Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagyod a babádat,kúszni-mászni...

Hagyod a babádat,kúszni-mászni az egész lakásban?

Figyelt kérdés

En nem igazan szeretnem a foldre le tenni felek hogy megeszik valami szoszot,hajat,szort stb. Es hogy beuti magat a szekrenybe stb.

Van neki egy 120x120-as jarokaja habszivaccsal szival eleg nagy es biztonsagos


2022. jan. 24. 21:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Csak felügyelettel, de amúgy persze. Rendszeresen takarítva van, nem a koszban mászik, attól a minimálistól meg semmi baja nem lesz. Attól se, ha kicsit megüti magát. Vigyázz rá persze, de nem kell túlfélteni. A járóka arra jó, hogy amíg neked mást kell csinálni és nem tudsz folyamatosan figyelni rá, addig abban biztonságban legyen melletted, de ne abban legyen egész nap, hagyd felfedezni.
2022. jan. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, hogy mennyi idős, de hagytam mindig mindenfele mászni, takarítani kell, és baba biztossá tenni a lakást🤷🏻‍♀️
2022. jan. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
12%
Nem
2022. jan. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%

Hagyd, had menjen, nem tud kibontakozni a jarókában és fejlődni. Olvass utána. Később úgyis szabadon kell engedned, addig is had ismerkedjen a környezetével, így legalább látod majd mi az ami esetleg még veszélyes lehet rá, és meg tudod oldani mielőtt járni kezd.

Vettünk babarácsot a konyhára, csukva volt a wc ajtó, és el volt zárva a macska alom. Maradt neki 4 szoba, a folyosó meg a fürdőszoba, ezekbe mehetett, bababiztossá tettük a lakást, bármit megnézhettett amit elért. Egy percig sem aggódtam ha nem tudtam rá épp hirtelen figyelni, semmi baja nem lehetett így.

Naponta porszívózás és felmosás, ha nagyon koszos vagy macska/nyúlszőrös lett ruhacsere, de ennyi.

2022. jan. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem korlátoztam be, csak a 3 lépcsőfokra figyeltem mindig.
2022. jan. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

1hós korától a földön van.

Amíg nem kúszott addig játszószőnyegen+ilyen szivacs féle, ami jól tartja a hőt.

Amikor elkezdett kúszni+mászni akkor meg áttértem a szabadtartásra. Oda megy ahova akar, annyi, hogy a házban két külön részen van a nappali+szobák meg a konyha+étkező. A kettő között van egy lépcső és a konyha étkező kicsit hűvösebb így ott akkor lehet ha fözők vagy eszünk.

Sose öltöztettem túl, pont annyi ruha van rajta amennyi rajtunk is.

2022. jan. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted meddig elég a 120*120-as járóka? Onnantól, hogy tud helyet változtatni, édeskevés. A járóka arra való, hogy biztonságos helyen legyen, amíg te wc-zel, odarakod a mosást, stb.


Hátráltatja a mozgásfejlődést egyébként. A normál, átlag lakás "piszkától" semmi baja nem lesz. A mozgásfejlődés meg puklikkal és kék-zöld foltokkal jár. Arról kell gondoskodni, hogy súlyos baleset ne érhesse (lezuhanás, bútor magára rántás, éles sarokba esés, áramütés, forrázás). A koppanás, elborulás hozzá tartozik, nyugi.

2022. jan. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nővérem sem vette ki a járókából a lányát, így ő csak felfelé tudott “fejlődni”, ezáltal idejekorán felállt. Óvatosan vele.
2022. jan. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
91%

A tűzhelyre azert nem engedtem fel!


Ha bezárod egy 120-as ketrecbe az szerinted jót tesz a mozgásfejlődésének? Vagy a koordinációs készségének a fejlődésének? Ha sterilen tartod akkor az immunrendszere is minuszban marad, aztán majd fogod a fejed, miert olyan beteg a gyerek állandóan? Ha párnák közé rakod a fájdalom és ingerküszöbe sem fog fejlődni és még a simogatástól is ordítani fog.


Ezzel az erővel be is köthetnéd a babakocsiba egy életre. 😞

2022. jan. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%
Persze. Naponta porszívózok, felmosok. A lépcső közelébe nem engedjük, de egyébként mászkálhat. A földszint egy egységes, nyitott tér, ott felfedezhet nyugodtan :)
2022. jan. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!