Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pelenkakiütés, gombás fertőzés?

Pelenkakiütés, gombás fertőzés?

Figyelt kérdés

Nem olyan rég gyógyult meg a 7 hetes babám popója a pelenkakiütésből. Sajnos gombás is lett neki, nagyon vörös volt a felső hámréteg teljesen lejött úgymond. A doki tanácsára Canestennel és Betadinnal kentem. Sokat szellőztettem és kamilláztam is neki.


Eleinte a doki által felírt vaníliás popsikrémet használtuk, sajnos (szerintem) túl vastagon is kentem neki ezért nem szellőzött a popija. Amíg nem hámosodott vissza addig áttértünk a Sudocremre. Amióta meggyógyult visszatértem a vaníliásra, azóta nem szellőztetem és nem kenem Canestennel.


Este fürdésnél vettem észre hogy apró halvány pöttyei vannak megint, pont így kezdődött először is.


A kérdésem az lenne hogy szerintetek mi a baj ami miatt kezd visszatérni? Hamar hagytam abba a szellőztetést és a Canestent? Vagy esetleg a popsikrém az oka? Nagyon nem szeretném hogy megint olyan vörös legyen neki.😞 Rémálom volt minden fürdés és pelenkázás, annyira fájt neki.



2021. dec. 23. 03:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Biztos nem kennék vaníliás popsikrémet. Minek?
2021. dec. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%

Mondjuk megpróbálhatnád, hogy ne kend semmivel?

Ugyanis rutinszerűen óriási baromság, mert pont attól nem szellőzik, attól pállik be, hogy egy nedves, zsíros krémmel bedunsztolod.

Ha nincs aktuális gyulladás, nem kell kenni, mert nem megelőzi, hanem előidézi a bajt.

2021. dec. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Hamar hagytad abba a canestent. Ha teljesen letisztult a popsija,még egy hétig kenjed. Gyakori peluscsere,és helyre fog az jönni.
2021. dec. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

A vaniliás popsikrémet hagynám. Semmi szükség rá.


Amúgy még az is lehet, hogy a pelus töltőanyagára reagál rosszul? Próbálj másik pelust is, mondjuk amit nem fehérítenek.

2021. dec. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

De minek tértél arra vissza ami nem vált be? 🤌

Ne kend vastagon,gyakran cserélj pelenkát (ugyanis általában bakteriális fertőzésnek ez a kiinduló pontja..).Ezen felül az illatosított termékeket is hanyagold,többet ártanak mint használnak,főleg ha a babád bőre érzékeny vagy erre kifejezetten érzékeny.Van mindenből sensitive.


A pelenka is lehet a gond,nekem például mindig a libero comfortja okozott gondot,ameddig a touch nagyon szépen szellőzött és nem dörzsölte ki.Mindenkinek más válik be.


Fogzáskor is lesz,hogy nagyon erős vizelete lesz a babának és könnyen pirosodik a popsija,ezekre jó egy erős sudocrem szerű krém,de nem kell az egész doboz.Picikét,azt is amennyire lehet eldörzsölve.Ezeknek meg kellene előznie a gondot,nem okoznia. :D

2021. dec. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Azért kentem, mert első baba és a kórházban rám szóltak, hogy kenjem vastagon a popsiját. Azért tértem vissza a vaníliásra, mert azt gondoltam nem maga a krém okozta a bajt, hanem az hogy vastagon kentem.


Gyakran cserélek pelust, szellőztetem és csak Canestennel kenem vékonyan. Popsitörlőből mindig sensitive-et használunk, és pelust is váltottunk.


Nem tudtam hogy lehet ígyis, hogy egyáltalán nem kenem a popóját.


Köszönöm a segítséget!

2021. dec. 23. 23:41
 7/11 anonim ***** válasza:

Lehet,ha nem érzékeny a bőre nem muszáj kenni sem,főleg sűrű csere kellett.


Nekem nem bírta a fiam bőre,ha nem kentem,neki még 2 évesen is kell pedig időről időre próbáltuk elhagyni.Majd ha átszokik a mosdó használatra és nem pelenkázik nem fog kelleni,addig marad.

Mi Sudocremet használunk,de a neogranormon sem rossz pl.sokkal 'testápolósabb' állagú.

2021. dec. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mellett *
2021. dec. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk pl a mosható pelus lett a nyerő. Abszolút nem kellett krémezni a popót.
2021. dec. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Mondjuk megpróbálhatnád, hogy ne kend semmivel?"


Pontosan.

Csak akut bőrprobléma esetén kell. Lemegy a canesten kúra, rendbe tette, utána nem. Hámosító kenőccsel (pl: sudo, neo) kenni egyéb problémákat is okoz. Lányoknál kisajak összenövést, fiúknál fitymaproblémát okozhat. Ezeket aztán főleg nem ajánlott rutinszerűen naponta.

Egyébként meg: illatmentes pelenka, illatmentes popsitörlő (van, aki simán vizes vattával töröl), gyakori pelenkacsere, szellőztetés.

Mindig fogom a fejem, amikor valaki pl: ráadja a jó kis illatosított pamperst, törli az "olyan jó illata van" kendővel, bekeni vastagon, hogy szaporodjanak a nedves közegben a bacik és utána csodálkozik...

2021. dec. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!