Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor mi számít kuszasnak?

Most akkor mi számít kuszasnak?

Figyelt kérdés
Van egy 9.5 hónapos lányom, aki 7 hónapos korában fordult át először, másfél hónapja elkezdett maga körül mint az óra körbe körbe menni, ez ahogy telt az idő egyre gyorsabban megy. Előre hátra nem kúszik, viszont ezzel a körbe körbe menessel, eljut Abol Bbe, metereket képes úgy eltekeregni, azt nem tudom tudatosan e, de letesszuk valahol, és már tok máshol van perceken belül. Most akkor ez kuszas vagy nem? Sok helyen olvasom, hogy nem is minden gyerek kuszik előre hátra, hanem ez is annak számít, máshol meg hogy ez nem az. Tapasztalatok érdekelnenek. A gyerek orvosunk szerint rendben van. A másik, ő 7 kg, ebben a korban már mindenkitol azt hallom hogy jóval nagyobbak a babáik, ő súlyra is meg termetre is picike. Kis súllyal is született, el sem tudnám képzelni, hogy masszon, mert olyan pici meg. Ülni sem ül fel magától, de folyton ulesbe húzza magát, és úgy szépen meg is ül, persze nem hagyjuk neki.
2021. dec. 21. 23:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%

Szia! Az én babám is kis súllyal született, most 7 hónaposan még csak 6kg. Ő igaz már mászik, de a kúszás nála is csak ilyen saját maga körül körbe-körbe történt, az sem sokáig. Picit hátra, előre nem, hanem inkább elkezdett négykézláb hintázni amiből néhány napon belül mászás lett. Több orvos is látta, neurológiára is járunk kontrollra, konduktorhoz elvittük, de mindenhol megnyugtattak, hogy rendben van, annyi hogy ő ilyen kistermetű.

Szerintem ne aggódj, de ha megnyugtat akkor te is nézesd meg több szakemberrel.

2021. dec. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem ne törődj bele a nyugtató válaszokba, sajnos annó én is bedőltem nekik, és későn kapcsoltam. Vidd el dévényes és TSMT állapotfelmérésre, esetleg egy jó gyermekneurológus magánrendelésre kiegészítésképp, ilyet a dévényes fog majd neked javasolni név szerint. A gyereked le van maradva, már másznia kellene (szabályosan), nemhogy kúszni. Gyorsan kell intézkedned, mert minden szakember hónapokra előre be van táblázva.


Ha az ösztöneid azt súgják, valami nem stimmel, akkor az valószínűleg úgy is van.

2021. dec. 22. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%

Én biztosan megnézetném egy hozzáértővel, pl egy dévényessel, mert ennyi idősen nem itt kellene tartania. A körbe forgásb alakul ki a kúszás, ha nem reked meg ott. És úgy néz ki ez történt. Előre kellene kúsznia, keresztirányú mozgással. Vagyis jobb kéz bal láb, bal kéz jobb láb.

Illetve ennyi idősen már mászni kellene. Eleve az átfordulás is (7 hónapos) késve alakult ki. Én szakembert javasolnék.

2021. dec. 22. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%

Azt mondtàk rendben van, aztàn mègis itt ragadhatott be valami.

Fejleszteni kellett picikét, nem indult be a beszéd.



Minden más mozgás példásan időben ment utàna, leszàmítva, hogy vàltottan nem akart lépcsőzni, 2 éves kora után nem sokkal sem..


Én elvinnrm megnézetni,inkàbb egy felesleges kör.

2021. dec. 22. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%

Nem kúszás. A kúszás előre haladó mozgás, ideálisan váltott kéz, váltott láb. A körbe-körbe csak a kúszás elôszobája.

Normál mozgásfejlődés esetén 8 hónapos korra beindul a kúszás. Megkésett, ha 9 hónapos korra sem kúszik.

Mászás 10 hónapos korra elvárt.

2021. dec. 22. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%
Elvinném szakemberhez mielőbb, mert sajnos le van maradva. Már másznia kellene, ülnie, de még nem is kúszik.
2021. dec. 22. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez sajnos nem kúszás, ahogy már előttem is írták. A kúszással előrefelé kell haladnia, és legfeljebb az fér bele, ha aszimmetrikus (pl. az egyik karján könyököl, a másik nyújtva van), de ha halad vele előre, oké. És később az aszimmetria még korrigálódhat (mászáskor). De a mozgásnak mindenképp előrefelé kell irányulnia.
2021. dec. 22. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
17%

Attól, hogy a legtöbb baba jóval korábban csinálja, a kúszásnak legkésőbb 9 hónapos korig kell kialalulnia. Nincs lemaradva a babád!

Az én kislányom sem volt oda a kúszásért, ment körbe-körbe, kicsit előre, kicsit hátra, majd 9 hónapos elmúlt mire elkezdett mászni, most 11 hónaposan feláll és lépeget.

Én elvittem dévényeshez, mert már az elejétől fogva mindent számomra lemaradva csinált. Aztán kiderült, hogy egyáltalán nincs is lemaradva. Ne más babákhoz méregesd, mindegyik máshogy fejlődik.

2021. dec. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

8-as: 9,5 hónapos a kislánya és másfél hónapja csinálja ezt a körbe kúszást. Ha látszana tendencia, hogy mondjuk fokozatosan elkezdett ezen a másfél hónapon belül előre kúszni, de közben megmaradt a körbekúszás is, akkor én is azt mondanám, oké, kis türelem. De így, hogy a másfél hónap alatt nincs változás, mindenképp szakember kéne, hogy lássa.

Az én kisfiam is az átlagnál lassabb mozgásfejlődésű, félévesen fordult hasra/hátra, 8 hónaposan kezdett kúszni (már addig is próbálkozott, de inkább gurulással változtatott helyet), és 9,5 hónaposan már bőven nagyon gyorsan és hatékonyan kúszott. Igaz, aszimmetrikusan, de a mászás már szimmetrikus volt.

7-es voltam

2021. dec. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Most jól rám ijesztettetek, nem Magyarországon élünk, itt sajnos nincs olyan, hogy deveny, vagy tsmt, de gyógytorna vagy bármifele allapotfelmeres is csak akkor van, ha adnak beutalot rá, de ennek nem látja szükséget az orvos, már többször próbálkoztam vele. Így most megvan kötve a kezem, és nem tudom mitévő legyek az olvasottak alapján. Én is nyugodtabb lennék, ha látna egy hozzaerto. Azzal viszont nem értek egyet, hogy teljes lemaradásban van, mászni 11 hónapos korig kell elkezdeni, ülni pedig 9 hónapos kortól szoktak, az hogy a mai nagy átlagban gyorsabb fejlődésüek a babák, még nem azt jelenti hogy mindenkinek úgy kell. Egyedül a kuszassal van lemaradva, meg talán az, amit ti is írtok, hogy bent ragadt egy állapotban. A fenekét néha huzogatja maga alá, nagyon ritkán nem is mindennap, illetve most az elmúlt pár napban elkezdett nagyon repülőzni. Az sem segít a helyzetünkon, hogy egy teljesen ingerszegeny környezetben élünk, a férjemet sokszor napokig nem látjuk a munka miatt, velem van itthon kettesben, nem találkozik más emberekkel, babákkal, én meg egesznap őt szórakoztatom, mert nekem sincs jobb dolgom. De akkor lehet megprobalom kicsit elengedni a kezét, hátha ha nem vagyok folyton mellette lesz változás.
2021. dec. 22. 09:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!