanem ha az kell, hagyd, hogy akár egész nap a cicin lógjon. És ne méricskéld, csak bízz az ösztöneidben. Hidd el, meg lesz az eredménye, nőni fog a tej mennyisége, és nem lesz szükség tápszerre.

2008. dec. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Azert gondoltam hogy ehes marad mert egy fel vagy ora muva megint keri..az elso hetben mikor meg eleg volt neki es jol lakott akkor eleg volt 3 orankent etetni.Most szopizik fel vagy egy orat es vegen mar beleun,elalszik hogy fel sem lehet kolteni de utanna megint felkel hogy ehes..ejjel sem aludtam emmiatt hogy orankent sir hogy ehes.Tegnap este mikor tapot adtam,eloszor,nehezen fogadta el de vegul megitta,jollakott es 5 orat aludt vegig.azota meg egyszer potoltam tappal,azota is 3 orankent keri. Koszi szepen a valaszokat!
2008. dec. 14. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!