Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pár napos, vagy kéthetes...

Pár napos, vagy kéthetes babával utaznátok inkább 170 kilométert?

Figyelt kérdés

A kórház, ahol szülök, messzebb van tőlünk.


Tartok kicsit a hazaúttól, hogy őszinte legyek... Arra gondoltam most, hogy talán az első 2 hetet tölthetnénk Budapesten hárman, legalább picit összeszoknánk, mint család, nem lenne semmi dolgunk, gondunk a babán kívül és kicsit magabiztosabban indulnék vele neki egy ekkora útnak úgy.

Édesanyám szerint pedig feleslegesen izgulok, mert valószínűleg a pici az út háromnegyedét fixen átalussza majd.


Ti várnátok, vagy egyenesen a kórházból mennétek haza?


2022. jan. 26. 11:28
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
80%
Ami engem illet, se pár napossal, se két hetessel. Nem csak a baba, magam miatt sem utaznék ennyit.
2022. jan. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Valahogy hazajönnünk pedig muszáj lesz... :D
2022. jan. 26. 11:33
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
9 napos babával kellett hazamennünk egy közeli hozzátartozó rosszulléte miatt. Nem mondom, hogy kellemes élmény volt, de megvalósítható
2022. jan. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
78%
Háát, nem szülnék 170 km-re a lakhelyemtől, ha csak nem feltétlenül muszáj.
2022. jan. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Feltétlenül muszáj. Mi sem jókedvünkből döntöttünk így, de nem fogom veszélyeztetni sem a kisbabám, sem a saját életemet, egészségemet.
2022. jan. 26. 11:43
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább túlesnék az úton az elején. Egyszer-kétszer megálltok etetni, pelenkázni, és kész. (Nekünk csak fél óra volt az út, de így is kakilt közben.) Most még nem borítja fel a (még ki nem alakult) napirendet az út annyira, mint két hét múlva. Magamból kiindulva pedig szülés után annyira lekötött a hirtelen változás, hogy nem aggódtam semmi más miatt, csak hogy egyáltalán alkalmas vagyok-e a gyereknevelésre. Aztán persze, ahogy magamhoz tértem, kicsit pihenünk, összeszoktunk, pár nap múlva feleszméltem, már sokkal inkább foglalkoztattak a baba körüli dolgok, amitől sokkal nagyobb stresszt éltem meg, mint amit közvetlenül szülés után éreztem, mert kifejezett elvárásaim jelentek meg magammal kapcsolatban.


De te tudod, te érzed, az biztos, hogy ezt nem a mamák, meg idegenek kell, hogy eldöntsék, hanem ti, szülők.

2022. jan. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
91%

Én személy szerint, ha már igy alakult, minél előbb mennék. 1 az, hogy rögtön az otthoni környezetet szokja ő is, ti is, kialakuljon otthon egy alap rutin. Az első napokban rengeteget fog aludni, az egész arról fog szólni, hogy alszik, ha ébren van, eszik, peluscsere, aztán megint alvás. 2-3 hetesen azért már többet ébren lesz.

Szerintem jobb túlesni az úton, otthon is megtehetitek, hogy "semmit" nem csináltok, csak a babára koncentráltok. Kaját rendeltek, a pakolásban, takarításban meg majd a férjed besegít. Ha nem akartok látogatókat, otthon sem kell beengedni őket, emiatt ne maradjatok messze az otthonotoktól.

Arra figyeljetek a hazaúton, hogy többször álljatok meg, magad és a pici miatt is, mászkálj egy kicsit, illetve rendszeresen meg tudd szoptatni/etetni úgy, hogy nem az autóban, a hordozóban van.

2022. jan. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
91%

Inkább az elején



Figyelni a megállókra


Miattad ( vérzés)

Baba miatt ( hordozó) is meg kell állni


3 hetesen a növekedés ugrás miatt kiszámíthatatlan lenne

2022. jan. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
26%
Én pont hogy inkább két hét múlva mennék. A babának tök mindegy, de szerintem neked nem lesz az az ülés szempontjából.
2022. jan. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
92%
Én inkább az elején. Alig vártam kórház után, hogy mehessek végre haza, saját megszokott kis életünkbe, és akkor még nem is tudtam mennyire ki fog csinálni az első pár hét. Ha idegen helyen kellett volna vendégeskedve azt kibírni, szerintem ki is ugrok az ablakon. Otthon sokkal jobb volt. Legyen egy jó autóshordozótok, álljatok meg igény szerint akár többször is, készülj fel rá, hogy tudd majd szoptatni a kocsiban a pihenők alatt (tehát mittomén, egy szoptatós párnát odakészítenék magamnak meg valamit, hogy ne bámuljanak be az ablakon), és hogy tudd pelenkázni. Lehet venni olcsón is ilyen puha pelenkázó lapot, amivel akár a csomagtartóban is meg tudjátok oldani, ha nincs benzinkút vagy bármi. Én inkább erre szavaznék a kettő közül. Ha szerencsétek van, szinte végig aludni fog.
2022. jan. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!