Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A gyermekorvos szerint a baba...

A gyermekorvos szerint a baba fájdalmait el kell mulasztani. A kislányom borzasztóan megszenvedi a fogzást. Hónapok óta adom neki a baby fájdalomcsillapítókat! Sokszor kimaradnak hetek, csak alváshoz és a javasolt mennyiség felét. Sztetek ez sok ?

Figyelt kérdés
Enélkül nem lenne alvás, viszont rágörcsöltem hogy sok neki ez a gyógyszermennyiség!

2022. febr. 1. 18:47
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

gyermekorvos szerint a baba fájdalmait el kell mulasztani


Miért, te inkább hagynád szenvedni???

2022. febr. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg az orvossal, hogy milyen gyógyszer javasolt ilyen esetben. Lehet tartósan szedni a fájdalomcsillapítót, de csak orvosi felügyelet mellett.
2022. febr. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Jézusom! Nem ,nem hagynám, épp ezért adom neki elég sok este,mert szeretném hogy jót aludjon és nagyon sajnálom, de sokalltam a napok számát, amikor használtam! Ezért kérdeztem meg a Doktornőt és itt Titeket is. Sokszor kihagyok napokat 3 egybefüggő gyógyszeres nap után és a javasolt 5ml helyett csak 2.5-3at adok neki, mert elég neki ennyi is. Csak érdekelt a véleménye pár anyukának!
2022. febr. 1. 19:02
 4/10 anonim ***** válasza:
98%

Nyilván senki se akarja hagyni szenvedni a gyerekét, de ha a gyógyszer kicsinálja a máját, az se szerencsés.

Mit mond erre az orvos? Valahol egyszer olvastam, hogy ilyenkor felváltva lehet használni a paracetamol és ibuprofen tartalmú gyógyszereket, de nem találom a cikket, nem akarok hülyeséget írni. Mi csak akkor adunk fájdalomcsillapítókat, ha 2x gyors egymásutánban felébred, különben helyi érzéstelenítős géllel kenegetjük, nekünk szerencsére az többnyire elég, pedig most az utolsó foga jön már.

2022. febr. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm 4es. Vmi ilyesmi hozzászólás miatt kérdeztem meg itt! Épp emiatt kezdtem aggódni. Felváltva használom a panadol és nurofen babyt. Az orvos pedig azt mondta,amit fejjebb írtam.
2022. febr. 1. 19:07
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A májának a dózistúllépéstől lehet baja, szóval nyugi. Ha tud róla az orvos és egyetért, akkor ne aggódj. Elküldött volna vizsgálatra, ha szükséges lenne (pl. hogy rendben van-e a májfunkció). De szerintem annyi gyógyszert nem használtok, hogy aggódni kelljen.
2022. febr. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! A dózist el sem szoktuk érni.
2022. febr. 1. 20:13
 8/10 anonim ***** válasza:
87%
Hú, hónapok óta?? Hát én is aggódnék a helyedben. Én nem vagyok gyógyszer ellenes, és még soha nem kérdőjeleztem meg azt amit a gyerekorvos mondott, de nekem ez nagyon durván hangzik.. Én biztos nem adnám neki. Mit értesz az alatt, hogy nagyon megszenvedi a fogzást? Annyira, hogy hónapokig fájdalom csillapítón kell élnie? Mennyi idős a lányod?Biztos, hogy fogzás miatt szenved? Ne haragudj Kérdező, három gyerekem van, de ezt elképzelhetetlennek tartom.
2022. febr. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Helyi érzéstelenítők,fogzás segítők a gyógyszer helyett? (Valamilyen formában az is nyilván az,de mégsem szed akkor hónapok óta minden vacakot :/)
2022. febr. 2. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
57%

Sose voltam gyógyszerellenes, de nagyon sok orvos sajnos nem ismeri a mértéket. Vannak nagyon jó módszerek fogzásnál, amik segítenek a babának.

A fájdalomcsillapítókon kívül ezek vannak még: ínyére kenhető gél, homeopátiás gyógyszerek. Ahol mi lakunk, itt a természetes dolgokat részesítik előnyben. Gyógyszert pedig csak olyankor kapnak, ha nem használnak a természetes dolgok. Ez kb évente 1-4x van egy gyerkőcnél.

Emellett ezeket szoktuk még alkalmazni: ínymasszázs, hideg dolgok (kanál, gyógynövényes főzetbe mártott törölköző, hűthető rágóka), fogzáshoz való cumi, rágókák, szoptatás.

Ilyenkor a babák sokat vannak hordozókendőben (akár háton). Így az anyukák tudják a dolgukat csinálni. Szóval teljesen jól megoldható a legtöbb gyereknél egy fogzás, csak sokan nem ismerik az alternatív módszereket sajnos, mivel a szakemberek nem hívják fel rá a figyelmet.

2022. febr. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!