Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem beszél?

Miért nem beszél?

Figyelt kérdés

14 hónapos kisfiam szépen fejlődik, önállóan jár, szalad, felmászik az ágyra, játékokkal ügyesen jàtszik, de a beszédfejlődésben le van maradva. Még egy szót sem mond, de nem is gagyog, csak sikongat pici kora óta. Kb 1 hónapja pár napig mondta, hogy mamama, de ezt abbahagyta és azóta semmi. Nevére sem hallgat, illetve nem mutat rá semmire ès ha én mutatok valahová sem néz oda. Olyan mintha nem érdekelné.

Kukucska játékban partner, mosolyog, szemembe néz, vannak kedvenc dalai amire szintén mosolyog. Sokat beszélek, mondokázok, mesélek, énekelek neki.

Baj, hogy még nem mond semmit?



2021. dec. 18. 11:23
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

Hello! Ne ijedj meg, valószínűleg semmi gond nincs, csak kicsit az átlagnál később jönnek majd neki a dolgok. Mutogatás 18 hónapos korig normalis, ha megjelenik, szavak szintúgy.

A gagyogas hiánya és az hogy nem figyel a nevére azért figyelemfelkelto, másfél éves korban ha még így állnak a dolgok én biztos elindulnek valamerre. De remélem erre nem kerül sor!

Kitartás!

2021. dec. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj,nekünk 2 évesen is csak mutogat még jó részt,és rengeteget gagyog.

Beszélni ráadásul folyamatosan,mondatokban bőven nem most fog.Szavakat kell előbb megtanulnia kimondani.Apa,mama,papa,cica,kell (-.-),nem.

Ezeket mondja az enyém,ha épp kedve is van kimondani.Van,hogy nem is a teljes szót.

Maa vagy lassanként ma-ma,cica helyett cic,nem helyett van hogy csak csóválja a fejét.

Védőnő is azt mondta,hogy teljesen normális,majd meg fog szólalni előbb vagy utóbb,addig ha gagyog az teljesen jó.Akkor van baj,ha egyáltalán nem ad ki hangot,még csak nem is gagyog.

2021. dec. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt érti amit te mondasz neki?
2021. dec. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom 2 éves. Pontosan nem tudom mikor kezdett el szavakat mondani, talán másfél év után. Elsők között volt a cica. Na akkor azt mondta egy darabig. Azóta se.


A 2 éves státuszon nem tudtuk összeszedni az elvárt szómennyiséget.

Amiket mond: apa, anya, nem, szia, vava, mama (ez 3 dolgot jelent nála), most kezdte az én, enyém szavak használatát.

Volt, hogy kimondott szavakat pl.: szék. Na azt elmondta 5*, aztán köszöni szépen, azóta se.


Mindent megért és mutogat, az utasításokat végrehajtja.


A nevére még most sem hallgat mindíg, de szerintem ez kamaszkorban is így lesz.


Nekem inkább a "nem mutogat"-on ragadt meg a szemem. Szerintem várj még, lehet csak később érik. Másfél évesen úgyis rá néz a védőnő. (Ha nagyon parázol, akkor várj két hónapot és keresd fel a védőnőt.)

2021. dec. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

14 hónaposan, főleg a kisfiuknal az a ritkább, aki pár egyszeru szónál többet mond. Emiatt ne érezd azt, hogy elmaradt a fejlődésben, mert nem igaz, nem érdemes túlzó elvarasokkal lenni felé.

Ismerős kisfiú, aki tényleg igazi nyelvi "zseni", 2 évesen hibátlanul beszél, ragoz stb., még pl ő is 16 hónaposan kezdett szavakat mondani aztán rohamosan fejlődött. De az az átlagos hogy másfél évesen van pár szó szókincs, az még 4 hónap, addig simán elkezdheti, de ha nem, akkor sincs semmi, csak 2 éves kor után foglalkoznak egyáltalán vele a fejlesztőben.

2021. dec. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A fiam 2.5 éves és a bölcsiben a korcsoportjából még 2 fiú beszél a többiek kb semmit sem, most kezdenek csak szavakat mondani. A lányok meg majdnem mind beszél, ott fordított az arány 2-3 lány nem beszél.
2021. dec. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!