Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt másnál is hogy a gyermek...

Volt másnál is hogy a gyermek nevelésben ingerült lett?

Figyelt kérdés
Én úgy érzem nem jött elő bennem az anyai ösztön, csak a védelmező anyaoroszlán énem. Nagyon féltem óvom mindenkitől, nem adom oda senkinek, nem is engedek látogatót be. 3 hetes kisfiam ügyes baba, csak én vagyok türelmetlen és ideges. Van h nem alszik el kaja után vagy többször kér kaja repetát, a pelus csere is kiborít néha mikor ficánkol és nem tudom szépen féltenni rá a pelust. Nagyon rossz anya vagyok. Annyit küzdöttem a piciért most meg hogy itt van nem tudom mit hogy kell.

#babanevelés #Anyai ösutön
2022. febr. 6. 04:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Á, dehogy, még soha nem volt ingerült a gyerekével senki.


És nem, nem vagy egyedül, nagyon sok nő nyomatja ezt az álszent jajj rossz anya vagyok dumát, és várja, hogy majd mondják neki, hogy jajj dehogy szívem, te csodálatos anya vagy.

2022. febr. 6. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%
3 hetes?? Mi lesz még itt?! A dackorszak ki fog csinálni ha már egy 3 hetes pelenkájának a kicserélése felidegesít
2022. febr. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem, minimum dackorszakosod van :D Nem tudom, mit értesz anyai ösztön alatt... De 3 hetesen összeszokóban vagytok és az elején mindenki "bénázik", a gyerek meg sosem fog úgy viselkedni, ahogy neked kényelmes, hiszen ő egy különálló ember, nem egy programozható robot. Majd beletanulsz, megszokod a szerepedet, megismeritek egymást jobban és így alakul ki a kötődés egyre szorosabbra.
2022. febr. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Te a rozsaszin kodot varod? Szerelmes pillantasokkal lesni 0-24-ben? Nem mondom, hogy nem letezik ilyen, de sokkal ritkabb, mint ahogy az ember kepzeli. Es igazuk van a tobbieknek, kezdj el olvasgatni arrol, hogy mi normalis egy nagyobb gyereknel, mert ha most turelmetlen vagy, kesobb meg fogsz lepodni.


Erdemes lenne a korabbi elkepzeleseiddel leszamolnod, hogy ez valami emelkedett lelki allapot, amiben minden ugy tortenik, ahogy elkepzeled. Nagyon nehez ez, mert elore elkepzeled valamilyen ek, es mikor sir, az osszes szorszal felall a karodon, es legszivesebben orditanal. Ahelyett, hogy azt mondogatod magadnak, hogy rossz anya vagy, mondhatnad azt is, hogy uj a helyzet, a babaknal csak a valtozas biztos, ami egyik nap igy volt, az masik nap borul.


Ha te is olyantipus vagy, mint en, hogy szeretsz elore tervezni, kontrollalni minel tobb mindent, akkor minel elobb elfogadod, hogy egy gyereknel ez nemigy mukodik, annal jobb. Olvass rola, hogy az egyes eletkorokban mia normalis. Vanarrol is konyv, hogy a sajat indulataid hogyankezeld, ilyentechnikakat is erdemes elsajatitani. Bizd ra a gyereket az apjara is, hasznald ki, amennyi segitseget csak tudsz, aludj vele nappal, ha tudsz, hogy minel kipihentebb legyel, mert az csak noveli az ingerultseget, ha faradt vagy. (En nemtudok nappal aludni altalaban, de rajottem, hogy segit, ha hallgatok podcastot, amitol egy ido utan elfarad az agyam es el tudok aludni).

2022. febr. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Á, még soha...
2022. febr. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

Én ma fel7 óta idegbe vagyok bszva mert a gyerekeim musoroznak.

Kezdődött a fiammal kb 6kor, aki 6 éves. Pisilnie kellett, de nem találta a kapcsolót. (Amúgy nyilván megtalálta csak fel akart kelteni)

Aztán, miután végzett felverte a 2 éves húgát. Ezután mindkettő átfészkelt hozzánk. Egy darabig tűrtem a takarja be-takarj ki műsort meg, hogy a fejem felett csapkodnak, majd átmentem a gyerekszobába aludni. Erre a fiam átjött és felnyomta a villanyt a lányom meg elkezdett visitani hogy anya-anya. Aztán persze éreztem, hogy ez a 7ig alvás reménye elszállt, kivergodtem a konyhába (a férjem mindeközben simán aludt) és főztem 2 kávét. A lányom tovább tütült. Aztán a fiam kijött és kiboritotta a tejet. A lányom tovább tütült, felkelt a férjem és vele együtt a macska is aki gyorsan odaokadott a fürdő közepére. Jó reggelt..

2022. febr. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
6 vagyok. Az lemaradt. Simán meg tudnám őket most nyuzni.. 🙈 🧘
2022. febr. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%

6-os, pacsi :)

6 és 2,5 évesek én meg elbújtam előlük a wc-be...

2022. febr. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%

6. A macskás résznél felvisítottam. Ne haragudj és nagyon átérzem mert nálunk is mintha mindenki egyszerre lenne idióta.


Kérdező, mindenki érzi magát szaranyának kb állandóan, de muszáj türtőztetned magad. 3 hetes, mindjárt jön a hasfájás, ha nem is durván, de 1-2 puki bent fog ragadni és üvölteni fog. Aztán jönni fog a foga és vörös képpel, könnyes arccal fogja befúrni magát a nyakadba. Ha emellé még idegbeteg is vagy milliószor rosszabb lesz. Én mindig emlékeztetem magam, hogy nem velem akar kiszúrni és neki rosszabb mert nem tudja mi történik. Ha viszont mély levegőt veszel és nyugodt maradsz sokkal hamarabb megnyugszanak. Kitartás!

2022. febr. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
58%
Én tegnapelőtt rákiabáltam a 10 hónapos lányomra, hogy fejezze be az óbégatást, egész nap kiabált, ingerült volt (persze ettől nem változott semmi :D). Aztán este lázas lett, valószínűleg már napközben is baja volt, azért ment a panaszkodás...szóval persze, hogy megesik. Mérges vagyok, ha altatom fél óráig, és nem bír elaludni, csak nyűglődik, ha elaludt, leteszem és megébred azonnal, ha 8x szólok valamiért és csakazértis, pedig megérti, amit mondok, amikor jött a foga és éjjel 6-7x kelt. Persze ezt nem vezetem le rajta, magamban kell helyretenni. Sok ilyen lesz még, de ettől nem vagy rossz anya, lehet, hogy beütött a baby blues, és sötétebben látod a világot. Ha van segítséged, férjed, nagymama, akkor próbálj meg pár naponta kiszabadulni a lakásból csak egy fél órára egyedül, annyit még egy 3 hetes is kibír, csak hogy kiszellőztesd a fejed. Vagy tegyél be zenét, ami felvidít, nézz vidám sorozatot, amíg szoptatsz.
2022. febr. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!