Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S Tapasztalt valaki...

S. O. S Tapasztalt valaki olyat, hogy 5hetes KISLÁNY baba kb minden nap abban az időben kb 2-órát szinte folyamatosan üvölt, könnyek nélkül? Semmivel nem lehet megnyugtatni. Ha elvesszük ha nem ha énekelek ha sétálok ha itatom etetem szóval Semmivel.

Figyelt kérdés
Egy hete kezdte el ez minden áldott nap. Nem változott itthon semmi minden úgy van mint mikor hazahoztuk. Nem a hasa a gond ez biztos és nem is éhes. Sajna kezdetektől tápszeres baba pontosan tudom mennyit eszik. Nem értem. MÁSODIK GYEREKEM A NAGY 14ÉVES NÁLA NEM VOLT ILYEN GOND. MIT TEGYEK?
2010. szept. 8. 17:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia. Az én babám is tápszeres volt, és volt olyan, hogy nem tudtam, hogy mitől sír. Éhes volt. Kevés volt már neki ami elő volt írva, növekedési szakaszban volt. Nem tudom, hogy nálatok mi a helyzet, nálunk, ahogy többet adtam, abbahagyta, megnyugodott. Remélem tudtam segíteni :)
2010. szept. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
az evéssel nincs gond nem éhes az biztos 125ml eszik ha evett üvölt tovább fáradt vagyok és nem tudom mit tegyek már
2010. szept. 8. 17:30
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Szia!! Nyugi!! Az én lányom is pontosan ezt csinálta...minden nap percre pontosan!! Mindegy, hogy hol voltunk, mindegy, hogy éppen előtte mit csinált vagy csináltunk együtt. Volt, hogy boltban voltunk...nézelődött, eljött az idő és már ordított is.

Én is megpróbáltam mindent, de semmi sem segített. Cipeltem, sétáltam vele, ringattam. Betettem a kiságyba, ordított..rá csuktam az ajtót...ordított, hagytam sírni. Mikor bementem hozzá, még jobban csinálta!!

Lehet, hogy most lepontoznak és kegyetlennek tűnik, de én betettem az ágyába, rácsuktam az ajtót és hagytam sírni. Álomba sírta magát, mikor fel kelt mintha semmi sem történt volna.

Hozzáteszem nekünk nem 5 hetes korába kezdődött. Majdnem 1 hónapig tartott:(

2010. szept. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk is volt ilyen, mi mindennap 3-4 órát járkáltunk vele, mire abbahagyta, védőnő szerint hasfájás.

Aztán egyszer csak magától abbahagyta.

2010. szept. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, két hónapig csinálta. Majdnem megőrültünk, hattól éjfélig. Ma sem tudjuk mi lehetett a baja. Kitartás. 4 hós anyukája.
2010. szept. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ez örület pedig mindenki imádja 4hetesen kezdte és azóta minden nap 16h-tól kb19h-ig.Nálunk is mindegy,hogy éppen hol vagyunk nem függ ettől.Hát remélem majd elmúlik de ilyenkor az ember magába keresi a hibát.Pedig én is nagyon igyekszem.Köszönöm nektek,jó tudni,hogy nem vagyunk ezzel egyedül.
2010. szept. 8. 18:12
 7/11 anonim ***** válasza:
Nallunk este 6-tol csinalta 8-ig. Azt hittem mar megorulunk. 6 hetesen kezdte es 12 het korul hagyta abba. Semmi nem segitett. 6-tol 7-ig en cipeltem 7-tol 8-ig a ferjem. Nagyon nehez idoszak volt. Nekunk is azt mondtak, hogy hasfajas. Fogalmam sincs, hogy tenleg az volt vagy sem de nem vagytok egyedul ezzel a problemaval. :( Aztan 3 honapos kora utan mintha elvagtak volna egyik naprol a masikra nem sirt es azota sem. 7 honapos
2010. szept. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez az a fajta sírás, amiről senki nem tudja, mitől van. hasgájós sírásnak hívjűk, bár ilyenkor nem a baba hasa fáj. Ilyenkor a babát semmivel sem lehet megvígasztalni, csak sír és sír. Rendszerint délután-estefelé sírnak legtöbbet és legfájdalmasabban. (Én is ilyen voltam csecsemőként, csak én éjszaka. Nappal aludtam.) Sajnállak benneteket, ezt dobta a gép. :-( Azonban 3 hónapos kor körülre kinövik a babák, ha ez megvígasztal titeket.


Esetleg gondolhattok relfuxra, ha más tüneteket is produkál.


Ölben sem jobb? Próbáltátok már a hordozókendőt? megnyugtatja a pici babát, jót tesz a hasfájásnak, jó reflux ellen is, amikoris a babát minél függőlegesebb helyzetben kell tartani, ráadásul a mamának felszabadul mind a két keze egyéb teendőkre.

2010. szept. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
szerintem ez az amit mindenki megtapasztal. általában 18-20-ig sír. az oka:csak. ahogy előttem is írta valaki, a pontos oka nem ismert, vélhető hogy idegrendszeri éretlenség. És ha belegebedsz sem fog abbamaradni. szerintem a nagyobbik gyereked is csinálta, csak megszépült, szelidült az emlék. a nagyobb gyerekem csak 16 hónapos a kisebbik 1 hós és nálunk is sírás van ekkor. és én is úgy emlékszem, hogy a nagyobb az sosem sírt. pedig de, a felvételeken rajta van és apukája emlékszik rá.
2010. szept. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát amiket írtál abból tuti hasfájás a gond, hiába írtad, hogy nem az! Én a helyedben adnék minden étkezés előtt neki Espumisant, nekünk ez segített! Szintén így voltunk! Már én is ki voltam akadva, sokszor volt a párom délutános! Hát gondolhatod, együtt sírtam a manónkkal! :( Viszont nekünk nem múlt el 3 hónaposan! :( Sokszor még most is elő jön, persze nem ilyen intenzitással, pedig már 10 hónapos a kicsim!

Én esetleg tápszert váltanék! Hátha az is baj!

2010. szept. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!