Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki sok meset nez ( azt...

Aki sok meset nez ( azt mondjak keslelteti a beszedet a tv) ennek ellenere van olyan baba itt aki amugyis hamar elkezdett beszelni?

Figyelt kérdés

Ki mennyit engedi a babajat tvzni ?

Enyem 1 eves es 2 honapos


2022. jan. 28. 07:52
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
83%
Valóban jobb a mértékletesség a tv-t illetően. Egyébként a fiam nézhetett napi fél órát, 2,5 évesen tanult meg beszélni
2022. jan. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősen nem nézte, kb. 2 éves korától néz sok mesét, 3 éves kora után kezdett beszélni, szerintem nem a mesenézéstöl függ, de egy 1 évesnél fura ha mindenhova mászás, játék helyett nézi a tévét.
2022. jan. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Nyilvan nem engedem en se meset nezni...mert lattam hogy csak arra fokuszal igy inkabb napkozben kikapcsoltam ,csak bilizes kozben nez meset meg este mikor egyutt vacsorazunk.

Csak kivancsiskodom... mert mindenfelet hallani :)

2022. jan. 28. 08:05
 4/32 anonim ***** válasza:
72%
Persze, nem engeded, azért írod ki róla már legalább a 2.-3. kérdést napokon belül...
2022. jan. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
85%
Inkább figyelemzavarért lehet ludas a sok képernyő. A sok inger drogként hat, amikor kikapcsolod, lehet agresszív, túlpörög, nem tanulja meg lefoglalni magát, egy dologra koncentrálni, illetve a metakommunikáció (mimika, hanglejtés...), érzelmek felismerése és a türelem nehezebb annak, aki képernyőn szocializálódik. De ezek inkább oviban, suliban jönnek elő problémaként, és persze mindez személyiségtől is függ. A túlzásba vitt "elektronikus bébiszitter" funkciója meg hát annyiban káros, hogy más tapasztalati úton megszerezhető hasznos tudások, képességek gyakorlása elől veszi el az időt.
2022. jan. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

A beszédfejlődés rengeteg dologtól függ. Ha egy gyerek a nap 24 órájában a tévé előtt ül, és 3 évesen még egy szót se szól, ott lehet gyanakodni, hogy van összefüggés, de hogy 1,5 vagy 2,5 évesen kezd-e összefüggő mondatokban beszélni, az egyrészt teljesen mindegy, másrészt nem befolyásolja a mértékletes tévézés.

Én egyiket sem tiltottam, bár nem emlékszem, konkrétan mennyit nézték. A fiam beszédfejlődése az átlagnál valamivel lassabb volt (de még bőven normális), a lányomé szupergyors.

2022. jan. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
74%

Mondjuk pont bilizés (ennyi idősen???) és vacsora közben nem kéne nézni...

Előző voltam.

2022. jan. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
76%

Bilizes közbeni tvnezestol biztosan nem lesz megkesbe a beszedfejlodese, hacsak nem napi 10 órát ül bilin...


Egyébként a tv, tablet, mobil, stb. digitális autizmust okozhat - olvass utána. Fő a mértékletesség, de pszichológusok szerint 3 éves koráig nem kéne kepernyozniuk.

2022. jan. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
20%

Kislányomnak először fürdés után kapcsoltunk be gyerekdalokat telefonon, és azt nézte amíg megtöröltem, felöltöztettem. Máskülönben üvöltött, egy harc volt az egész. Ekkor kb. fél éves lehetett.

Egy ideig ez így ment.

Aztán valamikor 1-1,5 éves kora körül nagy kedvence lett a Mickey Egér játszótere. Azt megnézhette reggelente. Aztán lettek más kedvencek, amikbe előtte-utána belenézett; és így kialakult, hogy 2 éves korára kb. 1-1 órát nézhetett mesét, reggel és este.


Mindezek mellett 7 hónaposan mondta ki először kristálytisztán, hogy 'lepke'. Az 1 éves szülinapi videójára Ő mondta fel, hogy 'Egy éves vagyok.' 1,5 éves korára összetett mondatokban beszélt; 2 éves korára pedig teljesen folyékonyan.

Most 3,5 éves; azóta is rengeteget beszél, egyfolytában csak mondja; sokszor már zsong Tőle a fejem. Álmában is sokat beszél.

2022. jan. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

1 év 2 hónaposan bilizés? Mi a francnak?

Vacsora közben sem kéne néznie, mert akkor nem az evésre figyel.

Ennyi idős gyereknek szerintem egyáltalán nem kéne mesét néznie. A beszédfejlődésnek semmi köze a mesenézéshez egyébként.

2022. jan. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!