Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Matrica jellemű baba mellett...

Matrica jellemű baba mellett hogyan végzitek a házimunkát?

Figyelt kérdés

Az én babám most lett hat hónapos, eddig semmi gondom nem volt a házimunkával, mert nagyon jól elvolt a játszószőnyegen vagy a hordozókendőben amíg én csináltam a dolgomat, viszont pár hete kijött rajta ez az új állapot, hogy ha csak elindulok a nappali ajtaja felé (akár csak egy pohár vízért) még ki se léptem az ajtón, de azonnal rázendít és addig nem hagyja abba a sírást, amíg vissza nem megyek. Emiatt már a vécére is úgy járok, hogy viszem a pihenőszéket és beleültetem magammal szemben.

Sajnálatos módon mióta elkezdett mozogni, kúszni, azóta a mei tai, hordozókendő, hinta, pihenőszék max húsz percig (általában inkább tíz) felel meg neki egyhuzamban, utána nyűglődik, mert unalmas neki minden ami nem gurulás vagy kúszás.

Így gyakorlatilag lehetetlen nagyobb házimunkát végezni mellette, főzni vagy akármi.

Akinek hasonló tapadós korszakban van/volt a gyereke az hogyan oldotta ezt meg?

Anyukám azt mondta hagyjam csak sírni, de az nekem elég lelketlen megoldásnak tűnik…



2022. jan. 17. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam 5 hónapos múlt.

Tökéletes baba "volt"

Simán tudtam mellette mindent is csinálni.

Stabilan 2 órát ébren volt aztán 2 órát aludt.

2 hete viszont totál megváltozott minden.

Már nem alszik csak 2xer fél órát, amúgy egész nap ébren van aminek nagy része hisztizés. 10 perc után megunja a játszószőnyeget, a hintát, ölben sem jó sokáig, ha járkálok vele úgy hosszabb ideig elvan.

Pisilni, enni csak úgy tudok ha az ölemben van, vagy hagyom sírni addig.

Jelenleg úgy érzem hogy az a baja, hogy menne, mászna, csinálná, de még nem tudja hogy kell. Fordulni tud, de kúszni, mászni még ugye nem és felidegesíti magát és jön a sírás hogy nem tud előrébb menni a játékért stb.

Többet akar mint amennyit tud.

Az agyam napvégére már totál le van zsibbadva hogy soha semmi se jó.

Főzni meg se próbálok csak ha itthon van az apja.

Fél 6kor ér haza a párom minden nap. Olyankor csinálok mindent.

Most lettem kész épp a holnapi ebéddel és egy frissítő zuhannyal és hajmosással 😂

Nekem így működik csak ha itthon van az apja.

Vagy napkozben abban a fél órában amikor alszik próbálom megváltani a világot...

2022. jan. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

1 kézzel 🤷‍♀️


Amíg alszik azt csinálom meg nagyonhamar, amit vele nem tudok. Aztán az oldalamra kapom és így főzök, takarítok.

Jobbat nem tudok.

A 2 és fél éves fiammal is ugyan így csináltam mikor ilyen korszaka volt

2022. jan. 18. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Gyorsan. Plusz alvásidőben. Plusz folyton kupi van. Plusz a férjem is csinálja.

Most nem a házimunka a legfontosabb. Nem takarítani vagy otthon, hanem a gyereket gondozni. Ezt ne feledd.

2022. jan. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%
Nálunk most tért vissza ez a korszaka nagyjából 2 hónapja. 11 hónapos lesz. Állandóan felveszem, ha főzök és az istenért sem kötik már le a konyhai dolgok. Vagy néha az etetőszékébe rakom és úgy folytatom a konyhán a dolgokat. Mosásnál viszem magammal a fürdőbe, közben ott magyarázok neki. Ha wc-re megyek szintén etetőszék és addig odahúzom az ajtó elé, hogy lásson, mert a járókában üvölt egyből. Takarítás hétvégén, mikor az apja itthon van. Esetleg a törölgetés, wc pucolás amiket mellette megtudok, hosszabb távú műveletet esélytelen. Visszatért csecsemőbe. 5-6 hónapos koráig volt ugyanez, aztán 2 hónapig jól elvolt, most hogy kapaszkodva lépeget már, meg nemsokára szerintem menni is fog, így visszajött az egész..
2022. jan. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
60%
Ja és azt kihagytam, hogy gépiesítve lett minden, ami extra nagy segítség. Mosogatógép, szárítógép. Nagyon sok időt spórolok ezekkel. Előtte naponta 5x nekiálltam mosogatni, így meg csak beszórok mindent a gépbe és már nincs is kupi. A ruhaszárítót meg azért is ajánlom, mert sokkal puhábbak tőle a ruhák, törölközők valamint extrán durva sok szöszt,port kitud szedni amit a mosógép nem.
2022. jan. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
19%
Ne haragudj, de most még isteni dolgod van. Gondolj bele, ha már járni fog, felmászni mindenhová.
2022. jan. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!