Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hós kisfiamnak "gyenge" a...

6 hós kisfiamnak "gyenge" a karja, hogy tornáztassam?

Figyelt kérdés

Nem hajlandó hason 2-4 percnél tovább támasztani magát azt is elég gyatra módon a legtöbbször. A másik meg hogy hiába pakolok elé játékot nem érdekli nagyon, inkább csócsálja a kezét. Cumija nincs, nem fogadja el, pedig már egy csomó félét vettünk.


A nagytesó imádott hason lenni és aludni a pici most kezdi megszerezni csak hát nem sokáig. És azt vettem észre hogy nem tudja merre hova hogyan. Segítenék neki de hogyan. Volt valaki így? Dévényesnél vagy valahol. Egy leírást hogyan csináljam, egy videót bármit.

Sajna felénk nem nagyon van dévényes, de 1 hét múlva megyünk a védőnőhöz vele is megbeszélem.


2022. jan. 29. 21:53
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Eddig nem tűnt fel a védőnőnek,házi orvosnak se szóltál?

Már 3 hónapos korban kb támasztják magukat,legfeljebb 4 hónapos korig nem veszik problémának,ha nem csinálja vagy csak ennyit csinál,de 6 hónaposan..

Először is nekik szólj,ők majd küldenek tovább megfelelő helyre vagy mondják mit csinálj.Ők tudják hogy a településeden mik a lehetőségeid.

2022. jan. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nincs még kereken 6 hós. Nem mondtak rá semmit mivel ott tartotta magát meg ha úgy van néha 10-15 percet elvan hason ez a ritka, inkább akkor amikor a tesó is itthon van és nem az oviba. És mivel tudja de eszi a kezét nem foglalkoztak vele, azt hittem én is hogy elhagyja és játszik majd
2022. jan. 29. 22:18
 3/8 anonim ***** válasza:

Végül is,ha tudja magát tartani nem feltétlenül a 'nem megy neki' a gond.

Csak nincs előtte olyan ami érdekli.

2022. jan. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mindent elé rakok. Ami nem játék azt is. Egyszerre egyet vagy többet is, de pár perc és vége. Háton fekve ugyanazokkal bármeddig eljátszik.
2022. jan. 29. 22:23
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló volt nálunk is, kaptunk beutalót felmérésre, tornára. Már egy hónap alatt rengeteget javult.


Ha nem is akar beutalót adni a doki, vidd el magánban dévényes felmérésre, lehet elég annyi hogy megmutatja, miket csinálj vele otthon.

2022. jan. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy fogzik? A mi kislányunk mindent kicsit később csinált. Én is paráztam, hogy valami baja lehet, elvittem neurológushoz, korai fejlesztésre, vojta terápiára. Konkrétan nem értették miért vagyunk ott sehol sem. Neki már 4 hósan kint volt 2 foga, azzal volt elfoglalva inkább. Járni is 17 hósan kezdett istenigazából, előtte 5 hónapig csak lépegetett segítséggel vagy valamibe kapaszkodva. Megnyugtatásként mutasd meg valami hozzáértőnek, ha úgy látod jónak. De szerintem nincs miért aggódni.
2022. jan. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Orvost én mindenképpen ajánlanék,de nem gondolom hogy nagy a gond annyiból,hogy nem játszik dolgokkal max pár percig.

Teljesen normális,neki még nem is kell,hogy sokat el legyen foglalva valamivel.

Ne gondold,hogy majd nagyobb korban is a játék lesz az érdekes,vagy ha az is mázlid van ha egyszer-egyszer egy fél órára igazán leköti valami..:D

2022. jan. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

az en fiam szo szerint 6 honapos korig semmit nem csinalt

Ha hanyat tetted ugy maradt ha hasra akkor ugy

Se a fejet se a mellkasat nem emelte.... Meg forogni sem forgot.

Aztan egyszer csak ulve talaltam a kiagyban. Es onnantol megalas nelkul behozta a lemaradast. 10 honaposan elindult.

Mar azt hittem valami baja van

Egyebkent most 17 evesen is ilyen lusta. Csak akkor mozdul meg ha feltetlen szukseges 😅

2022. jan. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!