Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másoknál is így zajlik az...

Másoknál is így zajlik az ajándékozás? Nem engedte máshogy ki írni..

Figyelt kérdés

Sziasztok ! :)

Arra lennék kíváncsi kisgyerekes családok hogyan ajándékoznak a gyerekeknek . Megbeszélitek az összeget és azt hogy ki mit vesz? Van olyan akivel hiába beszélsz akkor sem olyat vesz a gyereknek amilyen ötleteket adsz ? Mit lehet kezdeni egy olyan rokonnal akinek hiába beszélsz ?



2022. febr. 22. 21:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk mindenki azt ad a gyerekeknek amit akar és ami belefér neki.

Nem írogatok listát és nem presszionálok senkit mit vegyen.

A legtöbb játékkal a gyerek úgysem játszik 2 napnál többet, amit hasznosnak, fontosnak és életkornak megfelelőnek gondolok azt megkapja tőlünk úgy is.


Mit lehet kezdeni olyan rokonnal aki nem azt csinálja amit te mondasz? Engedd el, had csinálja, mit számít…ne túráztasd magad feleslegesen rajta.

2022. febr. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%
Van, akivel meg lehet beszélni nálunk, és olyan is van, akivel nem (pedig próbáltuk). Akivel nem lehet megbeszélni, az összevesz neki egy csomó kacatot, amit aztán semmire nem használunk. Játékot vagy tárgyat, amiből már van neki, vagy amit nem is tud használni semmire, vagy olyan ruhát, ami nem is az ő mérete már. Régebben idegesített, mert kértük, hogy beszélje meg velünk, de nem hajlandó. Már nem érdekel. Simán elpakolom egy kacatos fiókba, vagy kidobom. Vagy megpróbálom eladni.
2022. febr. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.:) Nálunk is az van ami a másodiknál sajnos . Anyósom csinálja meg sógornőm. Kéthetente hoznak valami ruhát, többnyire olyat ami nem jó. Mondtam neki karácsonykor hogy azért legalább mondja meg mit vesznek . Persze nem szólt . Vettem a kislánynak egy Chicco macit erre meg karácsonykor derült ki hogy megvette a gyakorlatilag pontosan ugyanolyan macit a pepcoba . Pedig én pont ezt akarom elkerülni, hogy én esetleg kinézek valamit a gyereknek majd első szülinapra és ő meg véletlenül pont ugyanazt veszi .
2022. febr. 22. 21:47
 4/22 A kérdező kommentje:
Én sem presszionálok senkit. Félre ne értsd, de viszont tesómnak két gyereke van és ha alkalom van én mondok egy összeget és ő választ vagy mond ötletet . Pl : most volt a másfél éves kisfiának névnapja és mondta hogy játék van , inkább akkor egy melegítő szett jól jönne a kicsinek. Megnézte a H&m-en elküldte abban az árban amelyik tetszik én meg megvettem . Kettőnk között ez így megy . Karácsonyt is ugyanúgy beszéltük le . Egyedül anyósom meg sógornőm nem érti ezt . Hozzák a nyakamba a sok szart állandóan amire semmi szükség. Másik sógornőmnél szintén van gyerek ott is meg lett beszélve hogy körülbelül mit .
2022. febr. 22. 21:52
 5/22 anonim ***** válasza:
87%
Én meg szoktam beszélni velük, mire van szükség, minek örülnének a gyerekek. Sőt olyan is volt, hogy én rendeltem meg egy helyről, ők meg kifizetették utólag. De anyós hajlamos arra, hogy mindenfélét össze vásároljon.
2022. febr. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki azt vesz, amit akar és mindennek örülünk.
2022. febr. 23. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi is meg szoktuk beszélni, egyedül az anyósommal van gond. Nagyon kedves, jót akar, de egyszerűen nem érti meg, hogy a pepcos ruha nem jó a gyerekre. Olyan az alkata, hogy egyszerűen azok a ruhák nem mennek fel rá, vagy valahol szoritanak, máshol meg túllógnak. Többször mondtam már neki, hogy a H&M ruhák méretezése tökéletes a gyerekre, de csak azért is pepcosat hoz. Én már elengedtem. Ő hozza, én meg teszem a kinőtt ruhák közé.
2022. febr. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
73%

Az én családom mindig megkérdezi mit vegyenek, én általában előre írok egy listát, hogy éppen mit szeretnék a gyereknek és akkor egyiket mama+papa veszi meg, a másikat tesómék. Férjem felől a dédi mindig pénzt ad, anyósom szintén megkérdezi mit vegyen, sógoromék sose kérdeznek, általában mellé is lőnek.

Ha év közben, bármi különös indok nélkül akarnak venni valamit, mindig megkérdezik, hogy szükség van e rá, megvehetik e

2022. febr. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk senkinek nem mondjuk meg, mit és mennyiért.

Mindenki ismer minket, tudják a gyerekek képessegeit, ennek és a pénztárcájuknak megfelelően vásárolnak.

Fiam keresztanyja szokott néha rákérdezni, hogy ilyet meg ilyat gondoltak, ugye nincs még?

Illetve anyós az, akinek 100x elmondtam, inkább ne vegyen semmit. Van pénze, de a spóroláson is spórol. Állandóan a gagyi, balesetveszélyes kinaibolt leselejtezett játékait hozza. Multkor hozott pl egy autót, 2 kerékkel. Elötte egy törött kistraktort. (Agyilag nincs baja, legalábbis olyan baja, hogy ne fogja ezt fel. Minél többször szólok miatta, annál rosszabb) ezek a játékok (sajnos) ahogy elmegy anyós, a kukában landolnak.

2022. febr. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
82%

Mindig a férj családja a hulye.. De érdekes.. 😂


Mond meg te nekik akkor.. Figyeljetek én már kineztem ezt a macit, tőlünk ezt kapja. Ne ezt vegyétek. Ennyi..

2022. febr. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!