Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Havi szinten mennyi pénzt...

Havi szinten mennyi pénzt költötök a babátokra?

Figyelt kérdés
Csak alapokra gondolok, ami muszáj egy babának! Semmi extra ilyen olyan ruhacska stb...
2022. febr. 25. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Mivel már születése előtt megvolt minden ruhácska kb az első fél-1 évre, így csak a fogyóeszközöket költöm.

Pelenka

Popsikrém (bár ebből egy tégely vagy tubus több hónapra elég)

A nem kötelező oltások (amiből van ami 300 Ft és van ami 28000)

És ennyi.

Ha valakinek a babája tápszeres, akkor még nyilván erre rájön jópár ezer ft a tápszerre is

2022. febr. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
28%

Elég nagy a változás egy 1hetes és egy 8hónapos baba között..

Kb fél éves koráig tényleg csak a fogyóeszközre költöttünk pár apró játék mellett.

pelenka kb 2hetente 5000 popsikrém párszáz forint de 3hónapra elég egy tubus

fürdetőkrém kb 700 forint és 3-4hétig bírja

nem kötelező oltások 300-30.000ig

ha tápszeres akkor nyílván tápszer

alap ruhadarabok, ez attól függ hol veszed

Ha idősebb, jön a sportbabakocsi ha addig nem volt, gyerekülés stb stb.

Nem igazán lehet ezt így meghatározni ha nem konkrét korra gondolsz

2022. febr. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
34%

5 hónapos a lányunk. Eddig kb "semminkbe nem került".


Ruhákat kaptunk unokatesóktól 2 éves koráig előre. Babakocsi, babaágy, autósülés a 3 éves bátyjáról el lett rakva (amiket szinten kaptunk).

Pelenkát eddig nem vettem, ha jön valaki látogatni mindig kapunk. Popsitörlőt is.

Eddig gyogyszerre sem költöttünk (a nem kötelezőkből 1et adattunk csak be).

Anyatejes, 1 hónapja kezdtük a hozzátáplalást, az nem számottevő összeg.



Megtehetnénk, hogs mindenből ujat veszünk, de felesleges.

2022. febr. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Mi sokmindenre nem költünk, mert kaptuk (bababútor, ruha, játék, mosipelus). Viszont eddig nem fűtöttük azt a szobát, ahol a baba van, több lesz a gázszámla. A pelus miatt van heti 2-3 plusz mosás, és heti 1-2 a babaruhák miatt. Ez nem nagy tétel, de nem tudom mennyi. Rendeljük az ebédet, ráadásul én jóval többet eszem a szoptatás miatt. De szerintem havi pár tízezernél nem több egyelőre a pluszköltség.
2022. febr. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
40%

Mi számít neked alapnak? A lakhatás pl. az? Nekünk csak az havi 50 eFt költségnövekedés volt. Ha nem vállaltunk volna gyereket, akkor maradtunk volna az előző, kisebb lakásban.

Olyan 100 eFt-ba kerül kb. a gyerek, plusz az első 3 évben havi többszázezer bevételkiesés volt.

2022. febr. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
65%

Pelenka,popsi törlő,popsi krém.


Érzékeny bőrű úgyhogy nem mindegy milyet veszek.Libero touch (pelus,2x4300ft),pampers sensitive (nedves törlő,dobozban veszem 12x80db 3800ft),neogranormon baby (popsikrém,200mg 3200ft).

Friss cumi (mam,1200ft kb),tusfürdő (Gabi,900ft kb).


Úgy 20.000ft kb.De biztos ki lehet jönni olcsóbban is,ha valaki pl Lidl vagy Rossmann pelust vesz,valaki nem használ popsi krémet,popsi törlőből is van olcsóbb,valaki nem használ cumit se..

Helyette valaki tápszert is vesz abból is az ár attól függ,hogy milyet veszel milyen kiszerelésben,6 hónapos kor után eszik rendes ételt is a baba..


De nem értem mi ez a sok anyagi kérdés,az ember a gyerekvállalást nem kezdheti úgy,hogy ha havi 10.000-be kerül valaki gyereke akkor vállalok amúgy meg nem.🤷🏼‍♀️

Lehet,hogy a tiéd is érzékeny lesz mindenre,dévényre kell járjon vagy valami más külön fizetendő fejlesztésre és akkor máris többet fogsz költeni még tőlem is.

Ruha darabokat hamar kinőnek,cipőt is fél évente kb (már ha annyi..) venni kell miután megtanul járni,szóval a havi költsége mindenkinek más.

Ha elfogy ez-az azt pótolni kell az kapásból plusz költség.Hintőpor,babaolaj,fülpuci,neki való kiskanál,gyógyszerek (csak egy lázcsillapító 1-3 ezer,és nekem pl akárhány szirupos itt sorakozott egyet se volt hajlandó bevenni.kihányta..),vitaminok,mindig kell valami kis plusz ami növeli a költségeket.

2022. febr. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!